5 listopada 2019r. na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.

Celem tego wyjątkowego dnia jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek jak również zachęcenie dzieci do sięgania po dobrą książkę.


Spotkanie z postaciami z bajek to niezwykła impreza czytelnicza, która odbyła się w naszej szkole w klasach 0 – 3. Zorganizowana została w ramach realizacji konkursu „ Zaczytana szkoła”. Imprezę rozpoczęło przedstawienie pt.„Czerwony kapturek” przygotowany przez dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem pani Agnieszki Tołoczko, a następnie zaproszony gość pan Maciej Nerkowski - aktor i śpiewak operowy  z Opery i Filharmonii Podlaskiej, przeczytał fragment z książki „Księga dżungi”. Następnie niesamowitym głosem operowym wyśpiewał swój solowy utwór, który uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali. Wszystkie dzieci wraz z zaproszonymi dwiema grupami 6-latków z Przedszkola Samorządowego były przebrane za postacie z bajek, nie brakowało księżniczek i królów, czerwonych kapturków
i wilków, tygrysków i rycerzy – dlatego w rytm piosenki „W krainie bajek” odbyła się parada postaci bajkowych na sali gimnastycznej. Na zakończenie podziękowaliśmy zaproszonym gościom oraz  wszystkim dzieciom za mile spędzony bajkowy dzień w naszej szkole.

Marzanna Szumkowska, Agnieszka Tołoczko,
Magdalena Masłowska, Izabela Iwaszkiewicz