29 marca odbyło się czwarte spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „W odkrywaniu wartości”. Tym razem dzieci z klasy 0b i 1c były uczestnikami wyjazdu edukacyjnego. Uśmiechnięte buzie uczniów, podekscytowanych pierwszą po okresie obostrzeń związanych z pandemią wycieczką doskonale wpisały się w tematykę spotkania. W czasie budzącej się do życia przyrody, tuż po przywitaniu Wiosny, odnalezieniu pierwszych bazi i stokrotek, ujrzeniu krążących nad szkołą  bocianów, hasłem przewodnim wyjazdu stała się RADOŚĆ.  

   Klasa 0b wzięła udział w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku pt. „Dbaj o zdrowie”, podczas których poznała perypetie pewnej Żaby (na podstawie wiersza „Żaba” Jana Brzechwy) i razem z prowadzącymi spotkanie poszukała sposobów na szczęśliwe, radosne i zdrowe życie. Dzieci wzięły udział w różnych działaniach: historię o żabce obejrzały w teatrzyku Kamishibay, uczyły się nazywać emocje, uzupełniały karty pracy, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach parateatralnych, obejrzały prezentację multimedialną i poznały ciekawostki przyrodnicze o płazach. Na zakończenie uczestnicy spotkania zastanowili się nad tym, co sprawia ludziom radość. Wśród wymienianych przykładów znalazły się: dobrze rozwiązane zadanie, wycieczka rowerowa, ulubiona zabawka czy uśmiech na twarzy rodziców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że RADOŚĆ i poczucie spełnienia, które przynosi są bardzo ważne w życiu.

   Uczniowie klasy 1c uczestniczyli w spotkaniu w Książnicy Podlaskiej Filia nr 3 w Białymstoku. Bibliotekarka, pani Katarzyna Wiecławska zapoznała najmłodszych z księgozbiorem i katalogowaniem książek. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach „Na radosnej łące”. Temat ten doskonale wpisał się w realizowaną innowację pedagogiczną. Zwieńczeniem zajęć była własnoręcznie wykonana zakładka do książki. Na zakończenie spotkania pani Kasia obdarowała wszystkich pamiątkowymi długopisami i zachęciła do wypożyczania książek.

   Drugim punktem wycieczki było Kino Helios w Białymstoku. Tam uczniowie obejrzeli film animowany pt.: „Zając Max i misja pisanka”, w którym tytułowy bohater razem ze swoimi przyjaciółmi ratują nadchodzącą Wielkanoc. Film okazał się doskonałą lekcją tolerancji i przyjaźni,  uświadomił dzieciom jak wielką siłę ma zgrana drużyna.

                                                                                                                                                                                                                                  Agnieszka Zajko, Marzanna Szumkowska, Anna Krzywicka