Godziny pracy pedagoga w kl. 4-8

Małgorzata Czulewicz

 Rok szkolny 2022/2022

I semestr

Poniedziałek

8.00-15.00

Wtorek

8.00-11.30

Środa

8.00-15.00

Czwartek

09.30-13.00

Piątek

12.00-15.00

15.00-16.00 - konsultacje 

To bardzo ważne, aby mówić do dzieci, że są wyjątkowe, że mają w sobie różne talenty, że codziennie mogą odkrywać swój potencjał.

Już po raz kolejny  kończymy rok szkolny piękną akcją „Pasek dla każdego ucznia”. 


Uczniowie klas ósmych i ich rodzice poszukują odpowiedzi na pytanie: Co dalej? Jaki kierunek kształcenia wybrać po szkole podstawowej? Aby sprostać potrzebom młodzieży, w naszej szkole już po raz kolejny zorganizowaliśmy „Giełdę Szkół – jaką szkołę, zawód wybrać?”


W dniach 17-18 maja już po raz trzeci w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyki zintegrowanej pt. Archipelag Skarbów. Jest to program profilaktyki młodzieżowej, w którego zakresie oddziaływania mieści się wychowanie ku miłości i odpowiedzialności.


Rodzicielstwo to proces pełen radości, wyzwać, trosk, czasami trudnych emocji czy nawet wątpliwości. To proces, w którym rozwija się dziecko, rozwija się rodzic i rozwija się ich wzajemna relacja. Bycie rodzicem to uczenie się dziecka, tego, kim ono jest, ale także uczenie się siebie. Troska o dziecko, o jego rozwój poznawczy, intelektualny oraz społeczny, a także troska o sferę psychiczną jest ważna na każdym etapie jego rozwoju. Działania rodzicielskie ukierunkowane są głównie na szeroko pojętą opiekę oraz uczenie dziecka samoakceptacji i rozwiązywania problemów. Po co to robimy? Głównie po to, aby nauczyć nasze dzieci  jak najlepszego radzenia sobie z wyzwaniami w życiu dorosłym. Drodzy Rodzice, zapraszam Państwa do skorzystania z bezpłatnych webinariów, które pomogą zrozumieć trudny temat rodzicielstwa. Z nich dowiecie się Państwo, jak towarzyszyć i wspierać dziecko w trudniejszych momentach. Polecam trzy seminaria:

1. Dom jako bezpieczna przystań wspierająca dziecko. 

2. O lęku i strachu nie tylko u dzieci. Jak opiekować się tymi emocjami i być wsparciem u dziecka?

3. Odporność psychiczna dziecka i rodzica. 

Powyższe szkolenia online znajdziecie Państwo pod linkiem:

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/wspieraj-rodzicow-polec-bezplatne-webinary