Wszyscy doskonale wiemy, że regularne spożywanie owoców i warzyw jest bardzo korzystne dla zdrowia każdego człowieka. Szczególnie świeże owoce i warzywa to podstawowe źródło witamin niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dzieci. Dlatego też w dniach 14-18.11.2022r. w świetlicy szkolnej , dzieci z klas 0-III brały udział w zajęciach  edukacyjnych , podczas których oglądały filmy edukacyjne oraz prezentacje multimedialne na temat zdrowego odżywiania się i komponowania posiłków według piramidy żywieniowej. Oprócz tego słuchały i uczyły się piosenek o owocach i warzywach,  a podczas zajęć plastycznych z dużym zaangażowaniem tworzyły piękne kompozycje owocowo - warzywne, które można było podziwiać na wystawach w obu salach świetlicowych.

  

 

 


29 września obchodzony jest w Polsce Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głośne czytanie dzieciom ma duże znaczenie, ponieważ wyrabia u dzieci nawyki czytania, buduje bogactwo języka, rozwija ich wyobraźnię, a także pogłębia więzi między rodzicem a dzieckiem.

20 maja br. w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - III przebywających w świetlicy szkolnej ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy.