Październik to miesiąc w którym czytamy książki z kategorii  „ W świecie zwierząt”. Kilka propozycji ze szkolnej biblioteki.

Trochę zapomniane, a warte przeczytania –

Maria Kownacka, „Rogaś z doliny Roztoki”, barwna opowieść o sympatycznym jelonku, który dorastał wśród ludzi – przygarnięty przez dzieci leśniczego po śmierci swojej mamy sarny.

Eric Knigh, „Lassie wróć” - to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija i nie daje o sobie zapomnieć.

Jack London, „Biały Kieł”, poruszająca historia tytułowego Białego Kła, czyli udomowionego wilka.

Inna książki o przyjaźni psa i człowieka – Nicolas Vanier, „Bella i Sebastian”. Czy można się zaprzyjaźnić się ze lwem ? Michael Morpugo - autor książki „Biały książę” udowadnia, że tak.  Miłośnicy koni chętnie przeczytają książki, których bohaterami są te piękne zwierzęta:

Kelly McKain – „Historia tajemniczego kucyka”

Lilianna Fabisińska – „ Pogoń za lisem”

Marie Louise Rudolfsson – „Białek i błysk”

Anna Sewell – „Mój kary”

„Kocie historie” Tomasza Trojanowskiego to z kolei pełna humoru książka, która opowiada o losach kotów, marzących jedynie o zawsze otwartej lodówce i dobrych ludziach, którzy wrzucają do niej coraz to nowe smakołyki.