W ramach innowacji "W odkrywaniu wartości - zajęcia nowatorskie w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyło się drugie spotkanie pod hasłem PRZYJAŹŃ. 

Rozpoczęła je rozmowa o przyjaźni, która była próbą znalezienia definicji. Uczniom klasy 0b i 1c z pomocą przyszedł Kubuś Puchatek i jego słowa: „ -Puchatku?/ -Tak, Prosiaczku?/ – Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś”. Dzieci doskonale poradziły sobie z tematem, podając przykłady jak w konkretnych sytuacjach zachowa się prawdziwy przyjaciel, a czego robić nie powinien. Rozważania zakończył wspólny wniosek, że PRZYJAŹŃ to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych WARTOŚCI w życiu, a prawdziwy przyjaciel – osoba bliska naszemu sercu, serdeczna i godna zaufania, na której bezinteresowną pomoc możemy liczyć zawsze – to SKARB.

    Celem spotkania było przede wszystkim poznanie nowych przyjaciół, przecież teorię należy zawsze wcielić w praktykę, dlatego nasi uczniowie odwiedzili zaprzyjaźnione Przedszkole w Barszczewie. Na szczęście aktualna sytuacja epidemiologiczna nie pokrzyżowała dziecięcych planów, bo z pomocą przyszły im nowoczesne technologie. Podczas  spotkania online uczniowie klas 0b i 1c obejrzeli „Jasełka” w wykonaniu przedszkolaków z Barszczewa. Sami zaś przygotowali świąteczny montaż słowno – muzyczny. Obie strony mogły zaprezentować publiczności swoje liczne talenty: taneczne, wokalne, muzyczne, recytatorskie. Mali aktorzy doskonale poradzili sobie z tremą i nieśmiałością. Zarówno „Jasełka” jak i montaż słowno – muzyczny spotkały się z ciepłym przyjęciem. Wirtualne spotkanie zakończyły serdeczne życzenia i nadzieja, że następnym razem spotkamy się na żywo!

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Marzanna Szumkowska, Anna Krzywicka, Agnieszka Zajko