31 maja w ramach Dnia kreatywności klasa 7a z zapałem pracowała nad projektem „Janko Muzykant i śmieciowe ABC.”.  Podzieliliśmy się na grupy i wykonaliśmy plakaty przedstawiające zanieczyszczenia i śmieci, jakie wytwarzali ludzie w XIX wieku, w czasach, kiedy rozgrywała się akcja utworu Henryka Sienkiewicza pt. „Janko Muzykant” oraz nieczystości, które są produkowane współcześnie. Tych ostatnich okazało się, że niestety jest zdecydowanie więcej.

Efekty naszej pracy zaprezentowaliśmy koleżankom i kolegom z innych klas siódmych na łonie natury. Następnie udaliśmy się na plac zabaw, aby wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Był to dla nas bardzo pracowity dzień. Utrwaliliśmy wiedzę na temat lektury „Janko Muzykant” i Henryka Sienkiewicza – patrona naszej szkoły, przypomnieliśmy wiadomości z lekcji historii o życiu codziennym ludzi w XIX wieku, doskonaliliśmy umiejętność prezentacji naszych działań podczas wystąpień publicznych. Przede wszystkim jednak Dzień Kreatywności był  okazją do integracji klasowej, rozwijania relacji koleżeńskich oraz czerpania radości ze wspólnego działania i spędzania czasu.