Ziemia jest najbardziej poznaną dotychczas planetą, na której może istnieć życie. Współczesny człowiek eksploatuje Ziemię w sposób nieodpowiedzialny, a to może doprowadzić do wyczerpania surowców i niebezpiecznego skażenia środowiska. Człowiek jako cząstka tego świata ma cieszyć się jego pięknem i korzystać ze wszystkich jego dóbr, ale w sposób odpowiedzialny.  To od nas zależy dalszy los naszej planety. 

            Wiosna to specyficzna pora roku. Świat budzi się po zimowej drzemce, topnieje śnieg, ptaki zaczynają wesoło śpiewać, wróciły już z ciepłych krajów i budują gniazda, a zwierzęta wychodzą ze swoich zimowych norek. Słońce zaczyna mocniej przygrzewać, na dworze robi się cieplej, a dni są coraz dłuższe. Codziennie widać jak trawa się zieleni, a na drzewach rozwijają się liście i kwitną kwiaty. Świat staje się piękny i kolorowy.

9 lutego obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu, a hasłem przewodnim w tym roku było "Działamy Razem". Miało to na celu inicjowanie i propagowanie działań związanych z bezpiecznym dostępem do zasobów internetowych i promocją pozytywnego wykorzystania Internetu.

"Baśnie" H. Ch. Andersena są zbiorem pięknych utworów, w których  ukazane dobro przeważnie zwycięża, a mały i słaby wygrywa z silnym i potężnym, dlatego dzieci są bardzo zaangażowanymi odbiorcami czytanych baśni. Głęboko przeżywają ich treść i chętnie naśladują w zabawach postępowanie bliskich ich bohaterów. Dziecko zaczyna wierzyć w siebie i w swoje możliwości.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto to obchodzone jest już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.