Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego uczniowie I d postanowili w uroczysty sposób uczcić Święto Babci i Dziadka. 7 lutego 2020 r. dzieci zaprosiły swoich dziadków do szkoły na program artystyczny specjalnie przygotowany dla nich. Najważniejszą częścią uroczystości były występy uczniów. Wszyscy dziadkowie z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek. Na pamiątkę spotkania dziadkowie otrzymali dyplomy przygotowane przez dzieci. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.

                                                                                                                   wychowawca Beata Ostrowska

                               

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bajkowy bal karnawałowy odbył się też w naszej szkole. Tego dnia w klasie I d pojawiły się kolorowe postacie z bajki "Kraina lodu". Dzieci bawiły się na sali gimnastycznej, która na pewien czas zamieniła się w bajkową krainę. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tańcach i licznych konkursach, które prowadzili aktorzy- bohaterowie z bajki. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości. Po wyczerpujących tańcach uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców.

                                                                                                                            wychowawca Beata Ostrowska

                      

Dnia 5 grudnia 2019r. uczniowie klasy 1 d Mikołajki spędzili na wyśmienitej zabawie w "Kawa i zabawa" w Choroszczy. Były skoki do basenu z piłeczkami, zjazdy w oponie, biegi w labiryncie i wiele innych atrakcji. Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek. Natomiast 6 grudnia uczniowie spotkali się ze Świętym Mikołajem, który przybył do naszej szkoły. Dzieci obiecały, że będą grzeczne i cierpliwie poczekają na prezenty, o które prosiły w listach.

                                                                                                                                      wychowawczyni Beata Ostrowska         

                                     

                                                                                                                             

Uczniowie klasy I D uczestniczyli w imprezie czytelniczej, która była obchodzona z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Przy pomocy rodziców dzieci przebrały się za ulubione postacie z bajek. Podczas parady na sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali swoje stroje. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obserwowali przebrania kolegów i koleżanek z innych klas.

Beata Ostrowska


Uczniowie klasy I D w ramach projektu „Zdrowo jemy i rośniemy” tworzyły „owocowo- warzywne jeżyki”. Z pomocą rodziców dzieci przygotowały potrzebne produkty (ulubione warzywa i owoce) i z dużym zaangażowaniem pracowały przy sporządzaniu „zdrowej przekąski”. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznawali i utrwalali zasady zdrowego trybu życia, pamiętali również o zachowaniu należytej higieny. Taka lekcja była okazją do rozmowy na temat kulturalnego zachowania się przy stole.

Wychowawca Beata Ostrowska