13 maja odbyła się w naszej szkole :Olimpijka Sportowa” dla klas III, którego pomysłodawcą byli nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: Grażyna Kopaczewska i Mariusz Dzienis.

Olimpijka miała na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając  do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play.

Przebieg poszczególnych konkurencji jasno określał regulamin:

Wszyscy uczniowie poszczególnych klas uczestniczą w konkurencjach sportowych. Ze względu na sytuacje pandemiczną i wynikające z tego wymogi sanitarne , każda klasa uczestniczy w olimpijce na swoim wydzielonym sektorze. Uczniowie startują w pięciu konkurencjach . Uczniowie z najlepszymi wynikami zostają nagrodzeni : 3 chłopców i 3 dziewczynki.

Punktualnie o godzinie 9.00 wystartowali uczniowie klas III a i b, którym towarzyszyli wychowawcy  dumnie wspierając  swoich podopiecznych. Najmłodsi nie zawiedli, wykonywali wszystkie konkurencje bez najmniejszych problemów. Godzinę później do „walki”  gotowi byli uczniowie klas c i d. Oni również nie zawiedli, emocje trwały przez całą godzinę.

Jeśli chodzi o wyniki końcowe, to najlepszymi sportowcami tego dnia okazali się :

CHŁOPCY

  1. Bielawski Adam 3A
  2. Ziembicki Maciej 3B
  3. Mielech Wiktor 3C

 

DZIEWCZYNY

  1. Okruszko Kamila 3D
  2. Ambroziak Wiktoraia 3C
  3. Zinówko Ola 3B

 

Zwycięzcami tego dnia byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy stawili czoło tym wcale niełatwym konkurencjom. Na koniec zmagań sportowych był przewidziany drobny upominek dla każdego zawodnika.

Podziękowania należą się również dziewczynom z klasy sportowej 7E i 6F oraz paniom wychowawczyniom, bez których pracy i zaangażowania sukces nie miałby takiego smaku.