23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - z tej okazji proponujemy literaturę na te trudne czasy kiedy wszyscy potrzebujemy wsparcia. Szczególnie dzieciom potrzebne jest zarówno wsparcie psychiczne jak i pomoc w zrozumieniu tej sytuacji.


W ramach prowadzonego w szkole Ogólnopolskiego Konkursu „ Zaczytana szkoła” w dniu 18 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w konkursie „Mistrzowie czytelnictwa”. Uczniowie musieli się wykazać znajomością trzech lektur szkolnych. Za udział w konkursie otrzymali oceny celujące z języka polskiego oraz pochwały za udział w klasowych rozgrywkach. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich z dużym entuzjazmem.


 

W ramach prowadzonego w szkole Ogólnopolskiego Konkursu „ Zaczytana szkoła” w dniu 18 listopada uczniowie klas piątych uczestniczyli w konkursie „Mistrzowie czytelnictwa”.


Uczniowie musieli się wykazać znajomością trzech lektur szkolnych.   Za udział w konkursie otrzymali oceny celujące z języka polskiego oraz pochwały.  Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich z dużym entuzjazmem. Mistrzami czytelnictwa zostali uczniowie klasy V f: Lena Zabielska, Agata Jeromin, Milena Waszczuk. Wicemistrzami okazali się: Maria Kalata, Karolina Jabłońska, Krzysztof Smalak z klasy V c. Natomiast trzecie miejsce zajęli: Joanna Gogol, Adrian Supiński i Jakub Półkośnik  z klasy V c. Gratulujemy zwycięstwa!

Organizatorzy konkursu: Walentyna Litwin, Aneta Horodeńska