Dnia 10 października 2019 roku w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczestniczyliśmy w uroczystym apelu zorganizowanym z okazji obchodzonego święta. Między mury naszej placówki przybyło wielu gości, między innymi burmistrz Choroszczy pan Robert Wardziński.


Na początku dostojnego zgromadzenia wszyscy zaśpiewali hymn Polski. Po odśpiewaniu uroczystej pieśni nastąpił moment podziękowania nauczycielom za całoroczną pracę wykonywaną na rzecz naszej placówki. Pani dyrektor wręczała nagrody nauczycielom za ich szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w wykonywane zadania.

Następnie przyszła kolej na występy artystyczne. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali zabawne i pouczające przedstawienie. Mogliśmy także obejrzeć występ taneczny chłopców z klas drugich oraz wsłuchać się w śpiew szkolnego chóru.

Do tego wszystkiego oczywiście swoje życzenia dołączyli pan burmistrz oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

Tak zakończyliśmy apel, lecz tak naprawdę przez cały dzień w naszej szkole można było zauważyć wesoły i świąteczny nastrój wśród uczniów i nauczycieli.

Piotr Wrona, klasa 7 a