21 lutego obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999r. Jego data upamiętnia wydarzenia z Bangladeszu, gdzie w 1952r. pięciu studentów w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi  bengalskiemu statusu języka urzędowego. 

Świetlica szkolna włączyła się w obchody tego święta. Na zajęciach pani logopeda Magdalena Rutkowska przedstawiła historię powstania tego dnia, starała się przekazać uczniom swoje przeświadczenia o wyjątkowym bogactwie języka polskiego i konieczności dbania o to, jak mówimy i jak piszemy. Uczniowie dowiedzieli się, że nasz język - choć niełatwy - to potrafi być naprawdę piękny. Nie zabrakło również konkursów, zabaw językowych, czytania "łamańców językowych", rozwiązywania quizów. Uczniowie klas II i III pisali dyktando, w którym "Mistrzem Ortografii" został Miłosz Szymborski, uczeń klasy III. Gratulujemy!

Z okazji tego dnia uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przez cały tydzień mieli okazję wysłuchania baśni Andersena i braci Grimm, do których wykonywali ilustracje, a także zaprojektowali okładkę do ulubionej baśni.