Zespół Szkół w Choroszczy
Publiczne Liceum Ogólnokształcące              Publiczne Gimnazjum im. Ks. Kardynała
                                             Stefana Wyszyńskiego

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Z drobiazgów życiowych, wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka

Prymas Polski Ks. Kardynał Stefan Wyszyński


           01.07.2014

Wakacje 2014Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych wakacji pełnych niezapomnianych wrażeń, jak najlepszego wypoczynku
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!
Przypominamy również o zachowaniu bezpieczeństwa
podczas spędzania wolnego czasu.
Wesołych wakacji !!!

01.07.2014

Człowiek - najlepsza inwestycja

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Nowoczesna sala komputerowa, laboratorium językowe, środki dydaktyczne ułatwiające przyswajanie wiedzy, wycieczki, doradztwo zawodowe i psychologiczne, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych do wyboru zarówno w Publicznym Gimnazjum, jak i Liceum Ogólnokształcącym w Choroszczy - to oferta z jakiej skorzystają obecni i przyszli uczniowie naszej szkoły. Zespół Szkół w Choroszczy przystąpił do projektu, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie konsultingowo- doradcze "Wrota Biznesu" i Gmina Choroszcz. Wartość projektu wyniesie blisko 600 tys. zł.

Czytaj całość ...

28.06.2013

DAŁYŚMY RADĘ

Innowacyjny program edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodzieży "Gramy w Radę, damy radę" dobiegł do końca. Nasza drużyna "The girls'ship" zapewniła sobie miejsce w elitarnym gronie szkół - laureatów projektu. Zaraz po otrzymaniu świadectw wyjechałyśmy na zlot młodzieży do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku. Tam czekało nas wiele atrakcji (ćwiczenia z twórczego myślenia, ognisko, dyskoteka, noc filmowa, park linowy, warsztaty filmowe, no i wreszcie nagranie spotu filmowego). Jak było - SUPER - niezapomniane przeżycia, nowe znajomości. Z niecierpliwością czekamy na konferencję, która odbędzie się we wrześniu.

Pozdrawiamy serdecznie The girls' ship

28.06.2014

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Unia Europejska jest gospodarczo-politycznym związkiem demokratycznych państw europejskich, który daje wiele korzyści. Dzięki niej promuje się ekonomiczny i społeczny postęp poprzez zacieśnianie współpracy, prowadzi wspólną politykę zagraniczną, dąży do stworzenia obywatelstwa europejskiego i poczucia przynależności do jednej wspólnoty, ujednolica strukturę gospodarczą krajów członkowskich oraz polepsza standardy życia. To właśnie z jej funduszy mogliśmy wybrać się na bezpłatną wycieczkę do naszej pięknej stolicy. Miała ona miejsce 27 czerwca 2014 roku.

Czytaj całość ...

28.06.2014

SKAZANI NA SUKCES

Mamy już wstępne wyniki matury abiturientów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy. Możemy poszczycić się tym, że wszyscy zdali! Zdawalność egzaminu dojrzałości w kraju wyniosła 71%, w województwie podlaskim 73%, a w naszej szkole 100%. Gratulujemy wszystkim, jesteśmy z Was dumni!

27.06.2014

Koniec roku szkolnego 2013/2014!

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniu wczorajszym (czwartek, 26 czerwca), a pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy - dzisiaj, zakończyli rok szkolny 2013/2014. Na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z udziałem znamienitych gości - pana Burmistrza Choroszczy Jerzego Ułanowicza i pani Ireny Sakowicz, przewodniczącej Koła Emerytów i Rencistów nr 15, a także rodziców, uczniów i nauczycieli. Powagę chwili podkreśliło wejście pocztu sztandarowego. Panie dyrektor - Danuta Małyszko i Gabriela Horba - wręczyły najlepszym z najlepszych świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i Orliki, a później bawili nas uczniowie klas I i II zabawnymi monologami i krótką scenką satyryczną. Dalej były pożegnania z wychowawcami, uściski i kwiaty. Warto tam było z nami być...
W głosowaniu uczniów naszej szkoły Orlika w kategorii NAUCZYCIEL ROKU drugi rok z rzędu zdobyła nauczycielka biologii, Pani Karolina Czarniecka. A oto zwycięzcy pozostałych kategorii:
SPORTOWIEC ROKU - Filip Roszkowski 1B, SPOŁECZNIK ROKU - Patryk Popławski 3C,
WOLONTARIUSZ ROKU - Mateusz Borowski 3C, ARTYSTA ROKU - Anna Miastkowska 3E,
UCZENNICA ROKU KLAS I - Karolina Pogorzelska 1A, UCZEŃ ROKU KLAS I - Szymon Leszczyński 1C,
UCZENNICA ROKU KLAS II - Katarzyna Smalak 2B, UCZEŃ ROKU KLAS II - Marcin Piszczatowski 2A,
UCZENNICA ROKU KLAS III - Izabela Zajkowska 3A, UCZEŃ ROKU KLAS III - Mateusz Sidor 3B,
PRZYJACIEL SZKOŁY - Mirosława Czerwińska, SUPERORLIKI (nagrody przyznawane przez nauczycieli) - NAUCZYCIEL - Małgorzata Czulewicz, UCZEŃ - Beata Polak 3E. Nagrodę Prymus Szkoły 2013 (nagroda dla uczniów, którzy przez 3 lata nauki na koniec każdego roku uzyskali oceny bardzo dobre, celujące oraz wzorowe zachowanie) zdobyły: Izabela Zajkowska 3A, Elwira Piątkowska 3E.
Wszystkim laureatom gratulujemy.

25.06.2014

III TURNIEJ WIEDZY REGIONALNEJ
"NASZA MAŁA OJCZYZNA - CHOROSZCZ I OKOLICE"

W dniu 23 czerwca 2014 roku w ramach obchodów XXXIII Dni Choroszczy w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się finał III Turnieju Wiedzy Regionalnej "Nasza Mała Ojczyzna - Choroszcz i Okolice". Głównym celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy na temat naszej gminy oraz kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i identyfikacji z "małą Ojczyzną". Tegoroczny Turniej ponownie odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Choroszczy Jerzego Ułanowicza.

Czytaj całość ...

24.06.2014

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE !!!

Uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2013/2014
klas III Publicznego Gimnazjum
odbędzie się 26.06.2014r. o godz. 16.30


Uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2013/2014
klas I-II Publicznego Gimnazjum
oraz Liceum Ogólnokształcącego
odbędzie się 27.06.2014r. o godz. 8.30


Informacja o autobusach

24.06.2014

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE !!!

Kiermasz podręczników odbędzie się od godz. 7.40
25.06.2014r. (środa)
w bibliotece szkolnej.

22.06.2014

Zakończenie projektu edukacyjnego "Zmierz się z komórką"


17 czerwca 2014r. zakończył się realizowany w naszej szkole projekt edukacyjny "Zmierz się z komórką", w którym uczestniczyły uczennice z klasy Ic: Magdalena Okruszko, Aleksandra Dąbrowska, Katarzyna Rodziewicz i Ewa Wnukowska. Dzięki temu projektowi nasza szkoła została uhonorowana tytułem "Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

17.06.2014

Wernisaż wystawy fotograficznej "Okiem licealisty"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej "Okiem licealisty", który odbędzie się 18 czerwca (środa) 2014 roku na auli Zespołu Szkół w Choroszczy o godzinie 16.00. Jako wydarzenie artystyczne wpisuje się on w obchody Dni Choroszczy. Zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane przez uczniów II klasy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy na zajęciach z fotografii cyfrowej. Wystawa jest podsumowaniem rocznego kursu fotografii, w którym uczestniczą nasi licealiści i próbą odpowiedzi na pytanie: Jak świat postrzegają młodzi?

Dariusz Bielawski

11.06.2014

"Gramy w Radę, damy radę" - podsumowanie projektu

Dnia 11 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół w Choroszczy miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt "Gramy w Radę, damy radę". Od dziesięciu miesięcy uczestniczy w nim grupa dziewcząt z klas I i II gimnazjum - pod nazwą "The girls ship".

Czytaj całość ...

11.06.2013

Kiermasz książek

Zespół szkół w Chroszczy organizuje kiermasz podręczników używanych w dniach 24-27.06.2014r. Książki będą dostępne w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczniowie chcący sprzedać swoje podręczniki prosimy o podpisanie ich ołówkiem, wycenienie oraz zaniesienie do biblioteki.

7.06.2014

WIOSENNY TYDZIEŃ ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

W dniach 8-12 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbędzie się Wiosenny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w w/w przedsięwzięciu.

Czytaj całość ...

2.06.2014

8 metrów dobra!!!

Dokładnie 43 727,95 złotówek, czyli 993,81 metrów ułożyliśmy w ramach akcji "Kilometry Dobra" na Rynku Kościuszki podczas finału 1 czerwca. W tym osiem metrów było z naszej szkoły. Podczas akcji trwającej od 15 kwietnia do 30 maja w naszym gimnazjum zebraliśmy 352 zł. Pomagaliśmy również na festynie w Białymstoku. Wolontariusze z naszego SKC: Mateusz Borowski i Dominika Ciołko kwestowali podczas finału 1 czerwca na Rynku Kościuszki. Dzięki dobrej zabawie, angażującej wielu wspaniałych ludzi udało nam się zebrać środki na powstający Ośrodek-Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla dzieci niepełnosprawnych z naszego regionu. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wspomagali akcję.

2.06.2014

"Być świadomym - czy znasz prawa" - podsumowanie projektu

Dnia 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Choroszczy odbył się Międzyklasowy Konkurs o Prawach Dziecka pt. "Być świadomym - czy znasz prawa". Przedsięwzięcie to zostało przygotowane przez dziewczęta z zespołu "The girls'ship", uczestniczące w ogólnopolskim programie edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodzieży pt. "Gramy w Radę, damy radę".

Czytaj całość ...

2.06.2014

Języki obce i sukcesy naszych gimnazjalistów

23 maja 2014r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej odbyły się dwa konkursy powiatowe, w których udział brali również nasi uczniowie. W V Powiatowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej pt.: "Poetyckie Inspiracje Językowe" trzecie miejsce zajął Mateusz Borowski, uczeń klasy III C, recytując wiersz w języku niemieckim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: CZŁOWIEK I PRZYRODA.
Natomiast w I Powiatowym Konkursie "Najpiękniejsze Parki Narodowe" pod patronatem Parku Krajobrazowego w Supraślu drugie i trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Malinowska, uczennica klasy I A. Agnieszka wykonała plakat w języku niemieckim na temat wybranego Parku Narodowego w Niemczech oraz plakat w języku angielskim o jednym z Parków Narodowych w Stanach Zjednoczonych.
Gratulujemy sukcesów, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tych konkursów.

2.06.2014

Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Choroszczy

W piątek 30.05.2014r. SU wraz z uczniami naszej szkoły zorganizował w szkole Dzień Dziecka. W programie tego dnia znalazło się: wybory miss i mistera roku 2013/2014, nagrodzenie laureatów konkursu "Mam talent", a także słodki i zimny poczęstunek. Uczniowie w tym dniu mogli przebrać się za małe dzieci.

Czytaj całość ...

2.06.2014

"Zapach wakacji"

Dnia 27 maja 2014 roku odbyła się wycieczka Szkolnego Koła Caritas do Supraśla. Wyprawa należała do bardzo udanych, chociaż przy wyjeździe z Choroszczy zaczął kropił deszcz. Na szczęście w Supraślu było pogodnie.

Czytaj całość ...

26.05.2014

Nocne Warsztaty Filmowe - pt.: "Ogólnopolski Głos Profilaktyki"

Po raz kolejny, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Choroszczy, spotkali się na Nocnych Warsztatach Filmowych. To już 4 edycja wspólnie przeżytych doznań. Tym razem zgromadziła nas wspólna akcja oparta na edukacji młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej oraz promocja działań profilaktycznych.

Czytaj całość ...

26.05.2014

"Kwiatki dla matki"

Dzień Matki to wyjątkowe święto, w którym dzieci wyrażają wdzięczność i miłość swoim rodzicielkom. Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas sprzedawali piękne róże w naszym gimnazjum. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. To bardzo dobrze świadczy o naszej młodzieży, która pamięta i czci swoje mamy. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na akcję, w której nasza szkoła uczestniczy od kwietnia - "Kilometry dobra".

Czytaj całość ...

23.05.2014

Młodzieżowe wybory do Parlamentu Europejskiego

W marcu bieżącego roku Zespół Szkół w Choroszczy zgłosił swój udział w akcji "Młodzi głosują". Celem programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach w życiu dorosłym. W naszej szkole w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie zostały przeprowadzone zajęcia na temat zasad funkcjonowania i uprawnień Parlamentu Europejskiego, kompetencji europosłów oraz procedur głosowania. Uczniowie zastanawiali się również nad cechami i predyspozycjami dobrego eurodeputowanego oraz próbowali określić, dlaczego udział w wyborach jest nie tylko prawem każdego obywatela, ale także jego powinnością.

Czytaj całość ...

23.05.2014

Projekt edukacyjny "10 lat Polski w Unii Europejskiej"

W dniu 16.05.2014r. zakończył się projekt edukacyjny "10 lat Polski w Unii Europejskiej" realizowany pod opieką p. Beaty Gawryluk, Ewy Zalewskiej i Barbary Joki. W projekcie udział wzięli uczniowie z klasy I a Paulina Zawadzka i Karolina Pogorzelska oraz z kl. Id Aleksandra Bogusz, Gabriela Jurgielaniec, Krystian Kosakowski, Jakub Osiepski i Zuzanna Siemieniuk. Oprawę muzyczną zapewniły dziewczęta z klas trzecich naszego gimnazjum: Patrycja Bąk ( kl. III e), Beata Polak ( kl. III e) oraz Natalia Bagińska (kl. III a). Chórzystki zaśpiewały m.in. hymn UE "Odę do radości" oraz piękną piosenkę pt. "Ojczyzna".

Czytaj całość ...

19.05.2014

Zaproszenie

DRUŻYNA "THE GIRLS'SHIP" ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE "BYĆ ŚWIADOMYM.". PROJEKT BĘDZIE POLEGAŁ NA PRZEPROWADZENIU AKCJI PROMUJĄCEJ PRAWA DZIECKA WŚRÓD UCZNIÓW KLAS I I II GIMNAZJUM. FINAŁEM PROJEKTU BĘDZIE KONKURS GRUPOWY PT: "BYĆ ŚWIADOMYM - CZY ZNASZ PRAWA?", KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 30 MAJA 2014 ROKU O GODZINIE 9.00 W SALI 132.

Czytaj całość ...

PREZENTACJA          REGULAMIN

19.05.2014

Harmonogram organizacji egzaminu maturalnego w części ustnej

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem: j.polski, j.angielski.

15.05.2014

"Era ludzi kreatywnych" - trening twórczego myślenia

9 maja 2014 roku uczniowie klasy I liceum wzięli udział w warsztatach myślenia kreatywnego przygotowanych przez szkolnego pedagoga. Celem warsztatów było uaktywnienie potencjalnych zdolności do twórczych działań i rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Warsztaty te pokazały młodzieży, że każdy może kształtować i wzmacniać umiejętności abstrahowania, twórczego rozwiazywania problemów oraz rozwijać techniki twórczego komunikowania.

Czytaj całość ...

14.05.2014

Kilometry Dobra

Nasze szkolne koło Caritas bierze udział w akcji "Kilometry Dobra". Celem kampanii jest zebranie funduszy na adaptację ośrodka w Supraślu dla dzieci niepełnosprawnych z całego regionu. Zbiórka środków pieniężnych trwa do 31 maja 2014. Finał przewidziany jest na 1 czerwca na rynku Kościuszki w Białymstoku. Jesteśmy jedną z wielu placówek, które zdeklarowały udział w tej akcji. nazwa kampanii - "Kilometry Dobra" - pochodzi od tego, że zebrane pieniądze zamieniamy na monety o nominale 1 zł. Podczas finału przedsięwzięcia monety będą naklejane na taśmy, których łączna długość być może pozwoli nam na pobicie rekordu Guinessa. Od dnia 15 kwietnia w każdy wtorek przeprowadzamy zbiórkę w klasach, natomiast na stałe puszka znajduję się w bibliotece szkolnej, gdzie również można nas wspomóc. Dotychczas zebraliśmy już ponad 3 metry! Serdecznie zapraszamy do udziału, liczymy na Waszą dobrą wolę.

06.05.2014

STRES POD KONTROLĄ

W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Choroszczy we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczno w Białymstoku został zrealizowany program edukacyjny "Stres pod kontrola" .

Drogi Maturzysto pamiętaj, że stres masz pod kontrolą. Egzamin maturalny to sytuacja, która pomaga Ci przypomnieć zgromadzoną wiedzę. Na egzaminie wiadomości możesz przypomnieć sobie od razu po przeczytaniu polecenia, albo kilka minut później.

Powodzenia,
Ewelina Świrydziuk

06.05.2014

OGŁOSZENIE

W dniu 26.05.2014r. o godzinie 10.45 odbędzie się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Zjednoczonej Europy. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

06.05.2014

Młodzi patrioci

30 kwietnia uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego przygotowali akademię z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność Zespołu Szkół w Choroszczy miała okazję, aby przypomnieć sobie najważniejsze fakty historyczne związane z pierwszą europejską ustawą zasadniczą, wysłuchać ważnych dla Polaków pieśni i wierszy patriotycznych. Tak kształtuje się narodowa tożsamość! Fotoreportaż z przygotowań i przebiegu akademii do obejrzenia w Galerii.

1.05.2014

Powodzenia na maturze!!!

Życzymy Wam zdania wszystkich egzaminów i wybrania tej jedynej, wymarzonej Waszej uczelni.
Trzymamy za Was kciuki! Pokażcie na co Was stać! Powodzenia!!!
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych.

27.04.2014

Zakończenie roku szkolnego klasy III LO

25 kwietnia, gdy gimnazjaliści stresowali się przed egzaminem z języka obcego, na auli naszej szkoły odbyło się kameralne zakończenie roku szkolnego klasy III Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy. Maturzyści usłyszeli wiele ciepłych słów od Dyrekcji, a wychowawca, pan Marek Trosko, uroczyście rozdał świadectwa ukończenia liceum. Uroczystość uświetnił krótki występ słowno-muzyczny przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli absolwentom róże. Dziękujemy uczniom klasy maturalnej za trzy lata wspólnej nauki, pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Życzymy Wam wysokich wyników na egzaminie dojrzałości. Fotoreportaż z tego wydarzenia można obejrzeć w Galerii.

Samorząd Uczniowski

24.04.2014

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji ważny od 28 kwietnia 2014r. jest już dostępny na naszej stronie!!!

22.04.2014

Egzamin gimnazjalny 2014

Tegoroczny egzamin gimnazjalny odbędzie się w następujących dniach:
23 kwietnia 2014r. - część humanistyczna:
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie- godz. 9.00
- z zakresu języka polskiego godz. 11.00
24 kwietnia 2014r. - część matematyczno-przyrodnicza:
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych- godz. 9.00
- z zakresu matematyki- godz. 11.00
25 kwietnia 2014r. - język obcy nowożytny:
- na poziomie podstawowym- godz. 9.00
- na poziomie rozszerzonym- godz. 11.00
Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce "Informacje dla ucznia" w kategorii Egzamin gimnazjalny.
POWODZENIA !!!

17.04.2014

17.04.2014

MARATON BIOLOGICZNY

16 kwietnia od 13:10 do 17:30 łącznie trzydziestu uczniów klas III wzięło udział w maratonie biologicznym. Wyposażeni w prowiant i uzbrojeni w długopisy, przygotowywali się do egzaminu gimnazjalnego. Przez ponad cztery godziny dzielnie rozwiązywali testy gimnazjalne z biologii. Pełni zapału zamiast wracać do domu po lekcjach, zostali by się uczyć. Wszystkim maratończykom serdecznie dziękuję.

Karolina Czarniecka

17.04.2014

"Pasja" w Zespole Szkół

Przedstawienie "Pasji" w ZS w Choroszczy w dn. 16.04.2014 roku stało się ważnym wydarzeniem w życiu społeczności szkolnej. Połączyła nas kolejny raz wspólna sprawa - artyści mieli okazję błysnąć talentem, widzowie - przeżyć niezapomniane chwile, zaś wszyscy - przygotować się do bliskich już Świąt Wielkanocnych. Pośród przybyłych gości byli: p. burmistrz Jerzy Ułanowicz, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół, dyrektorzy Szkół Podstawowych, Przedszkola jak i Miejskiego Centrum Kultury jak również członkowie Koła Emerytów i Rencistów nr 15 oraz przedstawiciele prasy lokalnej. Jednak specjalnymi gośćmi naszej uroczystości byli uczniowie klas 6 ze szkół podstawowych w Choroszczy, Złotorii i Kruszewa, którzy mogli odczuć niezwykły klimat , który zawsze towarzyszy działaniom naszej młodzieży.

Czytaj całość ...

17.04.2014

"Słowo o Polsce - Podlaskie poezje"

Dnia 9 kwietnia 2014 r. w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego "Słowo o Polsce". Nasi uczniowie startowali w składzie:
Błażej Szumkowski kl. I b, Filip Roszkowski kl. I b, Bartłomiej Klimaszewski kl. I b, Szymon Leszczyński kl. I c, Tomasz Poskrobko kl. II b, Mateusz Sidor kl. III b, Kinga Siemieniuk kl. III d, Martyna Peliksza kl. III d.
Pierwsze miejsce zdobył Bartłomiej Klimaszewski, drugie - Kinga Siemieniuk , a trzecie - Filip Roszkowski.
Ciekawostką tegorocznego konkursu były zaproponowane przez komisję wiersze współczesnych twórców regionalnych np.: Jana Leończuka, Antoniego Hukałowicza, Wiesława Kazaneckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a zwycięzcy - dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Anna Dąbrowska - Czochańska
Irena Słomińska

17.04.2014

Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna"

W szkolnym konkursie plastycznym ,,Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" wzięło udział 20 uczniów z klas I, II oraz III. Prace oceniało jury w składzie: p. Gabriela Horba, p. Barbara Raczkowska-Bobek, p. Ewa Zalewska, Iwona Skorulska z klasy II A oraz Magdalena Sokół z klasy II D. Malowane, pisane, wyklejane, wycinane pisanki biorące udział w konkursie wykonane były różnymi efektownymi technikami. Dominowały pisanki ozdobione przy użyciu cekinów i kolorowych wstążek. Wśród zgłoszonych do konkursu pisanek były naprawdę niezwykłe prace, niektóre trzeba było obejrzeć z bliska, aby docenić misterność wykonania, inne były zabawne i pomysłowe, jeszcze inne - tworzone zgodnie z wiekową tradycją.

Czytaj całość ...

17.04.2014

Uczniowie gimnazjum - znamy wyniki referendum

Wyniki referendum w sprawie: "Czy jesteś za utrzymanie punktowego systemu oceniania zachowania" znajdziecie TUTAJ.

08.04.2014

UWAGA UCZNIOWIE GIMNAZJUM!

10 kwietnia w godzinach 9.00-11.30 zostanie przeprowadzone referendum szkolne na temat:
Czy jesteś za utrzymaniem punktowego systemu ocenienia zachowania?
Zagadnienie na referendum zostało wyłonione z propozycji uczestników debaty, przeprowadzonej dnia 20.03.2014 roku. Zachęcamy wszystkich uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w głosowaniu i wyrażeniu swojej opinii na temat punktowego systemu oceniania zachowania. Regulamin referendum znajduje się w TUTAJ.

07.04.2014

Lekcja o Funduszach Europejskich

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy II B i I A Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy wzięli udział w Lekcji o Funduszach Europejskich. Jest to 3 edycja kampanii promującej Program Rozwój Polski Wschodniej realizowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Głównym celem projektu jest przybliżenie młodzieży korzyści płynących ze współpracy z Unią Europejską. Podczas 45-minutowych zajęć uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego zdobywają wiedzę na temat funduszy europejskich oraz projektów realizowanych przy wsparciu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W bieżącym roku szkolnym zainteresowanie przeprowadzeniem Lekcji o Funduszach Europejskich wyraziło 279 nauczycieli i 21000 uczniów (9000 uczniów z gimnazjów, 12000 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych).

Czytaj całość ...

06.04.2014

Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół w Choroszczy

Dzień 01.04.2014 nie był primaaprilisowym żartem, lecz wspaniałym wspólnym przedsięwzięciem uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły. Od godziny 17 do 19 przyszli uczniowie naszej szkoły - młodzież z klasy VI - mogli nie tylko obejrzeć i zwiedzić budynek, lecz także wziąć udział w wielu ciekawych działaniach - "Paszport" otrzymywany przy wejściu zachęcał do czynnego uczestnictwa w eksperymentach chemicznych, grach językowych czy ćwiczeniach gimnastycznych. Zapowiedzią całości w "Odeonie" szkoły było wystąpienie pani dyrektor Danuty Małyszko i spektakl fr. "Zemsty" przygotowany przez koło teatralne gimnazjum. Krótka sonda przeprowadzona przez panią Joannę Gaweł wskazała, iż przedsięwzięcia podjęte w Dniu Otwartych Drzwi okazały się pełnym sukcesem. Szkoda, że tylko niewielu rodziców zaszczyciło nas swoją obecnością, a niektórzy przyszli uczniowie również nie skorzystali z zaproszenia.
Będziemy na was wszystkich czekać we wrześniu! Zapraszamy !!!

04.04.2014

Tak, pomagam!

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Caritas, osoby najbardziej potrzebujące, będą miały radosne święta. Siedmioro uczniów z SKC zasilało szeregi 400 wolontariuszy z archidiecezji białostockiej uczestniczących VI edycji Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem "Tak, pomagam!", która odbyła się w piątek (28.03) i sobotę (29.03). Praca wolontariuszy polegała na rozdawaniu ulotek przed sklepem "Biedronka" w Choroszczy, zawierających informacje o najbardziej potrzebnych produktach a także segregowaniu otrzymanych darów. W całej diecezji zebrano 5780 kilogramów.

Czytaj całość ...

04.04.2014


01.04.2014

Nasi laureaci i finaliści !!!

Pięcioro uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w finale wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Tytuł laureata zdobyli:
- z biologii: Mateusz Sidor (3b), Zuzanna Kozłowska (3a) - opiekun: Karolina Czarniecka,
- z historii: Piotr Kraśnicki (3b) - opiekun: Beata Jabłońska,
- z języka niemieckiego: Szymon Sebastian Chrabołowski (3a) - opiekun: Agnieszka Sławińska.
Tytuł finalisty zdobyła Izabela Zajkowska (3a), która brała udział w konkursie biologicznym (opiekun: Karolina Czarniecka). Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, ktorzy przygotowywali uczniów do konkursów.

,

1.04.2014

UWAGA UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE !!!

Nasza szkoła bierze udział w PROJEKCIE Z KLASĄ. Walczymy o grant na nasz projekt edukacyjny "Zmierz się z komórką". Prosimy o Wasze głosy :)
Głosowanie trwa od 1 do 15 kwietnia! Każdy może oddać tylko jeden głos dziennie na dany projekt!

GŁOSUJ TERAZ           REGULAMIN GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO31.03.2014

Sukcesy naszych uczniów w piłce siatkowej

Dnia 27.03.2014r odbył się turniej siatkówki dziewcząt i chłopców organizowany przez gimnazjum w Zawadach. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Dąbrowska, Natalia Komosa, Ewa Horbacewicz, Aleksandra Krukowska, Magdalena Rojecka, Magdalena Malinowska, Iga Nawrocka, Diana Lebiedzińska i Patrycja Antoniuk po zaciętej walce, nie dając żadnych szans pozostałym drużynom zajęły pierwsze miejsce. W podobnym stylu rozegrali swoje mecze siatkarze, którzy na dodatek nie oddali żadnego seta. Siatkarki i siatkarze za zwycięstwo otrzymali po złotym medalu. Zespół siatkarzy reprezentowali: Filip Roszkowski, Mateusz Trochimowicz, Jakub Jurski, Rafał Kopczewski, Łukasz Sakowicz, Adrian Silwonik, Arkadiusz Grzybko, Sebastian Waszczuk, Rafał Mróz, Bartosz Sadowski. Do zawodów siatkarki przygotowywała Kamila Reduta-Chmielewska. Siatkarzy przygotowywał Janusz Mydlarz.

Czytaj całość ...

25.03.2014

Debata gimnazjalistów

Dnia 20 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się debata pt. "W jaki sposób można zaangażować wszystkich uczniów w życie szkoły?". Debata, zorganizowana została przez drużynę "The girls' ship", która uczestniczy w projekcie "Gramy w Radę, damy radę".

Czytaj całość ...

25.03.2014

Szkolny Dzień Profilaktyki

21 marca w naszym Zespole Szkół odbył się ,,Szkolny Dzień Profilaktyki". To już trzecia edycja zapoczątkowanego w 2012 roku przedsięwzięcia. Zamiast zajęć lekcyjnych młodzież uczestniczyła w zorganizowanych i przygotowanych działaniach wychowawczo - profilaktycznych i prozdrowotnych.

Czytaj całość ...

17.03.2014

Szukamy Mistrza Sudoku

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do udziału w konkursie "Mistrz Sudoku".
Zwycięzca, oprócz tytułu i punktów z zachowania otrzyma ocenę z matematyki (oczywiście celującą - jak na mistrza przystało!). W przypadku większej liczby osób zainteresowanych konkurs zostanie rozstrzygnięty z podziałem na kategorie: mistrz sudoku klas pierwszych, drugich, trzecich i liceum.
Zapisy trwają do 21 marca 2014 r. Zapraszamy serdecznie!!!
Organizatorzy: Katarzyna Proszczuk, Anna Kozłowska, Irena Maksymiuk

Czytaj całość ...

14.03.2014

Międzypokoleniowe spotkania gimnazjalistów z seniorami
- "Dzień Kobiet"

W dniu 06.03.2014, podczas spotkania w remizie OSP w Choroszczy seniorzy wspólnie świętowali Dzień Kobiet. Uczniowie z klas pierwszych: Krystian Kosakowski i Paulina Zawadzka przygotowali koncert gitarowy, zaśpiewali również swoje ulubione utwory m.in. "Kocham Cię jak Irlandię", "Zawsze tam, gdzie Ty". Życzenia wszystkim panom i paniom złożyły Patrycja Jabłońska i Joanna Dziejma z klasy IIe. Swoje talenty muzyczne zaprezentowały również Klara Kardasz i Klaudia Zachowicz. Młodzież gimnazjalna tradycyjnie wręczyła uczestnikom spotkania własnoręcznie wykonane drobne upominki.

15.03.2014

Finaliści IV Wojewódzkiego Konkursu Gimnazjalnego
"Wirtualny spacer po szkole"

12 marca 2014r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku odbył się IV Wojewódzki Konkurs Gimnazjalny "Wirtualny spacer po szkole", który był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Politechniki Białostockiej. Nasi uczniowie Patryk Popławski i Paulina Krauze z klasy III c zostali finalistami tego konkursu. Ich zadaniem w I etapie było wykonanie prezentacji multimedialnej o szkole do której uczęszczają, a w rozgrywce finałowej o kierunkach kształcenia zawodowego w ZSTiO w Białymstoku. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu wysłuchali oni wykładu o grach losowych i obejrzeli pokaz robotów, przygotowany przez studentów koła mobilnego Systemów Inteligentnych działającego na Politechnice Białostockiej.

Beata Gawryluk

14.03.2014

KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA

Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy do wzięcia udziału w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ

13.03.2014

Podsumowanie działań profilaktycznych
podjętych w ramach obchodów
Dnia Bezpiecznego Internetu

W bieżącym roku Komisja Europejska ogłosiła dzień 11 lutego 2014r. Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI). Obchodzony on jest w ponad 100 krajach na świecie. Tegoroczne hasło przewodnie "Razem tworzymy lepszy Internet" ma celu zwrócenie uwagi na to, że "każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta" (Polskie Centrum Programu Safer Internet). W naszej szkole w dniach 10.02 - 28.02.2014r. podjęliśmy szereg inicjatyw związanych z obchodami DBI. W działania profilaktyczne zaangażowali się wszyscy wychowawcy klas gimnazjalnych i licealnych, nauczyciele informatyki, świetlicy, biblioteki oraz pedagog szkolna. Koordynatorem działań była Beata Gawryluk- nauczyciel informatyki i geografii oraz Ewelina Świrydziuk - psycholog szkolna.

Czytaj całość ...

DEBATA        KONKURS ON-LINE        WYWIADÓWKA        GAZETKA        ANKIETA       

Beata Gawryluk i Ewelina Świrydziuk

12.03.2014

"Twoja dobra wola jest naszym paliwem"

Jest to hasło tegorocznej kampanii zachęcającej do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Do tej promocji włączyli się wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas. W niedzielę 9 marca 2014 roku po mszach świętych pomagali Parafialnemu Zespołowi Caritas rozdawać ulotki zachęcające do ofiarowania 1% podatku.

Czytaj całość ...

12.03.2014

OGŁOSZENIE

W dniu 17 marca ( poniedziałek) o godzinie 10.45 odbędzie się konkurs geograficzny "Kontynenty świata - Europa". Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie. Zapisy trwają do 14 marca. Pięcioro najlepszych uczniów otrzyma oceny cząstkowe celujące i weźmie udział w rozgrywce finałowej w VIII LO w Białymstoku.

Czytaj całość ...

10.03.2014

UWAGA KONKURS !

17 marca w wielu miejscach na świecie będzie obchodzony Dzień św. Patryka. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na najładniejszy i najbardziej interesujący plakat lub prezentację multimedialną na temat dnia św. Patryka i Irlandii. Pracę można wykonać samemu lub wspólnie z kolegą / koleżanką i dostarczyć dowolnemu nauczycielowi języka angielskiego do czwartku 13 marca.

Czytaj całość ...

10.03.2014

Do publicznej wiadomości

Dnia 6 marca klasy III-cie Publicznego Gimnazjum w Choroszczy przystąpiły do egzaminu, którego zaliczenie jest jednym z warunków przystąpienia do sakramentu "dojrzałości chrześcijańskiej". Sprawdzenia podstawowej wiedzy katechizmowej dokonał ks. Ryszard Puciłowski, proboszcz par. pw. św. Andrzeja Boboli w Białymstoku. Po dwudziestominutowym ogólnym wprowadzeniu ksiądz wizytator spotkał się z poszczególnymi grupami, aby w formie ustnej sprawdzić przygotowanie naszej młodzieży. Wszystko dokonało się w obecności katechetów uczących w szkole. Po niespełna trzech godzinach ostatni uczniowie odetchnęli z ulgą. Można powiedzieć, że przynajmniej teoretycznie kandydaci do bierzmowania są gotowi na przyjęcie Ducha Świętego, aby móc wiernie wyznawać zasady wiary katolickiej, bronić ich i według nich żyć. Kolejnymi warunkami stającymi jeszcze przed tą młodzieżą będzie sprawdzenie ich praktyk religijnych przy pomocy tzw. "dzienniczków" oraz upewnienie się czy życie danego kandydata nie stoi w sprzeczności z życiem osoby prawdziwie wierzącej. Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż prawdziwy egzamin rozpocznie się dopiero po bierzmowaniu. Bowiem mężne wyznawanie wiary i obrona jej doprasza się od chrześcijan prawdziwego egzaminu z dojrzałości.

ks Piotr Wasilewski

10.03.2014

Wybór szkoły, zawodu - dobrze go zaplanuj

Szybkimi krokami zbliża się dla trzecioklasistów czas wyborów: szkoły, zawodu, przyszłości. Jest to bardzo ważna decyzja, dlatego warto pamiętać, że w jej podjęciu mogą pomóc rodzice, doradcy zawodowi, pracownicy poradni psychologiczno - pedagogicznych.

Czytaj całość ...

10.03.2014

Szanowni Rodzice!

W naszym Zespole Szkół wdrożony został program profilaktyki palenia tytoniu pt. "Znajdź właściwe rozwiązanie". Palenie tytoniu to nałóg, na który jesteśmy najmniej uczuleni. Może dlatego, że 30 % z nas, ludzi dorosłych - pali? To, że jest to pierwsza przyczyna najpoważniejszych chorób - nie budzi już żadnych wątpliwości!

Czytaj całość ...

06.03.2014

Szkolny turniej tenisa stołowego

W dniu 04.03.2014 w świetlicy szkolnej odbył się finał turnieju tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięło udział 26 zawodników. Mecze rozgrywane były podczas długiej przerwy w świetlicy szkolnej w ramach akcji "Przerwa z pomysłem". Najlepszymi tenisistami w naszej szkole okazali się: Krzysztof Miastkowski I d (I miejsce), Mateusz Zagórski I b (II miejsce), Dawid Trypuz II b (III miejsce).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

06.03.2014

Konkursy literackie "Czy znasz swoje lektury?"

W dniach 27 - 28 lutego 2014 r. nauczyciele języka polskiego we współpracy z biblioteką i świetlicą szkolną przeprowadzili szereg krótkich testów literackich pod wspólnym hasłem "Czy znasz swoje lektury?". Testy te dotyczyły lektur z podstawy programowej np. "Opowieść wigilijna", "Mały Książę", "Kamienie na szaniec". W konkursie wzięło udział 40 uczniów z klas I - III gimnazjum. Wyniki konkursu wskazują na dobrą znajomość lektur, szczególnie "Opowieści wigilijnej" i "Małego Księcia".

Czytaj całość ...

06.03.2014

Naukowe sukcesy naszych gimnazjalistów

Pięcioro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do finału wojewódzkich konkursów przedmiotowych:

- z biologii: Mateusz Sidor, Zuzanna Kozłowska, Izabela Zajkowska - opiekun: Karolina Czarniecka,
- z historii: Piotr Kraśnicki - opiekun: Beata Jabłońska,
- z języka niemieckiego: Szymon Sebastian Chrabołowski - opiekun: Agnieszka Sławińska.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, ktorzy przygotowywali uczniów do konkursów i życzymy sukcesów w ostatnim etapie, który odbędzie się w najbliższym tygodniu.

02.03.2014

WYJAZD DO FILHARMONII

28 lutego 2014 roku w gmachu Filharmonii Podlaskiej odbyła się Otwarta Próba Generalna, w której uczestniczyli uczniowie klasy IC, IB, IIB naszego gimnazjum wraz z opiekunem Barbarą Raczkowską - Bobek.
Otwarta Próba Generalna to swoista lekcja muzyki, w którą wkomponowane są elementy wykładu prowadzonego przez dyrygenta lub solistę. To oni opowiadają młodej publiczności historie związane z powstaniem prezentowanego przez orkiestrę dzieła, przedstawiają postać kompozytora, treść koncertu oraz rolę biorących w nim udział instrumentów. Uczniowie uczestniczący w tych próbach są zarazem pierwszymi recenzentami koncertów, przekazując muzykom swoją opinię feerią braw po każdym wykonanym utworze. Próby te cieszą się popularnością i zainteresowaniem młodych melomanów z całego województwa podlaskiego.

Czytaj całość ...

28.02.2014

Podsumowanie I semestru

Pierwsze półrocze już za nami. Zakończenie semestru jest okazją do podsumowania osiągnięć uczniów. Trzeba przyznać, że te miesiące nauki minęły nam w mgnieniu oka. Wielu z Was pilnie pogłębiało swoją wiedzę, zdobywało nagrody w konkursach, zawodach sportowych i udzielało się w różnych akcjach. O wszystkim tym można było przeczytać na naszej stronie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i osiągnięciami uczniów naszej szkoły życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów w następnym półroczu.

PODSUMOWANIE

28.02.2014

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W związku z obchodzonym 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego zostały przygotowane lekcje biblioteczne "Słownik prawdę Ci powie" dla klas pierwszych gimnazjum. Zajęcia związane były z kształtowaniem umiejętności korzystania z szerokiej gamy słowników. Lekcje odbyły się w klasach I a (21 lutego) i I b (24 lutego). Zaplanowano również lekcje w klasach I c i I d.

Czytaj całość ...

25.02.2014

W przededniu 95. rocznicy wyzwolenia Białegostoku i Choroszczy

W lutowy wieczór spotkaliśmy się w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy, aby upamiętnić 95. rocznicę wyzwolenia Choroszczy i Białegostoku. Gośćmi wieczoru historycznego byli m. in. pan burmistrz Jerzy Ułanowicz, ksiądz proboszcz Leszek Struk, radni Rady Miejskiej w Choroszczy, a także wielu entuzjastów historii naszej "małej Ojczyzny".

Czytaj całość ...

25.02.2014

"Dzień Bezpiecznego Internetu"

W krajach Unii Europejskiej od 2004r. z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Polska przyłączyła się do obchodów od 2005 roku. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole zaplanowano następujące działania związane z DBI w dniach 10.02 - 28.02.2014r.:
- "Bezpieczny Internet" - wywiadówka profilaktyczna rodzicom poświęcona problemowi zagrożeń płynących z Internetu i ich przeciwdziałaniu,
- ulotki przekazane rodzicom na wywiadówce, poświęcone problemowi nadużywania Internetu,
- "Dzień z życia" - lekcje informatyki w klasach I i II gimnazjum poświęcone problemowi nadmiernego korzystania z Internetu.
- "Stop cyberprzemocy" - lekcje wychowawcze w klasach I i II gimnazjum poświęcone problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych,
- "W sieci" - lekcje wychowawcze w klasach III gimnazjum poświęcone bezpieczeństwu młodych użytkowników Internetu,
- "Mój wizerunek online. Jakie niesie za sobą konsekwencje dziś i w przyszłości?" - debata w klasach I - III liceum poświęcona pogłębieniu świadomości na temat kreowania własnego wizerunku w cyberprzestrzeni.

Beata Gawryluk i Ewelina Świrydziuk

21.02.2014

Uwaga!!!

Jeśli pragniesz rozwijać swoją wrażliwość na potrzeby innych,
szkolić się w zakresie wolontariatu oraz realizować swoje pomysły,
przyjdź na Szkolne Koło Caritas.
Spotkania odbywają się w każdą środę
na ósmej godzinie lekcyjnej (14.20-15.05)
w sali 205.
Zapisy trwają do końca lutego.

Serdecznie zapraszam
Joanna Gaweł

20.02.2014

"Gramy w Radę, damy radę" -
wywiad z Wojciechem Janem Cymbalistym

Z Panem Wojciechem Janem Cymbalistym rozmawiała drużyna "The girls'ship" biorąca udział w projekcie "Gramy w Radę, damy radę". Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Czytaj całość ...

15.02.2014

Walentynki 2014

Obchodzone corocznie 14 lutego Walentynki to święto zakochanych, dzień budzący wiele emocji. Dla jednych jest to święto okazywania uczuć skrzętnie skrywanych na co dzień, a dla innych to po prostu fajny dzień, który można miło spędzić z zaprzyjaźnioną osobą. Stałym elementem walentynek jest wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych kartek, poprzez które można okazać wyrazy miłości lub przyjaźni. Społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Choroszczy właśnie ten element walentynkowych zwyczajów najbardziej przypadł do gustu.

Czytaj całość ...

15.02.2014

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2013/2014 jest już dostępny na naszej stronie!!!

09.02.2014

UWAGA UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE !!!

W dniach 11-13.02.2014r. odbędą się w naszej szkole egzaminy próbne dla klas III gimnazjum. Szczegółowe informacje dostępne na tablicy ogłoszeń i u wychowawców.

31.01.2014

Zaproszenie

Zapraszamy uczniów gimnazjum i liceum do udziału w konkursie "On line"- Bezpieczny Internet.
Konkurs odbędzie się w świetlicy szkolnej 11-12.02.2014 r.

Organizatorzy: biblioteka i świetlica szkolna

24.01.2014

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy
Samorządowi Uczniowskiemu Publicznego Gimnazjum
i
Samorządowi Uczniowskiemu Publicznego Liceum Ogólnokształcącego
za włączenie się w realizację przedsięwzięcia:
"Klemens i Izabela Braniccy grają z orkiestrą".

Czytaj całość ...

24.01.2014

Ferie zimowe w Zespole Szkół w Choroszczy

W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych zapraszamy uczniów naszego gimnazjum i liceum na zajęcia zgodne z Waszymi zainteresowaniami: przedmiotowe (matematyka, biologia, historia ...), sportowe (badminton, futsal), artystyczne (m.in. Mural) oraz wiele innych, prowadzone przez nauczycieli z naszej szkoły. Szczegółowy plan zajęć znajdziecie poniżej.

Ferie 2014

23.01.2014

Ferie z fotografią

Samorząd Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy zaprasza na warsztaty fotograficzne "Fotopasja", które odbędą się w Zespole Szkół w Choroszczy 27 stycznia (poniedziałek) 2014 r., w godz. 10.00-14.00. Uczestnik powinien posiadać cyfrowy aparat fotograficzny i długopis. W programie przewidziano zagadnienia z historii fotografii, roli wzroku, pracy nad zdjęciem w cyfrowej ciemni i fotografii portretowej. Organizatorzy przewidują również niespodziankę. Zapisy u p. Dariusza Bielawskiego. Ilość miejsc ograniczona.

Samorząd LO w Choroszczy

Zaproszenie

18.01.2014

Uwaga!

Trwa nabór uczestników na dodatkowe zajęcia artystyczne w semestrze II 2013/2014. Serdecznie zapraszam uczniów liceum i gimnazjum!

p. Monika Tekielska-Chmielewska

13.01.2014

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Choroszczy!

W niedzielę 12 stycznia 2014 r. w Choroszczy już po raz szósty uczniowie naszego gimnazjum kwestowali na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który pomoże ratować życie dzieci oraz zapewni godną opiekę seniorom. Uczniowie zebrali powyżej 4 tys. złotych. Ponad 20 wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami pojawiło się na ulicach naszego miasta. Pomimo wietrznej i deszczowej pogody gimnazjaliści z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do akcji zbierania pieniędzy na rzecz dzieci i osób starszych.

Czytaj całość ...

13.01.2014

Naukowe sukcesy naszych gimnazjalistów

Ośmioro uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych:

- z biologii: Magdalena Malinowska, Mateusz Sidor, Zuzanna Kozłowska, Izabela Zajkowska -
   opiekun: Karolina Czarniecka,
- z informatyki: Patryk Popławski, Mateusz Paweł Zambrzycki - opiekun: Beata Gawryluk,
- z historii: Piotr Kraśnicki - opiekun: Beata Jabłońska,
- z języka niemieckiego: Zuzanna Kozłowska, Szymon Sebastian Chrabołowski - opiekun: Agnieszka Sławińska.

Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom, ktorzy przygotowywali uczniów do konkursów i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Choroszczy

13.01.2014

We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczno w Białymstoku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym w Choroszczy w styczniu rusza kolejna edycja programu edukacyjnego pt "Stres po kontrolą". Adresatami są nasi tegoroczni MATURZYŚCI.

Czytaj całość ...

13.01.2014

"Zrozumieć potrzeby drugiej osoby

nie oznacza rezygnacji ze swoich własnych.

Oznacza natomiast okazanie drugiej osobie,

że jesteś zainteresowany zarówno swoimi,

jak i jej potrzebami."

Marshall B. Rosenberg

WARSZTATOWO -
"Zrozumieć nastolatka i porozumieć się z nim"

Pragniemy Państwa zaprosić na warsztaty dla Rodziców/Opiekunów, których celem jest poszukiwanie odpowiedzi, na pytanie w jaki sposób można budować satysfakcjonującą relację z ukochanym dzieckiem, zrozumieć jego potrzeby, pomóc mu w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 27 stycznia 2014r.

Zaczynamy o godz. 16.00. Planowane zakończenie o godz. 18.00.

Zapisy w sekretariacie szkoły- osobiście lub telefonicznie, do 23.01.2014 r.

Serdecznie zapraszamy
Małgorzata Czulewicz - pedagog
Ewelina Świrydziuk - psycholog

12.01.2013

Rozstrzygnięcie konkursu "Profilaktyka z bakcylem"

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku przeprowadził konkurs "Profilaktyka z bakcylem". Odbył się on we wrześniu 2013 r., a jego wyniki zostały ogłoszone w grudniu 2013 r. Konkurs ten miał na celu wsparcie konstruktywnych form spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży województwa podlaskiego. Celem tego przedsięwzięcia była także inspiracja młodych ludzi do poszukiwań własnego miejsca w świecie bez sięgania po używki.

Czytaj całość ...

12.01.2014

AKADEMIA DLA RODZICÓW

W dniach 13-14 listopada 2013 roku wśród rodziców uczniów Zespołu Szkół w Choroszczy została przeprowadzona ankieta. Celem badania było poznanie oczekiwań i potrzeb Państwa w zakresie współpracy ze szkołą. W ankiecie wzięło udział 176 osób, co stanowi 46% ogólnej populacji rodziców. Serdecznie Państwu dziękujemy za udział w badaniu.

Czytaj całość ...

11.01.2014

UWAGA UCZNIOWIE KLAS I i II LO!

13 grudnia Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała przykładowe arkusze maturalne na poziomie podstawowym oraz na poziomie rozszerzonym do Nowej Matury 2015! Koniecznie zapoznajcie się z ich budową oraz z poziomem trudności! Do arkuszy maturalnych z języków obcych dostępne są pliki dźwiękowe. Przykładowe arkusze znajdują się TUTAJ.

10.01.2014

REKORDY SZKOŁY W LEKKOATLETYCE

Zapraszamy do zapoznania się z rekordami szkoły w lekkoatletyce m.in. w konkurencjach biegowych.

Czytaj całość ...

23.12.2013

Wesołych Świąt !!!


Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Świąt niezapomnianych,
zdrowia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku...
życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Choroszczy.

22.12.2013

Boże Narodzenie 2013

      Dnia 20 grudnia 2013 roku, w przededniu świąt, Zespół Szkół w Choroszczy przybrał świąteczny wygląd. Korytarze szkolne ustrojono łańcuchami, bombkami. Na auli stanęła choinka, rozświetlona setkami drobnych światełek. W pobliżu drzewka pojawiła się naturalnej wielkości stajenka. Nastrój świąteczny udzielał się wszystkim uczniom i nauczycielom. Uroczystość zainaugurował występ koła teatralnego z inscenizacją "Do Betlejem nie jest tak daleko". Wprowadził on chwilę zadumy, zmusił do przemyśleń, gdyż przeniósł we współczesność to, co zdarzyło się wiele lat temu - ideę wybaczenia i dobra, które człowiek powinien dzielić z bliźnimi. Następnie młodzież naszego gimnazjum wykonała kolędy w trzech językach.
     Dzięki takim wspólnie przygotowanym uroczystościom, uczniowie uświadamiają sobie, iż kultywowanie tradycji jest ważnym i nieodłącznym elementem w życiu naszej społeczności.
       Prapremiera spektaklu wigilijnego miała miejsce na spotkaniu Koła Emerytów nr 15 w Choroszczy. Spektakl uświetnił wigilię Seniorów; spotkał się z ciepłym przyjęciem. Więzy międzypokoleniowe zacieśniamy już od kilku lat. Uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki wykonane przez młodzież.

Małgorzata Mikiewicz
Anna Dąbrowska-Czochańska
Anna Kozłowska

22.12.2013

Nasi licealiści w czołówce Podlasia

Badmintoniści Liceum Ogólnokształcącego w Choroszczy uplasowali się w czołówce Podlaskich Szkół Średnich zajmując bardzo wysokie szóste miejsce w LICEALIADZIE WOJEWÓDZKIEJ W BADMINTONIE CHŁOPCÓW 2013/2014, która została rozegrana w Białymstoku 18.12.2013r. Drużynę przygotował i poprowadził nauczyciel Zespołu Szkół w Choroszczy Bogusław Bogacewicz.

Czytaj całość ...

22.12.2013

V miejsce naszych gimnazjalistów w XVI Turnieju Szachowym
o Szablę Hetmana Branickiego

Szachiści z Bielska Podlaskiego zdobyli 1 miejsce w rozegranym w Muzeum Wnętrz Pałacowych Pałacu Branickich w Choroszczy 16 turnieju o Szablę Hetmana Branickiego. W turnieju tym zadebiutowała drużyna złożona z uczniów oraz absolwenta naszego gimnazjum, która zajęła V miejsce. Byli to: Piotr Kraśnicki, Paweł Sidorowicz oraz Tomasz Baszeń. Życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

22.12.2013

Licealiści do przedszkola!

Upływający rok 2013 był ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Z twórczością tego wybitnego polskiego poety dwudziestolecia międzywojennego zetknął się chyba każdy. Na lekcjach języka polskiego w szkole średniej od lat omawiane są wiersze tego skamandryty, lecz jego twórczość to nie tylko trudne wiersze cechujące się wieloznacznością i doskonałym warsztatem językowym. Obok wierszy dla dorosłych, opisujących rzeczywistość i z humorem lub ironią ją komentujących, Tuwim był autorem wielu piosenek i przede wszystkim - wierszy dla dzieci.

Czytaj całość ...

19.12.2013

GIMNAZJADA SZS WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W BADMINTONIE CHŁOPCÓW

17.12.2013r. w hali Zespołu Szkół nr 6 w Biaymstoku, Publiczne Gimnazjum w Choroszczy w składzie: Daniel Garbowski, Filip Roszkowski, Arkadiusz Grzybko, Paweł Mielech, zdobyło brązowe medale i puchar za III miejsce w województwie. Drużynę przygotował i prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Bogusław Bogacewicz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

18.12.2013

Finał Grupy Południowej Siatkówki Chłopców

Dnia 16.12.2013r. odbył się Finał Grupy Południowej Siatkówki Chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Mateusz Trochimowicz, Arkadiusz Grzybko, Filip Roszkowski, Mateusz Maciejewski, Mateusz Grodzki, Rafał Kopczewski, Michał Tołoczko, Mateusz Kalisz, Daniel Garbowski, Jakub Jurski, Rafał Mróz, Adrian Silwonik oraz Rafał Zalewski zajęli czwarte miejsce. Poziom zawodów był bardzo wysoki a umiejętności siatkarzy Moniek, Narewki i Dziadkowic znacznie przewyższały umiejętności naszych siatkarzy. Jednak nie to zdecydowało o zakończeniu walki w finale grupy południowej. Główny powód to brak doświadczenia w rozgrywkach na wyższym szczeblu, brak sparingów z reprezentacjami grającymi w rozgrywkach klubowych. To, co prezentują siatkarze naszego gimnazjum, na razie wystarczyło na walkę w powiecie. Natomiast chcąc zaistnieć w województwie, musimy wylać więcej potu na treningach i zdecydowanie poprawić atak. Z siatkarzami pracuje nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Mydlarz.

17.12.2013

W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA

Ważną imprezą, która miała miejsce ostatnio w naszym Zespole Szkół, okazał się Maraton Pisania Listów. W dniach 9-13 grudnia młodzież i nauczyciele pisali listy w obronie praw człowieka, zaś 14 grudnia mogli to uczynić choroszczanie. W ten sposób społeczność szkolna i lokalna włączyła się w kampanię promowaną przez międzynarodową organizację działającą na rzecz ochrony praw człowieka - Amnesty International. Organizacja ta w 1977 roku została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla. 14 grudnia 2013 r. choroszczanie mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczyło przyjść w godzinach 8.00 - 20.00 do Zespołu Szkół w Choroszczy i własnoręcznie napisać list w obronie wybranej osoby, której prawa zostały naruszone. Przedsięwzięcie to związane jest ze świętowaniem Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10 grudnia. Nasza szkoła włączyła się do akcji po raz drugi, jednak pierwszy raz zrobiliśmy kampanię w naszej placówce. Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Maratonie Pisania Listów. Za sprawą zaangażowania młodzieży, nauczycieli i wielu ludzi dobrej woli z naszej miejscowości udało się napisać 730 listów.

15.12.2013

Trzecia runda IV LIGI FUTSALU LICELIADY SZS województwa podlaskiego

Trzecia runda IV LIGI FUTSALU LICELIADY SZS województwa podlaskiego 2013/2014 rozegrana w Zespole Szkół w Choroszczy 12 XII 2013, przyniosła wreszcie reprezentacji choroskiego Liceum upragnione zwycięstwo. Nasi licealiści (jako jedyni rozgrywający w każdej rundzie po dwa mecze - przeciwnicy po jednym) w pierwszym pojedynku po wyrównanej grze, ulegli nieznacznie 4:6 Trzeciemu LO Białystok. Za sportowy doping uroczych koleżanek licealistek i Panów Wychowawców, nasi chłopcy podziękowali drugim meczem z ZS Dąbrowa Białostocka. Był to popis ambitnej, zespołowej walki Naszej drużyny i wreszcie upragnione zwycięstwo 6:1!

Czytaj całość ...

15.12.2013

"W kręgu mitów greckich"

Dnia 10.12.2013 roku w Publicznym Gimnazjum im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Choroszczy odbył się konkurs "W kręgu mitów greckich", w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Składał się on z trzech części. Najpierw uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający znajomość mitów. Część druga zatytułowana "Parada postaci mitologicznych" polegała na odgadnięciu postaci mitologicznych na podstawie zaprezentowanych opisów. Na koniec uczniowie musieli wykazać się znajomością współczesnych znaczeń mitycznych związków frazeologicznych. Okazało się, że mity greckie nie są obce pierwszoklasistom.
Lauretami konkursu zostali:
- I miejsce - Anna Pogorzelska z klasy I a
- II miejsce - Szymon Leszczyński z klasy I c
- III miejsce - Aleksandra Bogusz z klasy I d.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach historycznych.

10.12.2013

UWAGA RODZICE !!!

11 grudnia 2013r. (środa) w godz. 16.30 - 18.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół w Choroszczy. Dyżurować będą wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.

10.12.2013

Podsumowanie konkursów o Ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim

Na początku listopada 2013 w naszej szkole odbyło się szereg konkursów poświęconych naszemu patronowi - ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Do wszystkich uczniów gimnazjum skierowany był konkurs plastyczny, literacki i multimedialny, natomiast w konkursie wiedzy o patronie mogli się wykazać uczniowie klas pierwszych.

Czytaj całość ...

8.12.2013

Maraton pisania listów

Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Choroszczy zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na ogólnopolską akcję dotyczącą praw człowieka pt. "Maraton pisania listów", która odbędzie się dnia 14 grudnia 2013r. (sobota) o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Choroszczy.05.12.2013

Stypendyści województwa podlaskiego

4 grudnia 2013 r. w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala stypendialna, podczas której podsumowano VI edycję projektu "Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów". Projekt ten ma na celu wsparcie szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczących się na terenie województwa podlaskiego, a mieszkających na obszarach wiejskich i odnoszących sukcesy w zakresie nauk preferowanych: matematyczno - przyrodniczych i zawodowo-technicznych.

Czytaj całość ...

03.12.2013

WSPIERAMY SZLACHETNIE

Dziewczęta z drużyny "The girls' ship" biorące udział w projekcie ogólnopolskim "Gramy Radę, damy radę" zapoczątkowały w naszej akcję "Szlachetna Paczka". Do tej akcji oprócz społeczności Zespołu Szkół włączył się Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Choroszczy. W ramach w/w przedsięwzięcia została wybrana rodzina, którą chcielibyśmy wspólnie wesprzeć.

Czytaj całość ...

03.12.2013

"The girls' ship" w Miejsko Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy

W dniu 28.11.2013 roku drużyna "The girls'ship" zorganizowała spotkanie z przedstawicielami lokalnych instytucji i stowarzyszeń w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. Na spotkaniu zaprezentowałyśmy projekt "Gramy w Radę, damy radę" oraz dotychczasowe działania, które były podejmowane w ramach przedsięwzięcia.

Czytaj całość ...

03.12.2013

AMNESTY INTERNATIONAL - Informacja prasowa

W Choroszczy rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. W sobotę 14 grudnia Choroszczanie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Czytaj całość ...

03.12.2013

Promujemy zdrowie

W naszej szkole promujemy zdrowie poprzez realizację interesujących programów prozdrowotnych. Obecnie realizowane są dwa programy:
I. "Znajdź właściwe rozwiązanie" - program profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów, którego celem jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej, poprzez:
a) zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego,
b) kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich,
c) kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia.

Czytaj całość ...

03.12.2013

Gimnazjada SZS Grupy Południowej
województwa podlaskiego w badmintonie

We środę 27 listopada 2013 roku na kortach Zespołu Szkół w Choroszczy zostały rozegrane zawody Gimnazjady SZS Grupy Południowej województwa podlaskiego w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali, jak już wielokrotnie wcześniej, młodzi wolontariusze sportowi - uczniowie Naszej Szkoły pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Bogusława Bogacewicza.

Czytaj całość ...

02.12.2013

Szkolny Mistrz Ortografii 2013/2014

Wśród uczniów gimnazjum został rozstrzygnięty konkurs "Szkolny Mistrz Ortografii 2013/3014". Składał się z trzech etapów. I etap był przeprowadzany w klasach, a najlepsi uczniowie z każdej klasy wzięli udział w etapie II, który odbył się w bibliotece szkolnej. Przez trzy kolejne dni uczniowie poszczególnych klas zmagali się z ortografią. 19 listopada dyktando pisali uczniowie klas pierwszych, 20 listopada - drugich, a 21 listopada - klas trzecich. W sumie w II etapie wzięło udział 37 uczniów gimnazjum; do III, rozstrzygającego etapu, zakwalifikowało się 14 uczniów. III etap odbył się 22 listopada również w bibliotece szkolnej.

Czytaj całość ...

28.11.2013

Kolejny sukces naszych siatkarzy

Dnia 22.11.2013r. w Dziadkowicach odbyła się gimnazjada powiatu białostockiego w piłce siatkowej chłopców - półfinał grupy południowej. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Trochimowicz, Arkadiusz Grzybko, Mateusz Maciejewski, Mateusz Grodzki, Bartosz Sadowski, Rafał Kopczewski, Michał Tołoczko, Mateusz Kalisz, Daniel Garbowski, Jakub Jurski, Rafał Mróz, Adrian Silwonik, Rafał Zalewski oraz Mateusz Czulewicz zajęła drugie miejsce. Obecnie siatkarzy PG Choroszcz czeka finał grupy południowej, który odbędzie się 19.12.2013 r. Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Mydlarz.

28.11.2013

Warsztaty talbotypii

20 listopada 2013 r., w Zespole Szkół w Choroszczy odbyły się 4,5 godzinne warsztaty fotograficzne. Zostały one zorganizowane w ramach projektu "Pamięcią wstecz - talbotypia jako przywrócenie pamięci fotografii z ubiegłego wieku". Jest to projekt edukacyjny Fundacji Rozwoju Wolontariatu w Lublinie. Warsztaty prowadził Pan Emil Stankiewicz. W warsztatach uczestniczyło 7 osób z Liceum i 3 z Gimnazjum. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z techniką talbotypii - pierwszą techniką negatywowo-pozytywową, wynalezioną w 1839 r. przez angielskiego uczonego W.H.F. Talbota. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wydarzenia w naszej Galerii zdjęć.

26.11.2013

Wspierajmy szlachetnie

Drużyna "The girls'ship" uczestnicząca w projekcie "Gramy w Radę, damy radę" zapoczątkowała w naszej szkole akcję "Szlachetna Paczka". Szlachetna Paczka od 13 lat wspiera rodziny, które potrzebują pomocy. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez grupę studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonych przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) i obdarowała 30 ubogich rodzin. Obecnie projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski i łączy działania wielu osób, instytucji i organizacji.

Czytaj całość ...

26.11.2013

Zaproszenie

Uczennice z Zespołu Szkół w Choroszczy uczestniczące w ogólnopolskim projekcie "Gramy w Radę, damy radę" serdecznie zapraszają osoby chętne do współpracy, zainteresowane potrzebami młodzieży z naszej gminy, chcące bliżej poznać w/w projekt na spotkanie informacyjno - promocyjne, które odbędzie się w dniu 28.11.2013 roku o godzinie 14.00 w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy.

Czytaj całość ...

25.11.2013

Kolejny występ naszych siatkarek

Dnia 21.11.2013r. odbyła się Gimnazjada grupy południowej w piłce siatkowej dziewcząt. Gospodarzem zawodów było Gimnazjum w Mońkach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Iga Nawrocka, Magdalena Malinowska, Karolina Kościuczyk, Diana Lebiedzińska, Aleksandra Krukowska, Magdalena Rojecka, Ewa Horbacewicz, Aleksandra Dąbrowska, Natalia Komosa oraz Paulina Zalewska zajęła IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25.11.2013

Jesienny Tydzień Sportu

W dniach 18-22 listopada w naszej szkole odbył się Jesienny Tydzień Sportu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Miał on na celu popularyzację i rozwój kultury fizycznej wśród młodzieży naszej szkoły, promocję zdrowego stylu życia a także zasad Fair Play wśród zawodników i kibiców. W zawodach wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas I-III oraz liceum.

Czytaj całość ...

25.11.2013

Otrzęsiny 2013/2014

W dniu 08.11.2013r w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas I. Miały one na celu integrację zespołów klasowych ze społecznością szkolną reprezentowaną przez Samorząd Uczniowski, a także ze sobą oraz przede wszystkim stworzenie okazji do dobrej zabawy. Impreza odbyła się w stylu bohaterów bajek, komiksów i filmów.

Czytaj całość ...

25.11.2013

Żyje w nas narodowy duch...

W ciągu roku szkolnego wiele jest takich dat, które przypominają nam o Ojczyźnie i polskiej tradycji. Młodzież Zespołu Szkół w Choroszczy aktywnie uczestniczy w licznych narodowych i choroszczańskich świętach - uczy to niewątpliwie patriotyzmu i pobudza ducha narodowego. W bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się w obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego, pamiętaliśmy o ofiarach walk w miejscach pamięci narodowej i na cmentarzach. Uczestniczyliśmy w 4 lekcji historii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość "Skała", nasze poczty sztandarowe oddały hołd 11 listopada, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości na choroszczańskim rynku. Jesteśmy zawsze blisko wydarzeń i miejsc, które łączą nas z historią naszego narodu i Małej Ojczyzny. Pamiętamy...

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wymienionych uroczystości w naszej Galerii zdjęć.

17.11.2013

Uwaga Uczniowie Zespołu Szkół

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego informuje, iż utworzona została aplikacja internetowa pod nazwą "Podlaskie bez HIV". Aplikacja skierowana jest do młodzieży szkolnej. Celem jej jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożenia zakażeniem HIV, zachorowaniem na AIDS oraz zmianą postaw ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za własne zdrowie i życie.

Czytaj całość ...

17.11.2013

Kolejny sukces sportowy naszych gimnazjalistów

Dnia 14.11.2013r. w Supraślu odbyła się gimnazjada w piłce siatkowej chłopców - pierwszy etap Mistrzostw Powiatu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Trochimowicz, Arkadiusz Grzybko, Mateusz Maciejewski, Mateusz Grodzki, Bartosz Sadowski, Rafał Kopczewski, Michał Tołoczko, Mateusz Kalisz, Daniel Garbowski, Jakub Jurski, Rafał Mróz oraz Adrian Silwonk, zajęła drugie miejsce. W zawodach startowało osiem szkół. Pierwsze miejsce zajęło PG Tykocin, drugie PG Choroszcz, a trzecie SG Supraśl.
Dzięki zdobyciu drugiego miejsca nasze gimnazjum zakwalifikowało się do następnego etapu rozgrywek, który odbędzie się w grudniu w Siemiatyczach. Uczniów do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Mydlarz.
Dzień później w Zespole Szkół w Kleosinie odbyła się gimnazjada powiatu białostockiego w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Iga Nawrocka, Magdalena Malinowska, Karolina Kościuczyk, Diana Lebiedzińska, Aleksandra Krukowska, Magdalena Rojecka, Ewa Horbacewicz, Aleksandra Dąbrowska, Natalia Komosa, Paulina Zalewska oraz Paula Mazurczyk zajęła II miejsce. Do zawodów zgłosiło się siedem reprezentacji naszego powiatu. Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych. Dzięki zdobyciu II miejsca nasze gimnazjum zakwalifikowało się do następnego etapu rozgrywek, który odbędzie się już 21 listopada 2013r. w Mońkach. Uczniów do zawodów przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego Kamila Reduta-Chmielewska. Gratulujemy!!!

14.11.2013

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Tradycją naszej szkoły jest ślubowanie klas I Publicznego Gimnzajum i Liceum, które łączy się z listopadowymi obchodami Dni Szkoły. W tym roku odbyła się ono 13 listopada, a poprzedziły je wielkie przygotowania czyli Otrzęsiny. Wieczór 13.11.2013 roku zgromadził w naszej szkole wszystkich uczniów klas I i ich rodziców oraz grono pedagogiczne na czele z paniami dyrektorkami: Danutą Małyszko i Gabrielą Horba. Swoją obecnością zaszczycili nas goście - przyjaciele szkoły - między innymi: Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Joanna Zawadzka, pani dyrektor Przedszkola Samorządowego Bożena Lenczewska, pan Andrzej Winnicki dyrektor Zespołu Obsługi Szkół, i inni. Uroczysta przysięga w obecności sztandaru, galowe stroje uczniów i montaż słowno-muzyczny o Patronie naszego gimnazjum - ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim - w wykonaniu uczniów klas II i III (pod opieką pani Małgorzaty Mikiewicz, Anny Dąbrowskiej-Czochańskiej i Moniki Tekielskiej-Chmielewskiej) złożyły się na nastrojowe i niezapomniane wspólnie przeżyte chwile.

12.11.2013

Uwaga rodzice uczniów klas I gimnazjum i liceum !!!


Klasa Ia- s. 132
klasa Ib- s. 204
klasa Ic- s. 215
klasa Id- s. 222
klasa ILO- s. 105
Zapraszamy!

12.11.2013

Uwaga rodzice uczniów klas II i III gimnazjum i liceum !!!

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się dn. 14.11.2013r. o godz. 17.30 w Zespole Szkół w Choroszczy. Zapraszamy na aulę, następnie do sal lekcyjnych:
IIa-222
IIb-111
IIc-213
IId-115
IIe-202
IIIa-128
IIIb-132
IIIc-204
IIId-130
IIIe-105
IILO- 117
IIILO- 103

08.11.2013

LEKCJA HISTORII

7 listopada 2013r. odbyła się w choroszczańskim gimnazjum 4 lekcja historii, którą zainicjowało przed trzema laty Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość "Skała", a jej szczególnym propagatorem stał się pan Grzegorz Krysiewicz. Wieczór listopadowy zgromadził w gimnazjum wielu znamienitych gości - pana burmistrza Jerzego Ułanowicza, księdza proboszcza Leszka Struka, panią dyrektor SP Joannę Zawadzką, obie panie dyrektor ZS - Danutę Małyszko i Gabrielę Horbę, przedstawicieli Kół Emerytów i Rencistów w Choroszczy i wielu innych. Gośćmi honorowymi byli choroszczańscy Sybiracy. Uczestnikami pokazu filmowego o trudnych powojennych latach walki o wolną Ojczyznę byli mieszkańcy Choroszczy i okolic oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół. Prowadzący - panowie Grzegorz Krysiewicz i Piotr Waczyński - podkreślali w swoim wystąpieniu, że najważniejsze jest to, aby młodzież brała udział w spotkaniach z historią, bo nie można o niej zapomnieć. W ten sposób kształtujemy naszą postawę patriotyczną. Wspaniałym akcentem tej lekcji stał się występ zespołu muzycznego z panem Krzysztofem Malinowskim na czele. Ich patriotyczne pieśni podkreślały nastrój i powagę wspólnie przeżytych chwil. Gratulujemy organizatorom tego niepowtarzalnego wydarzenia.

04.11.2013

Konkurs o Patronie Szkoły

13 listopada 2013r. odbędzie się "Święto Szkoły". Pragnąc przybliżyć postać patrona Publicznego Gimnazjum w Choroszczy organizujemy szereg konkursów. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Prace należy składać do 7 listopada 2013r (czwartek). Szczegóły przedstawia regulamin.

Organizatorzy:
Karolina Czarniecka
Anna Dąbrowska- Czochańska
Beata Gawryluk
Maria Jabłońska
Katarzyna Leszczyńska

REGULAMIN KONKURSU

02.11.2013

Pamiętamy...

Młodzież gimnazjalna z klasy I a wzięła udział w akcji "Ocalmy od zapominania - miejsca pamięci". W dniu 24 października, pomimo pochmurnego i deszczowego poranka uczniowie udali się na nekropolię przy ulicy Żółtkowskiej w Choroszczy. Na cmentarzu tym spoczywa około 7000 jeńców sowieckich pomordowanych i zmarłych w latach 1941-1944 w obozie jenieckim, utworzonym przez Niemców w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Gimnazjaliści oczyszczali nagrobki z mchu i liści, usuwali z nich chwasty. Prace porządkowe na cmentarzu polegały również na zgrabieniu i zebraniu liści z głównej alejki, usunięciu połamanych gałęzi i śmieci.

Czytaj całość ...

31.10.2013

Mamy Pola Nadziei

Od 16 lat organizowana jest kampania Pola Nadziei - służy zbieraniu funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi. Zapoczątkowana została w 1981 roku przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum imienia św. Łazarza" w Krakowie. Żonkile (znak rozpoznawczy kampanii) to międzynarodowy symbol nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, którzy oczekują od nas pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, gdy kwitną żonkile, zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Celem szeroko prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie na potrzeby osób chorych. Od 2003 roku pola nadziei realizowane są przez hospicja z innych miast Polski, a działania te są koordynowane przez krakowskie hospicjum. Na Podlasiu dnia 10.10.2013 roku oficjalnie rozpoczęto IV edycję kampanii pod hasłem "Odkryjmy radość z dzielenia się". W tym roku postanowiliśmy się włączyć w tę piękną i jakże potrzebną działalność. Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął wyzwanie i 30.10.2013 roku wspólnie z zaprzyjaźnionymi gośćmi zasadziliśmy nasze choroszczańskie Pole Nadziei. Posadzone dziś cebulki kwiatów zakwitną wiosną i wówczas włączymy się całym sercem w akcję zbierania funduszy na rzecz białostockiego hospicjum dla dzieci. Mamy nadzieję, że dzisiejszy serdeczny gest uwrażliwi wielu młodych ludzi na potrzeby osób chorych, nauczy empatii, współodczuwania w cierpieniu, a potrzebującym zapewni nasze wsparcie finansowe i emocjonalne. Gościliśmy dziś wielu wybitnych choroszczan, przedstawicieli fundacji na rzecz chorych dzieci i białostockiego hospicjum. Fotoreportaż pana Dariusza Bielawskiego najlepiej zilustruje wydarzenia z pamiętnego dnia, gdy zasadziliśmy cebulkami żonkili nasze choroszczańskie Pola Nadziei.

31.10.2013

Promujemy zdrowie

Pedagog Zespołu Szkół w Choroszczy w ramach działań promujących zdrowy styl życia zorganizowała warsztaty prozdrowotne dla uczennic klas III gimnazjum. Warsztaty odbywały się w dniach 28-29 października, uczestniczyło w nich 47 uczennic. Podczas zajęć dziewczęta mogły zapoznać się z ideą kampanii prozdrowotnej "Różowa Wstążeczka" oraz usystematyzować wiedzę na temat profilaktyki chorób nowotworowych. Zajęcia uświadomiły uczennicom fakt istnienia chorób nowotworowych, zwracały uwagę na to, jak ważna jest dbałość o swoje zdrowie, że wczesna i skuteczna profilaktyka ma ogromne znaczenie. Dziewczęta zapoznały się z wytycznymi Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Czytaj całość ...

28.10.2013

Tworzymy historię

Dnia 26 października 2013 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości patriotyczno-religijnej upamiętniającej Powstańców Styczniowych. Uroczystość ta stanowiła podsumowanie obchodów 150 rocznicy Powstania Styczniowego i połączona została z odsłonięciem okolicznościowej płyty w miejscu zwanym Szubienica. Pogoda wprawdzie nie dopisała, ale "duch w narodzie" tak. Byliśmy wraz z pocztem sztandarowym uczestnikami wspaniałych i podniosłych chwil - na Mszy świętej, przy Mogile Powstańczej i na słynnym miejscu straceń przy szosie kruszewskiej. Tak tworzy się historia naszej Małej Ojczyzny.

27.10.2013

Pola Nadziei Zespołu Szkół w Choroszczy

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja kampanii "Pola Nadziei" w Zespole Szkół w Choroszczy. W tym roku kampania będzie przebiegać pod hasłem "Odkryjmy radość z dzielenia się". Samorząd Uczniowski podjął to szlachetne wyzwanie i wspólnie z zaproszonymi na tę okazję gośćmi zainauguruje powstanie naszych choroszczańskich "Pól Nadziei".

Czytaj całość ...

23.10.2013

Konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum rozstrzygnięty

W dniach 15 i 21 października 2013 r. w bibliotece szkolnej odbył się II etap konkursu pięknego czytania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Etap I, mający na celu wyłonienie najlepiej czytających uczniów z danej klasy, był przeprowadzany przez nauczycieli polonistów na lekcjach języka polskiego. W II etapie wystartowało 22 uczestników. Każdy z nich przygotował fragment z ulubionej książki. Komisja oceniała płynność i tempo czytania, poprawność wymowy, wyrazistość, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych oraz indywidualną interpretację czytanego tekstu. Poziom był zróżnicowany. Do III, rozstrzygającego etapu, który odbył się 22 października, zakwalifikowało się 10 uczestników. Ich zadanie polegało na artystycznym odczytaniu przygotowanego przez komisję fragmentu prozy Małgorzaty Musierowicz "Kłamczucha". Poziom tej części był wysoki i bardzo wyrównany.
Laureatami zostali:
- I miejsce i tytuł Mistrz pięknego czytania zdobyli:
Błażej Szumkowski kl. I b i Krystian Kosakowski kl. I d
- II miejsce - Filip Roszkowski kl. I b
- III miejsce - Bartłomiej Klimaszewski kl. I b
- Wyróżnienie - Szymon Leszczyński kl. I c i Monika Kulikowska kl. I b
Gratulujemy!

Czytaj całość ...

23.10.2013

"Pola Nadziei"

10. października uroczyście rozpoczęto czwartą edycję kampanii społecznej "Pola Nadziei". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły: Patrycja Bąk i Beata Polak pod opieką p. Tomasza Perkowskiego opiekuna SU, również przyłączyli się do tej szczególnej akcji. Sadzenie pola nadziei było finałem uroczystości, którą poprzedziło podsumowanie zeszłorocznej kampanii oraz przemówienia gospodarzy i patronów honorowych. Gościem specjalnym inauguracji była Marta Szuflicka - mama Kacpra, podopiecznego hospicjum domowego dla dzieci - która podzieliła się garścią autentycznych i bardzo poruszających refleksji na temat codziennego życia z dzieckiem hospicyjnym.

Czytaj całość ...

20.10.2013

Święto Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w Zespole Szkół w Choroszczy odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Jak wiemy, dzień taki zdarza się tylko raz w roku, dlatego też postarano się, aby w szczegolny sposób utkwił w pamięci uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Obchody rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Danuty Małyszko, która podziękowała gronu pedagogicznemu za lata współpracy. Nie mogło też zabraknąć życzeń ze strony przybyłych gości, wśród których byli: ksiądz Leszek Struk - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, burmistrz Choroszczy - Jerzy Ułanowicz oraz pani przewodnicząca Rady Rodziców - Teresa Łotowska. Po uroczystej części spotkania nadszedł czas na przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum pod opieką pań: Ewy Zalewskiej i Barbary Joki. Zebrani goście, nauczyciele oraz trzyosobowe delegacje klasowe bacznie przysłuchiwali się przygotowanemu przez młodzież zabawnemu koncertowi życzeń. Dodatkowa oprawa muzyczna naszych koleżanek zapewniła nam wspaniałą zabawę. Wszystkim przybyłym na tę uroczystość serdecznie dziękujemy, a szanownym nauczycielom życzymy wielu sukcesów w dalszej pracy.

Karolina Kościuczyk, Anna Orłowska (3A)

15.10.2013

UWAGA RODZICE !!!

17 października 2013r. (czwartek) w godz. 16.30 - 18.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami Zespołu Szkół w Choroszczy. Dyżurować będą wszyscy nauczyciele. Serdecznie zapraszamy.

15.10.2013

Zbiórka starych telefonów

Jeżeli masz stary, zepsuty, niepotrzebny telefon komórkowy nie wyrzucaj go do śmieci, nie trzymaj w szufladzie. Możesz go oddać do recyklingu, dbać o środowisko i cenne surowce. Zgromadzone telefony zostaną przetworzone przez firmę recyklingową, a szkoła może wygrać nagrody. Zbiórka będzie prowadzona do 08.11.2013. Telefony z osprzętem można przynosić do sali 206.

04.10.2013

Warsztaty pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Choroszczy

W dniu 19.09.2013 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pierwszej pomocy. Szkolenie przygotowała i przeprowadziła Pani Beata Guziejko. Celem szkolenia było nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie uczniów do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Każdy uczestnik szkolenia, po jego zakończeniu powinien umieć, właściwie ocenić sytuacje, efektywnie wezwać pomoc, prawidłowo zareagować w przypadku większości spotykanych stanów zagrożenia życia.

Czytaj więcej ...

04.10.2013

Gramy w Radę, damy radę! -
innowacyjny program aktywizacji obywatelskiej młodzieży

To właśnie wrzesień jest miesiącem, w którym ogólnopolski projekt "Gramy w Radę, damy radę - innowacyjny program edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodzieży" rozpoczyna swoją działalność w Publicznym Gimnazjum w Choroszczy. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Fundacja - Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa. Inicjatywa finansowana jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej. Projekt jest grą symulującą funkcjonowanie Młodzieżowych Rad. Celem gry jest poznanie idei, zasad oraz doświadczeń płynących z funkcjonowania samorządności młodzieżowej.

Czytaj całość ...

20.09.2013

Kolejny sukces naszego licealisty!!!

Piotr Wasiluk, uczeń naszego liceum, został międzynarodowym v-ce mistrzem Litwy w badmintonie!
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj całość ...

16.09.2013

Dzień Integracji Klas Pierwszych

W dniu 02.09.2013 w naszej szkole odbył się Dzień Integracji Klas Pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się w salach lekcyjnych od bliższego poznania koleżanek i kolegów z klasy. Wychowawcy zadbali o przyjazny klimat i przygotowali szereg ciekawych gier i zabaw integracyjnych. Nauczyciele wcielili się w rolę przewodnika, oprowadzali pierwszoklasistów po gimnazjum, wspólnie odwiedzili gabinet pedagoga, bibliotekę, świetlicę.

Czytaj całość ...

15.09.2013

Obiady od 16 września !!!

Już od poniedziałku 16 września wydawane będą obiady.
Koszt obiadu 4,97 zł.
OPŁATA ZA WRZESIEŃ 2013 r. - 54,67 zł
Odpłatność za obiady pobierana jest za cały miesiąc z góry, w ostatnim tygodniu miesiąca, poprzedzającego miesiąc spożywania posiłków. Płatności za obiady dokonujemy w sekretariacie szkoły.

W roku szkolnym 2013/2014 dostawcą obiadów do stołówki szkolnej jest: "Majątek Howieny"

2.09.2013

Szkolny Dzień Integracji Klas Pierwszych

Dzień jutrzejszy (wtorek) jest szkolnym Dniem Integracji Klas Pierwszych. Plan zajęć dla klas pierwszych w tym dniu znajdziecie TUTAJ

2.09.2013

Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty !!!

Po dwumiesięcznej przerwie dnia 2 września 2013 roku o godz. 9:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 z udziałem Burmistrza Choroszczy Jerzego Ułanowicza. Ceremonię rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.
Rozpoczął się czas nauki i wytężonej pracy!


1.09.2013

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2013/2014 jest już dostępny na naszej stronie!!!

30.08.2013

Uwaga uczniowie !!!

Odjazdy autobusów w dniu 2 września 2013r. (poniedziałek) znajdziecie TUTAJ.

27.08.2013

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Serdecznie zapraszamy uczniów naszego gimnazjum i liceum oraz rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek - 2 września.
800 - uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy,
900 - rozpoczęcie roku szkolnego: spotkanie z dyrektorem na sali gimnastycznej, spotkanie z wychowawcami.
Zespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.