Słoneczna pogoda dopisywała nam dość długo, więc gdy było to tylko możliwe spędzaliśmy czas na szkolnym placu zabaw. Listopad przyniósł ze sobą ochłodzenie, rzadziej przebywaliśmy na dworze, ale na nudę nie mogliśmy narzekać, gdyż w świetlicy zawsze coś się działo.


Nasza sala została pięknie udekorowana licznymi pracami uczniów kl. I, II i III o tematyce jesiennej, np.: Pani Jesień, kolorowe liście, uśmiechnięte kasztany, jesienne drzewa, muchomory, radosne sowy, spiżarnia zdrowia i wiele, wiele innych. Nie zapomnieliśmy także o świętach i wydarzeniach szkolnych, które odbywały się w tym czasie: Podczas Tygodnia Świadomości Dysleksji wykonaliśmy fiszki ortograficzne. 

Włączyliśmy się do akcji BohaterON mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX w. poprzez wykonanie kartek dla Powstańców. 

Podobnie jak w całej szkole, także i my świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Sale świetlicowe przybrały barwy biało – czerwone, a na tablicy pojawiła się gazetka o tematyce patriotycznej. 

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczennice starszych klas przygotowały zajęcia dla młodszych kolegów. Odbyły się również zajęcia dotyczące segregacji śmieci. Dzieci poznały zabawy pochodzące z różnych zakątków świata, np.: Nepalu, Wietnamu, Indonezji. Miały możliwość zrobienia własnoręcznie zabawki-  Enchoque, którą bawią się dzieci pochodzące z Boliwii. 

Podczas zajęć obchodziliśmy także Światowy Dzień Pluszowego Misia. Malowaliśmy, kolorowaliśmy, wycinaliśmy, mówiliśmy oraz słuchaliśmy opowiadań o misiach. 

Ostatni tydzień listopada zakończył się Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Opowiadaliśmy o tym, dlaczego warto być życzliwym i nieść pomoc słabszym. Wykonaliśmy kartki z pozdrowieniami, którymi uczniowie mogli obdarować wybrane osoby. 

 

Wychowawcy świetlicy

Magdalena Masłowska, Kamila Waszczuk, Izabela Iwaszkiewicz,

Agnieszka Tołoczko, Izolda Hukałowicz