Mikołajki

Dnia 5 grudnia 2019r. uczniowie klasy 1 d Mikołajki spędzili na wyśmienitej zabawie w "Kawa i zabawa" w Choroszczy. Były skoki do basenu z piłeczkami, zjazdy w oponie, biegi w labiryncie i wiele innych atrakcji. Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek. Natomiast 6 grudnia uczniowie spotkali się ze Świętym Mikołajem, który przybył do naszej szkoły. Dzieci obiecały, że będą grzeczne i cierpliwie poczekają na prezenty, o które prosiły w listach.

                                                                                                                              wychowawczyni Beata Ostrowska

Uczniowie klasy I D uczestniczyli w imprezie czytelniczej, która była obchodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przy pomocy rodziców dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek. Podczas parady na sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali swoje stroje. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali przebrania kolegów i koleżanek z innych klas.

Beata Ostrowska


Uczniowie klasy I D w ramach projektu „Zdrowo jemy i rośniemy” tworzyły „owocowo- warzywne jeżyki”. Z pomocą rodziców dzieci przygotowały potrzebne produkty (ulubione warzywa i owoce) i z dużym zaangażowaniem pracowały przy sporządzaniu „zdrowej przekąski”. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznawali i utrwalali zasady zdrowego trybu życia, pamiętali również o zachowaniu należytej higieny. Taka lekcja była okazją do rozmowy na temat kulturalnego zachowania się przy stole.

Wychowawca Beata Ostrowska