Dnia 7 grudnia 2019r. uczennice klasy 5f uczestniczyły w III Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej w Wasilkowie. 


W tym tygodniu nasze dziewczyny z klas sportowych oceniały swoje siły i umiejętności siatkarskie w czasie gier sparingowych z SP nr 9 (w poniedziałek) oraz z SP nr 21 z Białegostoku (w środę). Szkołę podstawową nr 9 gościliśmy u nas, zaś z SP 21 zmierzyliśmy się u nich.


W dniu 06.12.2019r. hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Choroszczy była areną Turnieju zabaw i wiedzy "Zdrowo Żyj", którego celem głównym było propagowanie zdrowego odżywiania i aktywności ruchowej wśród uczniów klas siódmych. Rywalizacja odbywała się w zespołach klasowych i obejmowała: quiz wiedzy prozdrowotnej, konkurs plastyczny- plakat reklamujący zdrowy styl życia, inscenizację wiersza oraz umiejętności sportowego i kulturalnego dopingowania. Wszystkie aktywności były przeplatane konkurencjami sportowymi. Za zaangażowanie i postawę w duchu fair play dziękują organizatorzy imprezy - nauczyciele wychowania fizycznego.


 

Uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką pani Ewy Zalewskiej uczestniczyli w poniedziałek 25 listopada br. w kolejnym spotkaniu „Kawiarenki Historycznej” zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Tematem przewodnim tego wieczoru była „Historia Policji Państwowej okresu międzywojennego w obrazach rekonstrukcji historycznej”.


W dniach 18-24 listopada 2019 roku po raz szósty obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Choroszczy Tydzień Edukacji Globalnej.  21. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbywała się pod hasłem ,,Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”. Dlaczego działania na rzecz klimatu są tak ważne?