Od początku grudnia trwają w naszej świetlicy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świetlica zamieniła się w prawdziwą fabrykę ozdób świątecznych.


W dniu 04.12.2019 uczniowie klas IV-VI wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się rodzice nauczyciele, własnoręcznie przygotowali kartki bożonarodzeniowe. Wszystkie wykonane kartki zostały przekazane na kiermasz charytatywny, dochód zostanie przekazany Fundacji „Pomóż Im” Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Wspólne tworzenie ozdób świątecznych, to także wspaniała okazja do rozmów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji z nimi związanych. W trakcie zajęć uczniowie własnoręcznie wykonali m. in. kartki świąteczne, kolorowe łańcuchy, choinki, aniołki, gazetkę świąteczną oraz śnieżynki. Ozdoby posłużyły do dekoracji świetlicy, a także szkoły. Uczniowie przygotowali życzenia świąteczne w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Pięknie udekorowana salawspólnie ubrana choinka sprawia, że wszyscy z utęsknieniem czekają na ten magiczny, wyjątkowy, pełen miłości i ciepła czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Agnieszka Sławińska

Anna Kozłowska