Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Obchodzimy je co roku bardzo uroczyście.

9 listopada 2022 roku można było poczuć w naszej szkole świąteczną atmosferę. Tego dnia uczniowie wszystkich klas 0 – 3 odświętnie ubrani z przypiętymi kotylionami w narodowych barwach uczestniczyli w apelu, który przygotowali uczniowie klas drugich. Część oficjalną spotkania mającego uczcić obchody Niepodległości Polski rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie zaproszono uczniów, nauczycieli i Panią Dyrektor do obejrzenia i wysłuchania przedstawienia słowno-muzyczno-tanecznego, podczas którego zaprezentowany zostały wiersze, piosenki i życzenia dla Polski. Wzruszającym momentem było wykonanie  układu tanecznego "Taniec z flagami" przez uczennice klas drugich, który zakończył część artystyczną spotkania.

W naszej szkole odbywały się także inne działania związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

  • Klasy pierwsze, klasa zero wykonały chorągiewki w barwach narodowych.
  • Klasy drugie pisały życzenia dla Polski z okazji jej święta.
  • Klasy trzecie zaprojektowały plakaty o tematyce patriotycznej.

Wierzymy, że wspólne świętowanie było zachętą dla nas wszystkich do wzmocnienia poczucia wspólnoty obywatelskiej, budowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych wśród naszych uczniów.

 

 Izabela Pęza i Agnieszka Zajko