Dzień Postaci z Bajek
 
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
 
Kubuś Puchatek, Calineczka, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Myszka Miki – to właśnie dzięki tym postaciom i wielu innym w dzieciństwie mogliśmy poznawać otaczający świat, śmiać się i wzruszać.
 
W każdej bajce i baśni, zarówno tej czytanej jak i oglądanej można znaleźć bohaterów dzięki, którym dzieci mogą uczyć się koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym oraz jak rozróżniać dobro od zła.
 
W świetlicy szkolnej Dzień Postaci z Bajek obchodzony był przez dwa dni. Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w quizach „Czy rozpoznasz bajki po fragmencie?” oraz „Czy rozpoznasz piosenki z bajek?”. Były również liczne opowiadania na temat swoich ulubionych postaci, a w części plastycznej uczniowie wzięli udział w konkursie "Moja ulubiona postać z bajki" - świetlicę wypełniły piękne bajkowe rysunki. 
 
Drugi dzień obchodów Dnia Postaci z Bajek był dniem pełnym bajkowej muzyki, tańców i kolorowych przebrań. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsze przebranie za postać z bajki”, zaś uczniowie klas drugich i trzecich mogli czuć się jak aktorzy w teatrze i skorzystać z kostiumów dostępnych w świetlicy szkolnej - świetlicę wypełniła radość dzieci.
Nasze świetlicowe postacie bajkowe mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych ćwiczących refleks i spostrzegawczość. Nauczyliśmy się wspólnie kilku tańców, które sprawiły ogromne uśmiechy na twarzach uczniów. Nasze bajkowe zajęcia zakończyliśmy wspólnym oglądaniem ulubionych bajek. 
Nauczyciele świetlicy: 
Magdalena Masłowska-Tomanek 
Elżbieta Fugiel 
Agnieszka Tołoczko