10 grudnia uczniowie klas III Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Suchowierską, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.


3 grudnia uczniowie klasy IIIc i IIId byli na wycieczce w Kinie Helios na filmie pt. "Był sobie pies", a następnie udali się pieszo do Oddziału Regionalnej Telewizji Polskiej mieszczącej się przy ul. Włókienniczej w Białymstoku. 

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. 

W ostatnim tygodniu listopada w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy uczniowie klas 0 -3 uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. To święto było pretekstem i natchnieniem do zaproponowania naszym uczniom udziału w działaniach, gdzie pierwszoplanową rolę gra Miś.


25 listopada 2019r.  odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz Robert Wardziński, Pani Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Choroszczy Bożena Lenczewska, Pan Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Andrzej Winnicki i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Muczyńska, nauczyciele i rodzice, których serdecznie przywitała Pani Dyrektor Ewa Zawistowska.


21 listopada 2019 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyło się spotkanie autorskie z panią Celiną Zubrycką – autorką książki „Księżniczka na złotym wózku”. Jest to kolejne już spotkanie z pisarką, gdyż w październiku w ramach Święta  Bibliotek Szkolnych autorka spotkała się z uczniami kl.3, opowiadając historię swojej książki. W drugim spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl.2.