Grudzień to szczególny miesiąc. Rozpoczyna się zima, robi się biało i mroźno, a każdy dzień przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia. Mikołajki to taki przedsmak świąt.

W klasie II c i II d odbyły się klasowe mikołajki. Ten dzień był pełen niespodzianek. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Wywiad z Mikołajem” w ramach realizacji projektu Wirtualne podróże. Wzięły udział w konkursie recytatorskim „Mikołajada 2022”. Podczas konkursu, wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje, ulubione wiersze o Mikołaju.

Dzieci opowiadały o  wymarzonych prezentach, o radości związanej zarówno z ich  otrzymywaniem, jak i dawaniem. Wykonały też przepiękne prace plastyczne, które są wyeksponowane na korytarzu naszej szkoły.

Oczywiście, najwięcej radości sprawiły prezenty „niespodzianki” , którymi zostały obdarowane wszystkie dzieci.

Ale mikołajki, to nie tylko prezenty. To też ostatni moment na wysłanie listu do świętego Mikołaja. W tym celu uczniowie klasy II c udali się na pocztę, aby wysłać przesyłkę do Świętego /Wcześniej poznały arkana pisania listu i adresowania kopert/.

Dzień 6 grudnia okazał się- bez wątpienia- ulubionym dniem roku. Wszyscy uczestnicy klasowych mikołajek opuszczali salę lekcyjną zadowoleni i szczęśliwi.

Dziękujemy paniom z poczty za miłe przyjęcie i przekazanie wiedzy na temat drogi listu od nadawcy do adresata.

Agnieszka Zajko, Anera Tur-Zakrzewska