Po dwóch latach przerwy  11 stycznia 2023 roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w  Choroszczy ponownie wypełniła  się dźwiękami przepięknych kolęd i pastorałek.

 W uroczystości gościliśmy p. dyrektor Ewę Zawistowską, przedstawicieli Rady Rodziców panią Dorotę Muczyńską oraz pana Tomasza Staszewskiego,  rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.  Tego  dnia zostały uroczyście wręczone dyplomy oraz nagrody i wyróżnienia.  Wszystkie nagrody i upominki zakupiono dzięki środkom finansowym od Rady Rodziców.  Drugą część uroczystości rozpoczęli uczniowie - kolędnicy z klasy 3d w przepięknych ludowych strojach. Dzieci przypomniały wszystkim piękny zwyczaj kolędowania z gwiazdą w naszym regionie. Następnie wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w  wykonaniu laureatów.  Tego dnia zaprezentowali się:

 

 1. Piotr Krzywicki – „Dziś w stajence”
 2. Ola Kociakowska- „Od serca do ucha”
 3. Laura Sieńko- „ Kołysanka da dzieciątka”
 4. Matylda Żurawska- „Kolęda Maryi”
 5. Nikola Dziejma – „Cicha noc”
 6. Klara Popko – „Aniołek maleńki jak wróbelek”
 7. Matylda Owczarczuk- „Przybieżeli do Betlejem”
 8. Łucja Krysiewicz – „Był pastuszek bosy”
 9. Amela Dzienis – „Gore gwiazda Jezusowi”
 10. Natalia Perkowska - „Od serca do ucha”
 11. Hanna Maleszewska „Była noc”

Na koniec wystąpił Maksymilian Wawiernia, który zagrał  na keyboardzie piękne kolędy i zachęcił do wspólnego śpiewania. Koncert dostarczył  wszystkim wiele radości i wzruszeń, najbardziej wzruszeni byli rodzice oglądając występy swoich dzieci.

    Mamy nadzieję, że w ten sposób upowszechniamy polskie kolędy i pastorałki, rozbudzamy w uczniach chęć wspólnego śpiewania, rozwijamy uzdolnienia muzyczne dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim  przyczyniamy się do przetrwania zwyczaju kolędowania w naszym regionie.

 Serdeczne dziękujemy  naszym gościom, rodzicom i  nauczycielom, że zechcieli być z nami w tym wyjątkowym dniu.  Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy