W dniach 12-14 stycznia 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”.  Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas O - III. 

Głównym celem konkursu było kultywowanie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych wśród uczniów, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie uzdolnień i umiejętności  muzycznych dzieci. Impreza ta różniła się od tych przeprowadzonych w zeszłych latach.  Konkurs odbył się w niewielkim gronie, ale atmosfera była naprawdę miła, a prezentowane utwory zostały wykonane na wysokim poziomie. W przesłuchaniach wzięło udział 41 uczestników.  Wykonawcy swoim śpiewem dostarczyli pozytywnych emocji i wielu wzruszeń. Nie zabrakło też ciekawych strojów oraz rekwizytów, które uatrakcyjniły występy dzieci. Gościem specjalnym była pani dyrektor Ewa Zawistowska.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy 0-1

Nagrody:

 1. Hanna Dzierzkowska
 2. Łucja Krysiewicz
 3. Nikola Dziejma
 4. Julia Szumska
 5. Damian Kopczewski
 6. Zuzanna Gajewy

  Wyróżnienie:

 1. Piotr Filipowicz

Klasy 2:

 1. Julia Ziembicka
 2. Piotr Krzywicki
 3. Michał Dąbrowski
 4. Patrycja Markowska
 5. Aleksandra Kociakowska
 6. Lena Choroszewska
 7. Jakub Leśniak
 8. Matylda Żurawska

Wyróżnienie:

 

 1. Kamila Rzońca 
 2. Laura Sieńko

 Klasy 3:

 1. Oliwia Chowańska
 2. Bartosz Stankiewicz
 3. Stanisław Bogdan

Wyróżnienie:

 1. Małgorzata Matyszewska
 2. Emilia Pogorzelska

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim nauczycielom i rodzicom dziękujemy za włożony trud w przygotowanie swoich pociech.

Dziękujemy serdeczne Radzie Rodziców za umożliwienie zakupu nagród wszystkim uczestnikom i laureatom. W ten sposób wspólnie wspieramy młode talenty i podtrzymujemy piękny zwyczaj śpiewania kolęd.

 

Małgorzata Cieśluk, Urszula Moczulska, Maria Łapińska, Jolanta Zagórska