Zespół Szkół w Choroszczy


KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

Każde dziecko robi COŚ dobrze, w każdym dziecku jest COŚ dobrego.

Trzeba tylko to COŚ odkryć i rozwijać - Nauczyciel to poszukiwacz talentów.


           

Wizja szkoły

Nasza szkoła jest wspólnotą uczniów, rodziców i nauczycieli. Pragniemy, żeby w naszej szkole panowała atmosfera przyjaźni i wzajemnej akceptacji. Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się pewnie i bezpiecznie.

Misja szkoły

Misją naszej szkoły jest: kształtowanie pozytywnego systemu wartości, dobre wychowanie, rzetelna nauka, sprawność fizyczna, postawa społeczna i pogoda ducha.

21.06.2019

Wyjątkowa lekcja historii w klasie IV D

W piątek 7 czerwca 2019 r. na lekcji historii w klasie IV d mieliśmy nietypowego gościa. Uczniowie Weronika i Dominik Sarnaccy zaprosili swoją mamę, która przyniosła pamiątki po dziadku, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r.

Zobacz całość...

18.06.2019

Bezpieczne wakacje

Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Choroszczy przebywający w świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Bezpieczne wakacje".

Zobacz całość...

18.06.2019

SUKCESY UCZENNIC W KONKURSIE POEZJI ROSYJSKIEJ

24 kwietnia na Uniwersytecie w Białymstoku, odbyła się XVII Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pod hasłem "Aleksander Puszkin i inni poeci złotego wieku rosyjskiej poezji". Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które zgodnie z regulaminem wyrecytowały po dwa wiersze. Były to: Eliza Galicka - kl. 8 a SP Dominika Jacejko - kl. 3 b gimnazjum Angelika Poskrobko - kl. 8 c SP Daria Wyszyńska - kl. 7 c SP.

Zobacz całość...

18.06.2019

"Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy"

W banku...

U dentysty...

18.06.2019

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Uczniów i wszystkich przyjaciół naszej placówki na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, która odbędzie się 19 czerwca 2019 roku.

Z poważaniem Dyrektor szkoły i Grono Pedagogiczne

Harmonogram spotkania

18.06.2019

Dzień Matki z Samorządem Uczniowskim

26 maja 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matki. Tego dnia w naszej szkole zorganizowany został kiermasz upominków dla naszych mam. Wszyscy, którzy pragnęli umilić ten dzień swoim kochanym mamom, mogli zaopatrzyć się w drobny, lecz piękny prezent.

Zobacz całość...

18.06.2019

Switch on apps together - czyli angielski na wyciągnięcie ręki

Głównym założeniem innowacji "Switch on apps together - czyli angielski na wyciągnięcie ręki" było zmotywowanie uczniów do nabywania i doskonalenia umiejętności językowych "w inny sposób", tj. przygotowanie i prezentacja zajęć przez uczniów z wykorzystaniem szerokiej palety dostępnych aplikacji internetowych (Glogster, Prezi, Kahoot czy QR code reader).

Czytaj całość...

18.06.2019

Wycieczka do "Świata Gadów"

Dnia 7 czerwca 2019 roku klasa 6a razem z częścią klasy 7b i 6c udała się na wycieczkę do "Świata Gadów".

Czytaj całość...

17.06.2019

Multimedialny pamiętnik naszej szkoły

Wywiad z Panią Heleną Golwiej

17.06.2019

Konkurs "Zakochać się w Rosji"

31 maja w Szkole Podstawowej nr 38 w Białymstoku, odbył się finał VI Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Zakochać się w Rosji". Uczestnicy mogli wykonać prace w formie plakatu, albumu, rzeźby, grafiki lub 3D.

Zobacz wyniki

17.06.2019

ROSYJSKI FOLKLOR PO NIEMIECKU - FINAŁ PROJEKTU EDUKACYJNEGO

7 czerwca 2019r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy mogły - jak to staje się już tradycją - obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy 7 SP. Przedstawienie nie było typowe, ponieważ po raz kolejny było mieszanką dwóch języków: rosyjskiego i niemieckiego.

Zobacz całość...

16.06.2019

Piknik rodzinny w IIc

7 czerwca 2019 r. przy "Kominowym bajorze" odbył się piknik rodzinny z okazji "Dnia Mamy i Taty". Uczniowie uświetnili to spotkanie wierszem, tańcem i piosenką wyrażając swoją wdzięczność rodzicom za ich trud w wychowaniu. Rozbawili inscenizacją o charakterze kabaretowym.

Zobacz całość...

14.06.2019

Multimedialny pamiętnik naszej szkoły

Wywiad filmowy z Panem Robertem Wardzińskim - Burmistrzem Choroszczy

14.06.2019

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

12 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zorganizowany został pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom-wychowanie przez sport i czytanie". Uczniowie klas 0 - 3 spotkali się z naszym lokalnym sportowcem i dziennikarzem sportowym Jackiem Dąbrowskim oraz piłkarzami Stowarzyszenia LZS Korona Choroszcz.

Zobacz całość...

14.06.2019

"Poznajemy zawody"

W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. "Poznajemy zawody".

Zobacz całość...

14.06.2019

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Natalia Pawłowska, uczennica klasy Ic Szkoły Podstawowej w Choroszczy została laureatką 49 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych Japonii (The Award of the Minister of Foreign Affairs).

Zobacz całość...

14.06.2019

"PROSZĘ PAŃSTWA, OTO MONIUSZKO"

W czerwcu Szkołę Podstawową w Choroszczy odwiedził Stanisław Moniuszko i poprowadził lekcję edukacyjną z uczniami klas pierwszych. "Proszę Państwa, oto Moniuszko" pod takim tytułem odbyło się spotkanie przygotowane przez Operę i Filharmonię Podlaską.

Zobacz całość...

13.06.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

W dniu 14 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Choroszczy zajęcia szkolne odbędą w wersji skróconej. Rozkład zajęć pozostaje bez zmian. Bardzo prosimy o zaopatrzenie się we własną wodę, napój i drugie śniadanie. W tym dniu nie będą w szkole serwowane obiady.

Z poważaniem Dyrektor szkoły

Rozkład dzwonków i autobusy...

12.06.2019

BAL ABSOLWENTÓW 2019

Organizatorzy Balu Absolwentów 2019 pragną złożyć serdeczne podziękowania. Dyrekcji za udostępnienie sali, otwartość, życzliwość i cenne rady. Gronu pedagogicznemu za uświetnienie imprezy swoją obecnością i wspólną zabawę. Dyrektorowi MGCKiS-u w Choroszczy za udostępnienie niezbędnego wyposażenia. Wszystkim rodzicom czuwającym nad bezpieczeństwem podczas balu. Pracownikom szkoły za wszelką pomoc w przygotowaniach oraz porządkowaniu sali. Młodzieży za uczestnictwo, świetną zabawę oraz zaangażowanie w organizacji balu.

Zdjęcia z balu

12.06.2019

Turniej "Śladami Stasia i Nel"

Klasy piąte ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy ruszyły tropem bohaterów "W pustyni i w puszczy" i zmierzyły się w turnieju, który sprawdzał nie tylko znajomość lektury, ale również pomysłowość, sprawność fizyczną oraz umiejętność współpracy uczniów. Zwyciężyła klasa 5e. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Czytaj całość...

12.06.2019

Rozwiązanie konkursu "Henryk Sienkiewicz w Londynie"

11.06.2019

"Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy"

W kwiaciarni...

W przychodni...

W centrum handlowym...

11.06.2019

Międzyszkolny Turniej Matematyczny

Dnia 30.05.2019 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Międzyszkolny Turniej Matematyczny pod patronatem Burmistrza Choroszczy pana Roberta Wardzińskiego. Gościliśmy sześć szkół: ze Złotorii, Dobrzyniewa Dużego, Fast, Nowego Aleksandrowa, Obrubnik i Tykocina.

Czytaj całość...

11.06.2019

SUKCES W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Zuzanna Gąsowski uczennica klasy III b zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 w Białymstoku za własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną na temat " Dobro musi zwyciężyć- prześlij dalej ". Konkurs miał za zadanie przybliżyć i upamiętnić postać Pani Ireny Sendlerowej, która wykazała się bohaterską odwagą, miłością ratując żydowskie dzieci z holocaustu.

Czytaj całość...

10.06.2019

Dzień Ziemi

Dnia 22.05.2019 roku wystawiono przedstawienie z okazji Dnia Ziemi. W przedstawieniu wybrzmiała pochwała piękna natury, ale też niszczycielski wpływ człowieka na planetę Ziemię.

Zobacz całość...

10.06.2019

Rodzinne świętowanie w II d

7 czerwca uczniowie klasy II d wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem świętowali Dzień Rodziny. Do tego dnia dzieci przygotowywały się bardzo długo: uczyły się piosenek, tańczyły przygotowywały się do ról żab, bocianów, biedronek, motyli, pszczółek i myszek.

Zobacz całość...

09.06.2019

Dzień Książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych.

Czytaj całość...

07.06.2019

Konkurs filmowy "Szkoła Podstawowa w Choroszczy - moja szkoła"

Konkurs filmowy "Szkoła Podstawowa w Choroszczy - moja szkoła" odbył się w ramach innowacji pedagogicznej "Multimedialny pamiętnik naszej szkoły" . Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Choroszczy, konkurs odbył się pod patronatem Rady Rodziców SP Choroszcz.

Zobacz wyniki...

07.06.2019

The longest reigned QUEEN!

Czy wiecie, że królowa Elżbieta II obchodzi swoje urodziny dwa razy w roku?

Czytaj całość...

07.06.2019

Czy wiesz, co jesz? Do you know what you eat?

Uczniowie klasy IVA, grupa A1, wiedzą. A wszystko zaczęło się, kiedy rozpoczęliśmy rozdział 5 poświęcony artykułom spożywczym i posiłkom (Enjoy your meal!).

Czytaj całość...

05.06.2019

Mistrzowie ortografii

Znamy już nazwiska uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie w tegorocznym międzyklasowym konkursie "Mistrz ortografii", który odbył się 23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy.

Zobacz wyniki...

05.06.2019

"Znam swoje prawa i obowiązki"

W minionym tygodniu w świetlicy zorganizowana została akcja "Znam swoje prawa". Na holu szkolnym, jak również w świetlicy wychowankowie przygotowali gazetkę informacyjną " Twoje prawa", przybliżająca uczniom naszej szkoły ich prawa i obowiązki.

Zobacz całość...

03.06.2019

Multimedialny pamiętnik naszej szkoły

Wywiad z Panem Robertem Wardzińskim - Burmistrzem Choroszczy

03.06.2019

What are Poles like?

Jacy są Polacy? Na to pytanie uczniowie mieli okazję odpowiedzieć na lekcjach języka angielskiego. Najczęściej wymienianymi cechami były: duma, patriotyzm, pracowitość, kreatywność (różnie postrzegana.), ale też pesymizm i narzekanie. Zastanawialiśmy się również czy nasze cechy narodowe zmieniały się wraz z pojawieniem się nowych pokoleń.

Zobacz całość...

03.06.2019

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku

Uczniowie klasy Ic SP w Choroszczy gościli w urzędzie marszałkowskim. Mieliśmy przyjemność zaprezentować pracownikom urzędu program taneczno- muzyczny "Muzyka w naturze". Tuż przed występem zostaliśmy zaproszeni do gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

Zobacz całość...

03.06.2019

I miejsce w konkursie "Lubię czytać"

Kolejna edycja konkursu "Lubię Czytać" organizowanego przez MGCKiS już za nami. Gratuluję Natalii Pawłowskiej, uczennicy klasy Ic SP, która zajęła pierwsze miejsce w kategorii fotografia.

Zobacz całość...

03.06.2019

VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO-PRAKTYCZNA

Miło mi jest poinformować, iż reprezentowaliśmy szkołę podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Praktycznej "Produkty terapeutyczne w turystyce miejskiej, wiejskiej i na terenach leśnych" pod patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Supraśla, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Zobacz całość...

02.06.2019

Turniej Olimpijki Szkolnej

W dniach 21 i 28 maja 2019 roku uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w Turnieju Olimpijki Szkolnej. Zawodnicy mieli do wykonania wiele konkurencji o różnym stopniu trudności. Były biegi, skoki, rzuty i zadania na torze przeszkód.

Zobacz całość...

31.05.2019

Otwórz serce i podziel się

W naszej szkole zakończyliśmy zbiórkę środków czystości, ubranek, zabawek i przyborów szkolnych dla podopiecznych Dziecięcego Hospicjum w Białymstoku.

Czytaj całość...

30.05.2019

Bezpieczeństwo w szkole

29.05.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 maja 2019 roku zapraszam Państwa - Rodziców uczniów klasa 0 - VIII oraz III gimnazjum na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłaszać się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno - pedagogicznej i wychowawczej. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2019 roku na hali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ulicy Powstania Styczniowego 26 a. Początek spotkania - godzina 17.00.

Z poważaniem Dyrektor szkoły

29.05.2019

"Młodzi głosują"

W kwietniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy po raz kolejny zgłosiła swój udział w ogólnopolskim programie edukacji wyborczej "Młodzi głosują" koordynowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Czytaj całość...

28.05.2019

Szlakiem rękodzieła ludowego

22 maja 2019 roku klasa II c i II d wybrała się na wycieczkę "Szlakiem rękodzieła ludowego". Wędrówka szlakiem pozwoliła poznać unikalne, ginące rzemiosło i warsztaty twórców, w których umiejętności warsztatowe najczęściej przekazywane są z pokolenie na pokolenie.

Zobacz całość...

28.05.2019

Wystawa prac plastycznych

W świetlicy szkolnej co jakiś czas można oglądać wystawy prac naszych uzdolnionych uczniów. W tym roku postanowiliśmy pokazać rysunki Pauliny Dąbrowskiej z klasy 7a. Prace wyeksponowane są przy wejściu do szkoły.

Zobacz całość...

28.05.2019

SUKCES W KONKURSIE "MIKOŁAJ KOPERNIK I JEGO CZASY"

Dominika Jacejko z klasy III b oraz Katarzyna Markowska i Agata Roszkowska z klasy III a w grudniu 2018 roku wygrały szkolone eliminacje i tym samym awansowały do finału konkursu "Mikołaj Kopernik i jego czasy".

Czytaj całość...

27.05.2019

"Więcej wiem, zdrowo jem"

W tym roku szkolnym uczniowie ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 wzięli udział w projekcie pt. "Więcej wiem, zdrowo jem".

Czytaj całość...

27.05.2019

Wywiad z Panem Józefem Waczyńskim

"Szkoła podstawowa jest tym okresem, kiedy ujawniają się nasze zainteresowania i talenty. Korzystając z pomocy nauczycieli możemy znaleźć swoją własną drogę i zrealizować swoje marzenia."

Czytaj całość...

27.05.2019

"Multimedialny pamiętnik" z wizytą u Burmistrza Choroszczy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, realizujący innowację pedagogiczną pt. "Multimedialny pamiętnik naszej szkoły", przeprowadzili wywiad z Robertem Wardzińskim - Burmistrzem Choroszczy na temat wspomnień Pana Burmistrza z jego lat szkolnych.

Czytaj całość...

24.05.2019

OGŁOSZENIE - ZWROT PODRĘCZNIKÓW

W dniach 5 - 12 czerwca 2019 r. uczniowie będą zwracać podręczniki. Uczniowie nie zwracają podręczników indywidualnie tylko z klasą zgodnie z harmonogramem, który został przekazany nauczycielom. Uczniowie klas IV ( z wyjątkiem klasy IV F) VI, VII będą mogli wypożyczyć podręczniki na nowy rok szkolny ( 2019/2020). Ćwiczenia będą wypożyczane we wrześniu. Jednocześnie biblioteka szkolna przypomina o obowiązku odkupienia podręcznika w razie jego zniszczenia ( klasy V i VIII w szczególności) bądź zgubienia i zwrócenia do biblioteki szkolnej.

24.05.2019

Konkurs "Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2019"

Miło mi jest poinformować o sukcesie uczniów klasy Ic, którzy zostali laureatami Konkursu Plastyczno-Literackiego "Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2019". Laureaci konkursu: Juliannna Rudnicka, Małgorzata Mikulska, Wiktoria Ambroziak , Jakub Komosa, Gabriela Szumowska Natalia Pawłowska, Oliwia Wiszowata, Karol Oleksiej i Tomasz Puszkarewicz.

Zobacz całość...

24.05.2019

Teatrzyk kukiełkowy

W miesiącu marcu w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 w świetlicy szkolnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru Kukiełkowego.

Zobacz całość...

24.05.2019

Kto odżywia się zdrowo, ten żyje kolorowo

W maju w świetlicy zorganizowana została akcja "Kto odżywia się zdrowo, ten żyje kolorowo" Wychowawcy cyklicznie podejmują szereg działań w celu promowania zdrowego stylu życia u dzieci, które są uczestnikami zajęć świetlicowych.

Zobacz całość...

23.05.2019

W zdrowym ciele zdrowy duch

Od marca do maja w świetlicy szkolnej rozgrywany był turniej tenisa stołowego. W rozgrywkach wzięło udział 26 zawodników. Mecze rozgrywane były w świetlicy szkolnej w ramach akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch".

Zobacz całość...

23.05.2019

Dni Współpracy Europejskiej - sukces naszej szkoły

Nasz szkoła zakwalifikowałasię do finału Konkursu Edukacyjnego dla Szkół z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019.

Zobacz wyniki...

22.05.2019

"Kwitnące serca"

Od lutego do maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Choroszczy brali aktywny udział w akcji "Kwitnące serca". Uczniowie ze świetlicy już po raz drugi odpowiedzieli na apel, z wielkim zaangażowaniem, gorącymi sercami wspierali działania charytatywne.

Zobacz całość...

22.05.2019

"Zdrowo i sportowo"

W ramach cyklicznej akcji "Zdrowo i sportowo" uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 przebywający w świetlicy mogą odpoczywać i zregenerować swoje siły przez zabawę na placu zabaw: wspinając się na pająka, zjeżdżając na zjeżdżalni, huśtając się na huśtawce, jak również mogą pograć w piłkę.

Zobacz całość...

20.05.2019

PŁATNOŚĆ ZA OBIADY W CZERWCU

20.05.2019

Edukacja prawna

25 kwietnia i 9 maja uczniowie klas: 7c i 6c uczestniczyli w wizycie studyjnej w Sądzie Rejonowym w Białymstoku. Celem wycieczki było rozpowszechnianie edukacji prawnej wśród młodzieży, pogadanka z kuratorem zawodowym panią Małgorzatą Sulewską na temat bezpieczeństwa i praworządności oraz odpowiedzialności prawno - karnej nieletnich.

Czytaj całość...

19.05.2019

Konkurs Historyczny "Z miłości do niepodległej Ojczyzny"

Przedstawiciele naszej szkoły 15 maja 2019 r. wzięli udział w Zespole Szkół Technicznych w Białymstoku w uroczystości rocznicowej związanej z patronem szkoły - gen. Władysławem Andersem.

Czytaj całość...

17.05.2019

Bal Absolwentów - ogłoszenie

17.05.2019

MAJOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie "Majowego tygodnia patriotycznego", związanego z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne uroczystości były dla naszej społeczności szczególnie ważne, gdyż wpisały się w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Choroszcz niepodległości w 1919 r.

Czytaj całość...

17.05.2019

"Witaminki w Przedszkolu"

Zgodnie z prowadzonymi w naszej szkole licznymi programami promującymi zdrowie uczniowie klasy II c i II d zastanawiali się od czego zależy nasze zdrowie, odkrywali tajniki zdrowego trybu życia, poznawali zasady zdrowego odżywiania.

Czytaj całość...

15.05.2019

Multimedialny pamiętnik szkoły

Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych zdjęć naszej szkoły z lat 1969-1970.

Zobacz zdjęcia

14.05.2019

Z życia klasy 6B

Uczniowie klasy 6b wraz z opiekunami: panią Martą Owczarczuk, panią Moniką Kuchcińską i panem Piotrem Smalakiem w dniach 10-12.04.2019 r. spędzili miło i pożytecznie czas poza murami szkoły, w której to gimnazjaliści pisali swoje ważne egzaminy.

Czytaj całość...

12.05.2019

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Za nami etapy finałowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Miło nam jest poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły.

Zobacz wyniki

12.05.2019

Dzień Unii Europejskiej

Uczniowie naszej szkoły wspólnie z mieszkańcami Starego Kontynentu 9 maja celebrowali Dzień Europejski ciesząc się z pokoju i jedności w Europie.

Czytaj całość...

08.05.2019

Pocztówki Wielkanocne

W kwietniu uczniowie klas siódmych wykonywali pocztówki wielkanocne. Serdecznie zapraszam do bliższego zapoznania się z dokonaniami uczniów. Wystawa prac znajduje się na korytarzu szkolnym, obok sali 130 - pracowni języka rosyjskiego.

Czytaj całość...

08.05.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

W dniu 8 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbędą się konsultacje Rodziców z wychowawcami klas i nauczycielami. Rodziców uczniów klas 0 - III zapraszamy na spotkania z wychowawcami w godzinach 16.00 - 17.30 do budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1. Rodziców uczniów klas IV - VIII i III klas gimnazjum zapraszamy w godzinach 16.30 - 18.00 do budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A.

W związku z nieobecnością wychowawczyni klasy 3b - p.D. Bok i 1b - p. M. Hryniewickiej, konsultacje w tych klasach odbędą się w późniejszym terminie.

Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne

Przydział sal

08.05.2019

MAJOWY TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

Wzorem lat ubiegłych tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej postanowiliśmy uczcić poprzez zorganizowanie w szkole tygodnia patriotycznego.

Program

06.05.2019

Dzień Europejski w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Po raz kolejny w naszej szkole będziemy świętować Dzień Europejski, podczas którego uczcimy 15. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W tym roku rocznicę podpisania historycznej Deklaracji Schumana będziemy celebrować na wesoło poprzez wspólną grę i zabawę. Zabierzemy uczniów najstarszych klas w "podróż przez Europę". 9 maja odbędzie się na auli szkolnej gra europejska. Do wspólnej zabawy zapraszamy trzyosobowe drużyny z klas VII i VIII oraz III gimnazjum.

Czytaj więcej, zasady, temetyka...

06.05.2019

"Dobry zawód - fajne życie" - podsumowanie

Zakończyła się realizacja projektu "Dobry zawód - fajne życie - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim". Głównym celem projektu była popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci.

Czytaj całość...

06.05.2019

Czytanie jest the best!

Miło jest nam poinformować o wyróżnieniu naszej koleżanki Sabiny Berezieckiej z klasy IIc w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest the best", który odbył się w ramach VIII Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Czytaj całość...

29.04.2019

Konkurs "Henryk Sienkiewicz w Londynie "

Informacje o konkursie

29.04.2019

Akcja "Żonkile"

Władze Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiły datę 19 kwietnia jako Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy po raz kolejny uczcili ofiary Holokaustu.

Czytaj całość...

29.04.2019

Wycieczka na Mazury

W dniach 11-12 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka na Mazury. Jej uczestnikami byli uczniowie klasy 6a, 6c oraz 4c.

Czytaj całość...

26.04.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

Dni 29 kwietnia 2019 r, 30 kwietnia 2019 r., 2 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach otwarta będzie świetlica w placówce przy ulicy Powstania Styczniowego 1 (29, 30 kwietnia 2019 r. w godzinach 6.30 - 17.00, 2 maja 2019 r. w godzinach 6.30 - 15.00). W tych dniach nie kursują autobusy szkolne.

Dyrekcja Szkoły

26.04.2019

Toruńska Akademia Wiedzy Clever

Informacja dla Rodziców

24.04.2019

Przedszkolaki w Fabryce Misia i w Schronisku dla zwierząt

12 kwietnia 2019 r. dzieci z klas 0 odwiedziły Fabrykę Misia i Schronisko dla zwierząt w Białymstoku.

Czytaj całość...

23.04.2019

Płatność za obiady w maju

Czytaj ogłoszenie...

19.04.2019

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice! Uczniowie!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia zdrowia, spokoju, spotkań w gronie rodzinnym, odpoczynku od zgiełku codziennego dnia. Niech wiosna zagości w każdym domu i każdym sercu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

19.04.2019

Pasja w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Dnia 5 kwietnia 2019 r. obejrzeliśmy Pasję przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Inscenizacja była oparta na fragmentach Ewangelii, a oprawę muzyczną oraz pieśni przygotował wraz z uczniami ksiądz Sebastian Sum.

Czytaj całość...

17.04.2019

Wywiad z Gabrielą Horba

Często powtarzam, że nie ma takich ludzi na świecie, którzy znają się na wszystkim. Specjalizujcie się w tym, w czym czujecie pasję i zadowolenie. Wiem, że czas adolescencji nie jest łatwy, zawirowania, codzienne zmiany, ale niech to będzie czas radości, dobrych wspomnień na całe życie. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Gabrielą Horba.

Czytaj całość...

17.04.2019

"Edukacyjna Giełda - jaką szkołę, zawód wybrać"

Rokrocznie uczniowie klas trzecich gimnazjum, a obecnie także uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące ich przyszłości. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, nasza szkoła realizuje wiele działań, które mają na celu wprowadzenie młodych ludzi w sferę podejmowania ważnych dla ich przyszłości decyzji i dokonywania wyborów zawodowych.

Czytaj całość...

17.04.2019

Szkolny konkurs "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dzieci zaskoczyły naszą społeczność pomysłowością i zaangażowaniem. Konkurs zainspirował uczniów do poszukiwania nowych form plastycznych. Ich twórczość podziwialiśmy na wystawie szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj całość...

17.04.2019

SPOTKAJMY SIĘ W SZKOLE, BAWMY SIĘ RODZINNIE

11 kwietnia 2019r. odbyło się kolejne, już 3 spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej "Spotkajmy się w szkole, bawmy się rodzinnie". Tym razem było to spotkanie literackie. "Z książka na co dzień i od święta" oraz " Z teatrzykiem na wspólne wieczory".

Czytaj całość...

17.04.2019

Wycieczka do Warszawy klas siódmych

W dniach 10, 11 kwietnia 2019 r. uczniowie klas 7 odwiedzili Warszawę. Mieli okazję poznać kolejne atrakcje naszej stolicy.

Czytaj całość...

17.04.2019

III Rodzinny Turniej Piłki siatkowej już za nami

W dniu 06.04.2019r w naszej szkole po raz trzeci odbył się turniej piłki siatkowej dla rodziców. Do gry zgłosiło się 5 reprezentacji z klas: 4a - wsparciem była wychowawczyni klasy pani Agnieszka Smoleńska, 4f, 5e - gdzie jako rodzic uczestniczył pan burmistrz Robert Wardziński, 7b - którą wspierała wychowawczyni pani Grażyna Kopaczewska oraz 3 gimnazjum - którą wspierał pan Tomek Hodun.

Czytaj całość...

16.04.2019

Wielkanocne warsztaty z rodzicami

Rozpoczynając cykl obrzędów i zwyczajów związanych z Wielkanocą 12 marca zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów i rodziców klasy II d. Uczniowie mieli okazję poznać tradycje związane z okresem wielkanocnym.

Czytaj całość...

15.04.2019

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ROSYJSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział dziesięciu uczniów z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich klas gimnazjum. Czterech uczniów z najwyższą liczbą punktów zaprezentuje swoje umiejętności podczas XVII Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej. Są to: Angelika Poskrobko kl. 8 C, Daria Wyszyńska kl. 7 C, Eliza Galicka kl. 8 A i Dominika Jacejko 3 B.

Czytaj całość...

11.04.2019

Informacja dla uczniów i rodziców 3 klas gimnazjum

Dni 15-17 kwietnia 2019r. nie są wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla 3 klas gimnazjum. Na ten czas został przygotowany specjalny plan dla klas. Przewidywany czas odjazdu autobusu szkolnego 11.45. Zwracamy się z prośbą do rodziców o zmotywowanie dzieci do wzięcia udziału w zajęciach szkolnych w/w dniach.

Dyrekcja Szkoły

Plan zajęć klas 3 gimnazjum w dniach 15-17.04.2019r.

10.04.2019

Egzamin Gimnazjalny i Ósmoklasisty 2019 - informacje

Organizacja pracy szkoły podczas egzaminów

Egzamin Gimnazjalny - instrukcja

Egzamin Ósmoklasisty - instrukcja

Klasy 4-8 w czasie egzaminów gimnazjalnych

Oświadczenie - opieka w dni wolne (.pdf)

Oświadczenie - opieka w dni wolne (.docx)

10.04.2019

OGŁOSZENIE

    Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy informuje, ze w dniach 10, 11, 12 obiady będą wydawane tylko w małej szkole dla klas 0- 3. W dniach 15, 16, 17 obiady są odwołane.

Dyrekcja Szkoły

10.04.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

    Ze względu na odbywające się dniach 10.04.2019r., 11.04.2019 r., 12.04.2019 r. egzaminy gimnazjalne uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy zajęcia kończą w godzinach 12.30 i 13.15. Odjazdy autobusów w tych dniach planowane są na godziny 12.50 i 13.30.
    W dniach 15.04.2019 r., 16.04.2019 r., 17.04.2019 r., odbędą się w naszej szkole egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie pozostałych klas Szkoły Podstawowej w Choroszczy nie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Uczniowie klas gimnazjalnych i ósmoklasiści zakończą zajęcia i egzamin około godziny 11.45. Odwozy planowane są w tych dniach o godzinie 12.00.

Dyrekcja Szkoły

10.04.2019

"Bajka o witaminkach"

W ramach realizacji projektu "Zdrowo jemy, więc rośniemy" 3 kwietnia uczniowie klas II c i II d zaprosili uczniów klas 0- III, nauczycieli i rodziców na przedstawienie "Bajka o witaminkach zawartych w owocach i jarzynkach".

Czytaj całość...

10.04.2019

"W aptece" - Poznajemy zawody naszych rodziców

W klasie IIc i IId odbyły się zajęcia z orientacji zawodowej. Prowadzącą była jedna z mam Pani Barbara Księżopolska ,która opowiedziała o zawodzie farmaceuty. Uczniowie poznali zasady działania apteki oraz nazwy zawodów związanych z farmacją.

Czytaj całość...

08.04.2019

Wywiad z Piotrem Waczyńskim

Wszystkim uczniom naszej szkoły chciałbym poradzić, aby oprócz swojej pracy, a więc nauki, realizowali swoje pasje. Wiem, że w różnym wieku mogą być one różne i często się zmieniać, ale dają wiele satysfakcji i oderwania się od codziennych, nieraz trudnych spraw. Rozmowa z Panem Piotrem Waczyńskim.

Czytaj całość...

08.04.2019

"Najmilszy świetliczanin"

W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej w dn. 04.04.2019r. mieli możliwość wyboru "Najmilszego świetliczanina" w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj całość...

07.04.2019

"Poznajemy zawody naszych rodziców"

Kolejne trzy spotkania już za nami. Warto przypomnieć miłe wspomnienia, które po nich pozostały. Tym razem dzieci w ramach zgłębiania tajemnic różnych zawodów gościły w swoich klasach mamy: Małgosi, Mikołaja i Zuzi - trzy wspaniałe kobiety, dla których praca jest jednocześnie pasją i sposobem na szczęśliwe życie.

Czytaj całość...

05.04.2019

Obchody Dnia Teatru Kukiełkowego

Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Jako datę upamiętniającą te wydarzenie wybrano 27 marca. W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 z okazji Dnia Teatru w dniach 27-29 marca świetlicę szkolną odwiedziła grupa przedszkolaków, uczniów klas I - III aby obejrzeć kukiełkową inscenizację pt. "Kozi domek".

Czytaj całość...

05.04.2019

FINAŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 4.04.2019 r. w Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Finał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 32 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego. Do finału spośród czwórki reprezentującej naszą szkołę dostał się jeden uczeń Filip Postlep. Niestety w tym dniu zabrakło szczęścia naszemu zawodnikowi i ostatecznie uplasował się na 25 miejscu.

Czytaj całość...

04.04.2019

FINAŁ WOJEWÓDZKI W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

Dnia 3.04.2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 32 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego. Naszą Szkołę reprezentowało trzech zawodników: Smok Hubert który uplasował się na miejscu 9, Wierciszewski Aleks był 13 zaś Kozłowski Dominik zakończył zawody na miejscu 28.

Czytaj całość...

01.04.2019

Pasowanie na Czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie czytelników z klas I , które odbyło się 8 marca 2019 r. i było dla nich ogromnym przeżyciem.

Czytaj całość...

01.04.2019

Dni Otwarte Szkoły

Dnia 28 lutego w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte Szkoły dla rodziców i dzieci sześcioletnich. Podczas spotkania rodzice i dzieci mieli możliwość obejrzenia prezentacji wydarzeń z życia szkoły oraz zapoznania się z wyposażeniem placówki.

Czytaj całość...

01.04.2019

Dzień Kobiet

W dniu 08.03.2019r. na zaproszenie pani Ireny Sakowicz kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć w Kole Emerytów i Rencistów w M-GCKS w Choroszczy. Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas I-III przygotowały czcigodnym Seniorkom program artystyczny.

Czytaj całość...

29.03.2019

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca 2019 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Jest to święto celebrowane corocznie na całym globie w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Czytaj całość...

27.03.2019

Konferencja "Szkoła Przyszłości - jak się skutecznie uczyć?"

28 marca 2019 roku przewodnicząca naszego Samorządu Uczniowskiego - Dominika Jacejko, wraz z członkinią zarządu - Patrycją Chudzińską i opiekunem - p. Mariuszem Sawickim udali się na wizytę do Sejmu RP celem wzięcia udziału w konferencji pt. "Szkoła Przyszłości - jak się skutecznie uczyć?" zorganizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN.

Czytaj całość...

27.03.2019

ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 20.03.2019 r. odbył się Półfinał Województwa Podlaskiego w Indywidualnych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Czytaj całość...

25.03.2019

Wywiad z Małgorzatą Łotowską

Kochani! Warto zainwestować w siebie już od najmłodszych lat. Szczególnie ważne jest, aby znaleźć swoją własną drogę, swój sposób na życie. Warto wykorzystać po temu warunki nauki w szkole i pomocną dłoń nauczyciela, wychowawcy, mentora, który może Was niejednokrotnie wesprzeć, czy też pomóc znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Warto przeczytać wspominania Pani Małgorzaty Łotowskiej.

Czytaj całość...

25.03.2019

Zaproszenie do współpracy przy tworzeniu
"Multimedialnego pamiętnika naszej szkoły"

Czytaj całość...

25.03.2019

Nasza Mała Ojczyzna

Dnia 22.03.2019 r. uczniowie z klas 4-6 i 3gim przekonali się jak malownicza jest przygoda w dolinie rzeki Narwi. Odwiedzili zabytkowy dworek ziemiański - dawną siedzibę rodu Lutosławskich, który otoczony jest 3-hektarowym parkiem z wieloma atrakcjami przyrodniczymi. Na terenie posesji obecnie mieści się muzeum przyrodnicze.

Czytaj całość...

25.03.2019

Na tropie Wiosny

Uczniowie klasy Ic wzięli udział w projekcie "Na tropie Wiosny". Projekt miał na celu zdobywanie i doskonalenie umiejętności obserwowania i analizowania zjawisk przyrodniczych, wdrażanie do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń oraz kształtowanie twórczej ekspresji opartej o różne środki wyrazu.

Czytaj całość...

22.03.2019

Konkurs Poezji Rosyjskiej

W piątek 29 marca odbędą się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Poezji Rosyjskiej. Wszystkie chętne i przygotowane osoby zapraszam o godzinie 12.50 do sali 130.

Organizatorka szkolnego konkursu Agnieszka Łuniewska

21.03.2019

Płatność za obiady w kwietniu

Czytaj ogłoszenie...

21.03.2019

Spotkanie z Policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów oraz edukację prawną, dlatego też w dniu 18 marca 2019 roku zaprosiliśmy aspiranta Adama Bartnickiego z Posterunku Policji w Choroszczy na cykl pogadanek skierowanych do uczniów.

Czytaj całość...

20.03.2019

III RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

III RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Choroszczy odbędzie się 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 na sali gimnastycznej przy ul. Powstania Styczniowego 26a Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn rodziców: z klas 4a, 4f, 5e, 7b oraz klas 3 gimnazjum. Zapraszamy zawodników i kibiców poszczególnych drużyn.

20.03.2019

Spotkajmy się w szkole - bawmy się rodzinnie

Drugie spotkanie w ramach innowacji już za nami. Tym razem spotkaliśmy się, aby miło spędzić czas z "Rodzinką nad planszówką" oraz przy "Kodowaniu na dywanie".

Czytaj całość...

18.03.2019

Pasowanie na czytelnika

Dnia 8 marca 2019 roku odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. W uroczystości uczestniczyła pani dyr. E. Zawistowska, p. wicedyrektor B. Gawryluk, uczniowie kl.IA, kl.IB, kl.IC i kl.ID z wychowawcami.

Czytaj całość...

17.03.2019

WZRUSZAJĄCY DZIEŃ KOBIET

8 marca wybraliśmy się do Domu Opieki Społecznej, aby razem z paniami - pensjonariuszkami świętować Dzień Kobiet. Chłopcy z naręczem tulipanów, a wolontariuszki z materiałami potrzebnymi do wykonania biżuterii.

Czytaj całość...

13.03.2019

Wywiad z Adamem Kamińskim

"Nauka w szkole podstawowej jest częścią życia osoby dorastającej. Tutaj zaczynamy poznawać inny świat, tutaj najczęściej spotykamy naszych najlepszych przyjaciół". Zapraszamy do przeczytania kolejnych wspomnień o naszej szkole w dziale Multimedialny Pamiętnik Szkoły - wspomnienia.

Czytaj całość...

12.03.2019

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

W dniu 13.03.2019 r. odbędą się konsultacje rodziców uczniów z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. W szkole przy ul. Powstania Styczniowego 1 spotkania z rodzicami odbędą się w godzinach 16.00 - 17.30, w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A - w godzinach 16.30. - 18.00.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Przydział sal

12.03.2019

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca, a jego celem jest edukacja oraz zwiększanie świadomości rodziców w zakresie znaczenia terapii logopedycznej.

Czytaj całość...

08.03.2019

Koniec karnawału! Dyskoteka szkolna

Dnia 28 lutego w auli naszej szkoły odbyła się dyskoteka. Przy znakomitej muzyce oraz efektach świetlnych przez dwie i pół godziny na parkiecie bawiło się wielu uczniów. Wszyscy mogli popisać się efektownymi figurami tanecznymi, ponieważ organizatorzy przygotowali tańce na wzór tańców plemiennych. Bawiliśmy się wspaniale!

Czytaj całość...

08.03.2019

Walentynki w naszej szkole

W czwartek 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy walentynki. Była to przede wszystkim okazja do okazywania sobie życzliwości: serdeczne, ciepłe słowa i gesty. Ale też czas, by adorować swoją walentynkę. osobę, którą obdarzyliśmy sympatią. Z tej okazji członkowie Samorządu Szkolnego przeprowadzili akcję sprzedaży kwiatów oraz kartek, które można było wykonać samodzielnie na specjalnie przygotowanym stoisku lub skorzystać z gotowych karnecików. Kwiaty, można rzec, że zostały sprzedane na pniu! Dochód z akcji został przeznaczony na potrzeby SU. Zdjęcia w zakładce galeria-imprezy.

08.03.2019

Wycieczka do Warszawy klas V

Uczniowie klas V a i V b wyruszyli 26 lutego 2019 r. na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu naszego wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik...

Czytaj całość...

06.03.2019

Konkurs filmowy "Szkoła Podstawowa w Choroszczy - moja szkoła"

Organizatorzy konkursu oczekują na filmy/prezentacje multimedialne, których tematem będzie życie szkoły widziane oczyma uczniów, na przykład: walory szkoły, jej historia, dyrektorzy i pracownicy, organizacje i inicjatywy szkolne, sukcesy uczniów oraz inne pomysły związane Szkołą Podstawową w Choroszczy.

Regulamin konkursu

01.03.2019

Karnawałowy wyjazd Wolontariuszy

Kierowani chęcią docenienia wolontariackiej pracy, opiekunowie zorganizowali swoim wychowankom wycieczkę do Białegostoku. Uczniowie od klas czwartych do klas trzech gimnazjum, którzy aktywnie w pierwszym semestrze włączali się w działania Szkolnego Koła Caritas, obejrzeli w kinie film pt. "Chłopiec z burzy" oraz mieli czas na chwilę luzu i integracji.

Zobacz całość...

01.03.2019

Rozgrywki siatkarskie dziewcząt z klas sportowych

Umiejętności naszych młodych siatkarek wzrastają z każdym miesiącem. Napływają też kolejne zaproszenia z białostockich szkół podstawowych do udziału sparingach towarzyskich.

Zobacz całość...

27.02.2019

SUKCESY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

21.02.2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, pt.: ,,Poezja bez granic''. Zwyciężyła Julia Sołowiej, uczennica klasy 3d gimnazjum, która recytowała w języku angielskim (opiekun: Agnieszka Szarkowska). Trzecie miejsce zajęła recytująca również w języku angielskim Magdalena Gosk z klasy 7b (opiekun: Gabriela Horba). Wyróżnienie otrzymała Joanna Kamieńska z klasy 8a, recytująca w języku niemieckim (opiekun: Agnieszka Sławińska).

Czytaj całość...

27.02.2019

Uczniowie klas I na wycieczce w Białymstoku

Pięknego zimowego poranka uczniowie klas: I a, I b, I c i I d udali się na szkolną wycieczkę do Białegostoku. Głównym punktem wyjazdu było oglądanie spektaklu "Przygoda Kota - mądrość od pokoleń".

Czytaj całość...

27.02.2019

Dzień Otwarty dla kandydatów do klas 0 i I SP w Choroszczy

Serdecznie zapraszamy uczniów przyszłych klas 0 i I wraz z rodzicami na dzień otwarty do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 w dniu 28.02.2019r. o godz. 16.30.

Zobacz plakat, program...

25.02.2019

Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego obchodzony jest w Polsce i na świecie "Dzień Bezpiecznego Internetu". Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było "Działajmy razem". W Szkole Podstawowej w Choroszczy w tym dniu uczniowie mieli możliwość zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i zagrożeniami związanymi z użytkowaniem Internetu.

Czytaj całość...

25.02.2019

Zajęcia Otwarte dla kandydatów do klas "zerowych" SP w Choroszczy

Serdecznie zapraszamy uczniów przyszłych klas "zerowych" razem z rodzicami na zajęcia otwarte do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 w dniach 26 lutego 2019 r. o godz. 9.30 (sala 30), 27 lutego 2019 r. o godz. 9.30 (sala 34).

Zobacz program...

21.02.2019

Płatność za obiady w marcu

Czytaj ogłoszenie...

21.02.2019

Informacje dotyczące zachorowań na grypę

Grypa czy przeziębienie...          Więcej informacji od PSSE

21.02.2019

III RODZINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do udziału w kolejnej edycji RODZINNEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Choroszczy

Zobacz szczegóły         Regulamin turnieju        Pobierz kartę zgłoszeniową

18.02.2019

Spotkajmy się w szkole - bawmy się rodzinnie...

...pod takim hasłem w szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna skierowana do uczniów i rodziców klas 0-1 Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Celem innowacji jest ukazanie uczniom i ich rodzicom alternatywnych, ciekawych i kreatywnych sposobów na wspólne spędzenie czasu wolnego, zacieśnianie więzi rodzinnych, integracja szkolnej społeczności.

Czytaj całość...

18.02.2019

"Nocka" w szkole

Miło jest spędzić piątkowy wieczór i noc w szkole - tak uważają uczniowie klasy 7a i 7b. Co zatem ciekawego można robić nocą w szkole?

Czytaj całość...

14.02.2019

Multimedialny pamiętnik naszej szkoły

Zapraszamy do odwiedzenia i udziału w tworzeniu "Multimedialnego pamiętnika naszej szkoły". W zakładce Nauczyciele/Innowacje,dobre praktyki/Multimedialny pamiętnik naszej szkoły, znajdują się ciekawe wywiady z Paniami Anną Czochańską i Małgorzatą Hryniewicką. Kontakt - Pani Anna Kozłowska (świetlica).

Zobacz całość ...

06.02.2019

Ogłoszenie - terminy rekrutacji

Szanowni Państwo!

Prosimy o zapoznanie się z terminami rekrutacji do placówek oświatowych w Gminie Choroszcz na rok szkolny 2019/2020.

Zarządzenie nr 13/2019 Burmistrza Choroszczy

06.02.2019

Nietypowe jasełka

Dnia 15 stycznia 2019 roku w naszej szkole gościli pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Choroszczy. Było to wyjątkowe wydarzenie, bowiem zawitali do naszej placówki po raz pierwszy.

Zobacz całość ...

22.01.2019

OGŁOSZENIE - płatność za obiady w lutym

Szanowni Państwo!

Kwota za obiady w miesiącu lutym wynosi 74,10 zł (19x3,90). Wpłat za obiady należy dokonać do dnia 30.01.2019 r. na podany numer konta 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622. W tytule przelewu należy wpisać następującą treść: opłata za obiady za miesiąc luty, imię i nazwisko dziecka, klasa.
Jeżeli dziecko nie będzie w lutym uczęszczało na obiady , prosimy o zgłoszenie takiej informacji do sekretariatu szkoły pod nr tel. 530 679 836 do dnia 30.01.2019 roku.

21.01.2019

Wycieczka do Jumper Parku

Dnia 9 stycznia 2019 roku klasy VI a i c pojechały na wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki był Jumper Park. Po solidnej rozgrzewce mogliśmy przystąpić do zabawy. Mieliśmy do wyboru tor przeszkód, zabawę na trampolinach, uczenie się akrobacji i zajęcia w basenie z gąbkami.

Zobacz całość ...

17.01.2019

VIII Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Kruszewie

11 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "VIII Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek" w Kruszewie. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - I oraz klasy III - VIII.

Zobacz całość ...

16.01.2019

Spotkanie kolędowe w klasie II c

W klasie II c "Spotkanie kolędowe" odbyło się 14 stycznia 2019 r. Ta szczególna uroczystość - to wyjątkowe wydarzenie, które integruje dorosłych i dzieci. Mali artyści wprowadzili nas w magiczną, pełną wzruszeń atmosferę.

Zobacz całość ...

11.01.2019

"Zdrowo i sportowo"

W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 uczniowie klas 0-III przebywający w świetlicy szkolnej już trzeci rok mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych w ramach cyklicznej akcji "Zdrowo i sportowo".

Zobacz całość ...

11.01.2019

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda."

W dniu 7 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas 0- III. Celem konkursu było kultywowanie pięknej, polskiej tradycji kolędowania, uwrażliwianie uczniów na wyjątkowość i wymowę rodzimych kolęd i pastorałek, umożliwienie im zaprezentowania swojego talentu dużej publiczności oraz integracja szkolnego środowiska.

Zobacz całość ...

09.01.2019

Choroszczańskie Dyktando 2018

Tegoroczna edycja Choroszczańskiego Dyktanda odbyła się 22 listopada 2018 r. Prawie 60 uczniów z klas IV-VIII SP oraz III klas Gimnazjum stanęło do walki o tytuł mistrza ortografii. W tym roku dyktando wpisało się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i w związku z tym jego tematyka nawiązywała do wątków historycznych. Zdjęcia w zakładce galeria - imprezy.

Czytaj całość, laureaci, wyróżnienia...

07.01.2019

Jasełka 2018

Tradycyjnie już, ostatniego dnia przed zimową przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe. Wszystkich zebranych gości powitała Pani Dyrektor Ewa Zawistowska. Uczniowie klas IV-VIII oraz III gimnazjum zaprezentowali Jasełka 2018, które wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny nastrój Bożego Narodzenia. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role, przedstawiając wigilijne tradycje z różnych zakątków Europy, przeplatane kolędami i piosenkami bożonarodzeniowymi.

Zobacz całość ...

03.01.2019

JESIENNE SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W dniu 21.11.2018r. - jak co roku - obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej świetlicy przedszkolaki z kl.0a oraz z kl. 0b wraz z wychowawcami.

Czytaj całość ...

03.01.2019

SPOTKANIE JASEŁKOWE W KLASACH I - III

W dniu 19 grudnia 2018r. zebraliśmy się tłumnie, aby tradycyjnie obejrzeć Jasełka Bożonarodzeniowe. Wszystkich zebranych powitała i wprowadziła w świąteczny nastrój Pani Dyrektor Ewa Zawistowska. Dzieci z klasy IIIa i IIIb przygotowały wzruszające "Bajkowe Jasełka" oraz zaśpiewały piękne kolędy.

Czytaj całość ...

03.01.2019

WIGILIJNE SPOTKANIE W KOLE EMERYTÓW I RENCISTÓW W CHOROSZCZY

W dniu 12 grudnia 2018r. uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Koło Emerytów i Rencistów w Choroszczy. Tradycyjnie - jak co roku, nasze dzieci uświetniły spotkanie wzruszającymi "Bajkowymi Jasełkami".

Czytaj całość ...

27.12.2018

OGŁOSZENIE - PŁATNOŚĆ ZA OBIADY

Szanowni Państwo!

Ze względu na zamknięcie roku budżetowego uprzejmie prosimy, aby nie wpłacać za obiady do końca grudnia, wpłaty za obiady za miesiąc styczeń prosimy dokonać od 2 do 4 stycznia 2019.

Kwota za obiady za miesiąc styczeń wynosi 46,80 zł (12x3,90). Wpłaty za obiady należy dokonywać na podany numer konta 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622. W tytule przelewu należy wpisać następującą treść: opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa.

21.12.2018

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy serdeczne życzenia samych pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, spełnienia marzeń i sukcesów na drodze osobistej i zawodowej.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Choroszczy

21.12.2018

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

W dniach od 23 do 31 grudnia 2018r. trwa przerwa świąteczna, a dzień 2 stycznia 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym czasie będzie otwarta świetlica w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1:
- 24 i 31 grudnia 2018r. w godz. 7.00-14.00
- 27 i 28 grudnia 2018r. i 2 stycznia 2019r. w godz. 7.00-15.00
Karty zgłoszenia do świetlicy w klasach 0-3 otrzymali wszyscy uczniowie. Dla uczniów kl. 4-8 i 3 gimnazjum karta zgłoszeń do pobrania jest poniżej. Należy ją dostarczyć do nauczycieli świetlicy lub wychowawcy do 21 grudnia 2018r.

Dyrekcja szkoły

OŚWIADCZENIE (pdf)          OŚWIADCZENIE (word)

21.12.2018

Rekomendowane programy profilaktyczne w szkole

W naszej szkole w dniu 13 grudnia 2018 roku zostały przeprowadzone programy profilaktyczne "Cukierki" i "Debata". Realizacja w/w programów w szkołach jest zalecana przezPaństwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Oba programy posiadają także pozytywną opinię Ośrodka Rozwoju Edukacji. W programie "Cukierki" uczestniczyli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, zaś w "Debacie" uczniowie klas Vc,d,e oraz 6a i 7b. W sumie w "Cukierkach" uczestniczyło 47 uczniów, zaś w "Debacie" 104 uczniów.

Czytaj całość ...

21.12.2018

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, aby wyrazić uznanie i docenić pracę osób, które wykonują za darmo, z potrzeby serca działania na rzecz innych, wykazują inicjatywę i niosą pomoc potrzebującym.

Czytaj całość ...

19.12.2018

Z uwagi na nieobecność w szkole wychowawczyni klasy 6 a Justyny Wysockiej konsultacje z nauczycielem odbędą się dnia 03.01.2019 roku w godzinach 13.45 - 15.20 w sali 205.

19.12.2018

KONKURS HISTORYCZNY "Mikołaj Kopernik i jego czasy"

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w dniu 17 grudnia 2018 roku wzięli udział w szkolnych eliminacjach VIII Konkursu Historycznego "Mikołaj Kopernik i jego czasy". Konkurs ma zasięg wojewódzki i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku oraz Instytutu Badań Nad Dziedzictwem Kulturowym Europy.

Czytaj całość ...

19.12.2018

Wyjazd do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku

Dnia 15.12.2018r. uczestnicy Koła historyczno-turystycznego wybrali się do Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Uczniowie obejrzeli pokaźną kolekcję eksponatów: zbiory broni, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego z różnych okresów historycznych.

Czytaj całość ...

19.12.2018

Lekcja empatii

Janusz Korczak napisał "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Chcąc sprawić, aby na twarzach chorych i samotnych dzieci pojawił się uśmiech, uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Onkoludki" i zainicjowali zbiórkę prezentów dla dzieci z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Oddziału Onkologii i Hematologii oraz Domu Dziecka.

Czytaj całość ...

19.12.2018

Szkolne Igrzyska Sportowe w piłce siatkowej dziewcząt klas VIII

W naszej szkole, w ramach zajęć z wychowania fizycznego odbył się międzyklasowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje wszystkich ósmych klas. Drużyny grały systemem "każdy z każdym", sportowych emocjom nie było końca. Wszystkie drużyny swoją grą reprezentowały dobry poziom. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 8B, której gratulujemy zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła klasa 8C, trzecie klasa 8A. Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego tj. pani Jolanta Dworakowska-Dojlida oraz pani Kamila Reduta-Chmielewska.

19.12.2018

Szkolne Igrzyska Sportowe klas IV w "Dwa ognie"

W listopadzie oraz w grudniu odbył się w naszej szkole w czasie zajęć wychowania fizycznego miedzyklasowy turniej w "Dwa ognie" klas IV. W zawodach wzięły udział wszystkie klasy czwarte. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym". Za wygrany mecz klasa otrzymała 3pkt, za remis 2pkt,za przegraną 1pkt. Każdy mecz trwał 2x5min. Sędziowały pani Beata Ostrowska oraz pani Kamila Reduta-Chmielewska.

tabela wyników

18.12.2018

TURNIEJ PROZDROWOTNY

Dnia 12.12.2018r. (Środa) Zespół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowało Turniej wiedzy o zdrowym odżywianiu i aktywnym trybie życia " Zdrowo żyj " dla klas VII w ramach Ogólnopolskiego Programu " Trzymaj formę "

Czytaj całość ...

18.12.2018

Zawody prawnicze w Polsce

W dniach 11 i 17 grudnia 2018 roku uczniowie wszystkich klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej, a także trzecich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią adwokat dr Renatę Tanajewską, wykładowcę na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Czytaj całość ...

16.12.2018

Dobry zawód - fajne życie

Ideą wdrożenia w/w projektu były analizy współczesnego rynku pracy, które jednoznacznie wskazują na konieczność wdrażania programów odbudowy szkolnictwa zawodowego z powodu braku wysoko wykwalifikowanych pracowników. Z szerokiego wachlarza działań realizowanych w projekcie mogą korzystać rodzice i uczniowie klas III gimnazjum. W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wizytach studyjnych, odwiedzajac szkoły i zakłady pracy.

Czytaj całość ...

16.12.2018

Wycieczka do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku

26 listopada 2018 roku uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Operę i Filharmonię podlaską. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe zagadnienia z zakresu tematyki operowej.

Czytaj całość ...

16.12.2018

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa na konsultacje z wychowawcami i nauczycielami. Odbędą się one 17 grudnia 2018 r. w godzinach 16.00- 17.30 w budynku szkoły przy ul.Powstania Styczniowego 1 (klasy 0 - III) i przy ul. Powstania Styczniowego 26 A (klasy IV - VIII i III gimnazjum).

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne

13.12.2018

OGŁOSZENIE - PŁATNOŚĆ ZA OBIADY

Szanowni Państwo!

Ze względu na zamknięcie roku budżetowego uprzejmie prosimy, aby wpłaty za obiady za miesiąc styczeń dokonywali Państwo od 2 do 4 stycznia 2019. Jednocześnie informujemy, że wszystkie nadpłaty zostaną zwrócone na Państwa konta w grudniu 2018 r. Prosimy również, aby jak najszybciej dostarczyć do sekretariatu poniższe oświadczenie (do 18.12.2018r.) Kwota za obiady za miesiąc styczeń wynosi 46,80 zł (12x3,90). Wpłaty za obiady należy dokonywać na podany numer konta 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622. W tytule przelewu należy wpisać następującą treść: opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa.
Jeżeli dziecko nie będzie w styczniu uczęszczało na obiady , prosimy o zgłoszenie takiej informacji do sekretariatu szkoły do dnia 21.12.2018r.

OŚWIADCZENIE (wersja pdf)

OŚWIADCZENIE (wersja do edycji - docx)

12.12.2018

I Turniej "Gramy Razem"

W niedzielę 9 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbył się I Turniej "Gramy Razem". To wyjątkowe wydarzenie zrodziło się z potrzeby serca i doszło do skutku dzięki dobrej woli i zaangażowaniu wielu osób, w tym: Burmistrza Choroszczy, Dyrekcji SP w Choroszczy, Dyrekcji Przedszkola w Choroszczy, członków klubu "Narew Choroszcz", Szkolnego Koła "Caritas" i pani Joanny Gaweł, sponsorów, rodziców i uczniów klasy IVA, pani Agnieszki Smoleńskiej i Małgorzaty Szeszel, a przede wszystkim dzięki determinacji pomysłodawczyni turnieju, pani Izabeli Szklarzewskiej-Sakowicz.

Zobacz całość ...

10.12.2018

Zabawa andrzejkowa w oddziałach zerowych

Andrzejki upłynęły przedszkolakom w radosnej atmosferze wspólnych zabaw. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli szansę lepiej poznać kolegów i koleżanki z równoległej klasy.

Zobacz całość ...

10.12.2018

Uczniowie klasy 0a na poczcie

Uczniowie klasy 0a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Mamy Niepodległą" organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, dzięki której mieli szansę wysłania nieodpłatnie pocztówek z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zobacz całość ...

10.12.2018

SUKCES UCZNIA KLASY VIa W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Piotr Wrona, uczeń klasy VIa, zajął I miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Księdza Jana Twardowskiego ,,Wiele tekstów Księdza Twardowskiego przeczytałem, a właśnie ten do recytowania wybrałem." zorganizowanym prze Szkołę Podstawową nr 2 w Białymstoku.

Zobacz całość ...

09.12.2018

Mikołajki w klasie II d

Mikołajki to zwyczaj obchodzony 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa z Miry, który udzielał pomocy wszystkim ubogim i potrzebującym. O nas tego dnia też nie zapominał. Rano w klasie czekał na nas piękny list od świętego Mikołaja oraz worek z upominkami dla każdego. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na moment ich rozpakowania.

Zobacz całość ...

09.12.2018

POZNAJ TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY I FARMACJI

Pod takim tytułem odbyły się zajęcia edukacyjne w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku w których uczestniczyli uczniowie klasy IIc i IId. W ramach zajęć przedstawiono historię Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jego głównej siedziby - Pałacu Branickich. Najważniejszą ideą realizowanych zajęć była interaktywność czyli bezpośredni kontakt dzieci z eksponatem.

Zobacz całość ...

08.12.2018

Szkoła Podstawowa w Choroszczy - Szkołą Młodych Patriotów

Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Młodych Patriotów. Po wielu miesiącach pracy, zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli możemy cieszyć się z otrzymanego wyróżnienia.

czytaj artykuł ...

08.12.2018

Finał Wojewódzki w tenisie stołowym

Dnia 4 grudnia w Dobrzyniewie Dużym odbył się Finał Wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Uczniowie reprezentujący Naszą Szkołę wystąpili w następującym składzie: Smok Hubert, Kozłowski Dominik, Wierciszewski Alex.

Zobacz całość ...

08.12.2018

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Dnia 5 grudnia w Naszej Szkole odbył się I Mikołajkowy Turniej o Puchar Burmistrza Choroszczy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Wystąpiło w nim 5 drużyn dziewcząt i 4 drużyny chłopców z klas IV - VI ze Szkół Podstawowych z Janowszczyzny , Złotorii, Dobrzyniewa Dużego, Kleosina oraz Choroszczy. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Zawistowska. Turniej toczył się systemem " każdy z każdym ''. W rezultacie drużyna dziewcząt jak i chłopców mogła się cieszyć ze zdobycia pucharów za pierwsze miejsce. Uroczystego zakończenia i wręczenia nagród dokonał burmistrz Pan Robert Wardziński. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Biernacik. Najlepszą zawodniczką została Kinga Sokół zaś najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem został Dawid Aneszko. Zdjęcia w zakładce galeria - zawody.

07.12.2018

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

W sobotę 1 grudnia uczennice klasy sportowej 5e reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej. Finalnie drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Sokół, Maja Nowik, Patrycja Roszkowska zajęła 19 miejsce. Druga drużyna w składzie: Zuzia Puciłowska, Gabrysia Poletyło, Ola Rzepnicka (rezerwowa Zuzia Sokół) uplasowała się na 21 miejscu. Statuetkę najlepszej zawodniczki wywalczyła Kinga Sokół.

Zobacz całość ...

05.12.2018

Informacje MEN
dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapoznania się z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazaną do szkół podstawowych.
Informacje dostępne są też w zakładce Ważne strony - Edukacja.

Komunikat MEN         List Minister Edukacji         Ulotka dot. rekrutacji

04.12.2018

Ozdoby świąteczne na cele charytatywne

26 listopada w klasie IIc odbyły się warsztaty plastyczne, które przeprowadziła jedna z utalentowanych plastycznie mam - Pani Justyna Dziejma. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ozdoby z wykorzystaniem suchych produktów spożywczych oraz szyszek.

Zobacz całość ...

02.12.2018

Klasa III B gimnazjum w Warszawie!!!

Dnia 23 listopada 2018 roku zebraliśmy się na dworcu PKP w Białymstoku, aby pod opieką nauczycieli: Joanny Gaweł i Mariusza Sawickiego udać się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Podróż pociągiem była przyjemna i krótka, po 2 godzinach i 20 minutach byliśmy na miejscu! Kiedy wyszliśmy z podziemi Dworca Centralnego, zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki w niezwykłej aurze, a mianowicie we mgle.

Zobacz całość ...

02.12.2018

Nasze Andrzejki

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. Uwielbiane są przez "małych" i "dużych". W naszej szkole 28 listopada andrzejkową zabawę na sali gimnastycznej miały pierwszaki. Z magnetofonu płynęły różne znane przeboje. Dzieci wraz z nauczycielkami tańczyły w rytm dyskotekowej muzyki.

Zobacz całość ...

02.12.2018

100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
Podsumowanie konkursów w klasach 0-3

W dniu 17.10. 2018 r. w klasach 0 - 3 odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom, którzy w październiku i listopadzie brali udział w różnych szkolnych konkursach tj. Konkurs Pięknego Pisania w kl.2, Konkurs Pięknego Czytania w kl. 3, konkurs recytatorski "100 lat Niepodległości" w klasach 0 - 3 i konkurs plastyczny na plakat "100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości".
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach.

Zobacz całość ...

02.12.2018

Wolontariat - wielkie serca w małej Ojczyźnie

W Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy uroczyście rozpoczęli pod kierunkiem pani Joanny Gaweł, pani Grażyny Kopaczewskiej, pani Ewy Zalewskiej oraz księdza Sebastiana Suma realizację innowacji pedagogicznej pod tytułem "Wolontariat - wielkie serca w małej Ojczyźnie".

Zobacz całość ...

30.11.2018

Ogłoszenie - zmiany w planie

Od poniedziałku 03.12.2018r. zmieni się plan lekcji w następujących klasach:
4a, 4c, 3a gim, 3b gim, 3c gim, 6b, 7b, 7c
Nowy plan jest dostepny na stronie szkoły, tablicy ogłoszeń i u wychowawców.

30.11.2018

Rozgrywki towarzyskie w piłce siatkowej

Dnia 19.11.2018r. uczennice klasy 5e rozegrały kolejne mecze towarzyskie w piłce siatkowej. Spotkały się na boisku z koleżankami z klasy sportowej ze szkoły podstawowej nr 9 w Białymstoku.

Zobacz całość ...

30.11.2018

Przedświąteczne spotkania wolontariuszy z pensjonariuszami DPS

Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy w DPS w Choroszczy. Tym razem nasi uczniowie pomagali pensjonariuszom zrobić kartki świąteczne, które oni będą mogli podarować lub wysłać swoim bliskim.

Zobacz całość ...

30.11.2018

Gra edukacyjna "Drogi do niepodległości"

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 23 listopada 2018 r. uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wzięli udział w grze edukacyjnej pt. "Drogi do niepodległości".

Zobacz całość ...

29.11.2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasach 0-3

26 listopada 2018 r. uczniowie z klas 0-3 obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.

Zobacz całość ...

29.11.2018

Uczniowie zerówek z wizytą u Świętego Mikołaja

Czy istnieje dziecko, które nie chciałoby poznać Świętego Mikołaja? Chyba nie! 28 listopada 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0a i 0b odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w "Majątku Howieny" w Pomigaczach, gdzie spotkali się ze Świętym Mikołajem.

Zobacz całość ...

29.11.2018

Konkurs plastyczny "Woda widziana oczami dziecka"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pt. "Woda widziana oczami dziecka". Organizatorem konkursu był Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji w Choroszczy Spółka z o.o. oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński.
Laureatkami konkursu zostały: I miejsce Magdalena Buńkowska VIII A, III miejsce Karolina Jabłuszewska III A

Zobacz całość ...

28.11.2018

Kolejny sukces sportowy

Dnia 23.11.2018 r. w SP w Dobrzyniewie Dużym odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców grupy południowej. Nasi uczniowie zajęli wysokie II miejsce, które dało awans do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Hubert Smok, Dominik Kozłowski, Alex Wierciszewski. Trenerem i opiekunem podczas zawodów był Paweł Waliński. Zawodnikom życzymy dobrego występu w finale.
Zdjęcia z zakładce galeria.

28.11.2018

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy są już pełnoprawnymi uczniami. 16 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zobacz całość ...

26.11.2018

OGŁOSZENIE - PŁATNOŚĆ ZA OBIADY

Szanowni Państwo!

W grudniu koszt obiadów wynosi 54,60zł ( 3,90 x 14 dni - kwota pomniejszona o 1 dzień z 12 listopada ). W związku z tym podaną kwotę należy wpłacić do 29 listopada, wyłącznie na konto szkoły 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622 w tytule przelewu wpisując następującą treść: opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa.
Osoby mające odliczenia dostaną informację pisemną dotyczącą należnej kwoty do wpłaty.
Osoby nowo zapisane powinny wpłacić kwotę 58,50zł (3,90 x 15 dni).
Opłat należy dokonywać do końca miesiąca , aby płatność za obiady została zaksięgowana do dnia 1 każdego miesiąca.

26.11.2018

Szkolny Dzień Życzliwości w klasach II

21 listopada w naszej szkole przyłączyliśmy się do obchodzonego na całym świecie Dnia Życzliwości. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia było: "Życzliwość podaj dalej".

Czytaj całość ...

26.11.2018

Zajęcia w klasie IIc "Dbam o higienę własnego ciała"

W klasie IIc odbyły się zajęcia dotyczące dbania o higienę własnego ciała. Podczas zajęć drugoklasiści mogli odpowiedzieć na szereg nurtujących pytań min: W czym przejawia się higiena ciała? Jak postrzegają nas inni gdy dbamy o higienę? Jakich używać środków do higieny ciała?
Zdjęcia w zakładce galeria.

Czytaj całość ...

26.11.2018

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach I

W dniu 21 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w ramach zajęć świetlicowych obchodzili Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Zobacz całość ...

26.11.2018

Apel "Cele Zrównoważonego Rozwoju.
Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!"

W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej 21 listopada bieżącego roku w naszej szkole miał miejsce apel, podczas którego Dominika Jacejko i Partycja Chudzińska - uczennice klasy III b gimnazjum- pokazały młodszym koleżankom i kolegom prezentację multimedialną na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zobacz całość ...

26.11.2018

Warsztaty "Edukacyjny rozkład jazdy"

Uczniowie z klas siódmych i ósmych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczestniczyli 20 listopada 2018 roku w warsztatach pod hasłem "Edukacyjny rozkład jazdy".

Zobacz całość ...

23.11.2018

Poznajemy gry i zabawy naszych rówieśników

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej dzieci uczęszczające do świetlicy mogły poznać i uczestniczyć w grach i zabawach z różnych części świata.

Zobacz całość ...

22.11.2018

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W środę 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole w czwartek i piątek czynna była poczta życzliwości, uczniowie i nauczyciele mogli nabyć kartki wykonane przez dzieci ze świetlicy.

Zobacz całość ...

22.11.2018

Koncert profilaktyczny "Ku wolności..."

W dniu 13 listopada 2018 roku na hali sportowej odbyło się spotkanie profilaktyczne, w którym uczestniczyli najstarsi uczniowie naszej szkoły, czyli klasy ósme szkoły podstawowej i trzecie gimnazjum. Koncert pod tytułem "Ku wolności." prowadzony był przez Jacka Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego, muzyków z zespołu "Wyrwani z niewoli".

Zobacz całość ...

20.11.2018

Śniadanie Daje Moc czyli
Dzień Zdrowego Śniadania w klasach 0-3

Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole jest już tradycją. Chcemy odżywiać się zdrowo i żyć aktywnie, dlatego 8 listopada 2018 roku przygotowaliśmy wspólnie śniadanie, tym samym włączając się w ogólnopolskie działania, propagujące ideę zdrowego stylu życia pod hasłem "Śniadanie daje moc".

Zobacz całość ...

20.11.2018

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Klasy 0 - 3

W dniu 14 listopada w Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel upamiętniający 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, w którym uczestniczyła najmłodsza społeczność szkoły, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy szkoły.

Zobacz całość ...

20.11.2018

Informacja nt. podziału środków z funduszu Rady Rodziców w roku 2018/2019

Czytaj ...

19.11.2018

Zebrania z rodzicami

Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa na spotkania z wychowawcami.
Porządek spotkań jest następujący:
- rodziców uczniów klas 0 - III zapraszamy w dniu 19.11.2018 r. do placówki przy ul. Powstania Styczniowego 1. Początek zebrania - godzina 17.00
-rodziców uczniów klas IV - V zapraszamy w dniu 20.11.2018 r. do placówki przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A. Początek zebrania - godzina 16.15,
- rodziców uczniów klas VI - VIII i III gimnazjum zapraszamy w dniu 20.11.2018 r. do placówki przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A. Początek zebrania - godzina 17.45

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne

Przydział sal

19.11.2018

Tydzień Edukacji Globalnej 2018

W 2018 roku odbędzie się już 20. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej w dniach 19 - 25 listopada. Tegoroczne hasło to: "Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!".

Czytaj całość ...

18.11.2018

List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego

Czytaj całość ...

18.11.2018

Choroszczańskie Dyktando 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum do udziału w kolejnej edycji Choroszczańskiego Dyktanda 2018. Dyktando odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 8.55 na hali gimnastycznej w Szkole Podstawowej przy ul. Powstania Styczniowego 26 A. Laureaci wyłonieni zostaną w dwóch kategoriach:
- klasy IV-VI
- klasy VII-VIII i III kl. gimnazjum.
Na mistrzów ortografii czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będzie miało miejsce 07.12.2018 o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Tegoroczne dyktando wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami dyktanda są: Szkoła Podstawowa i. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Regulamin         Karta zgłoszeniowa         Plakat

18.11.2018

100 pączków na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas podjęła się kolejnego "słodkiego" przedsięwzięcia. W tym uroczystym dniu dla szkoły 9.11.2018r. kiermasz biało-czerwonych ciastek tylko dopełnił obchody odzyskania niepodległości.

Zobacz całość ...

16.11.2018

Moi przodkowie walczyli za Ojczyznę

To temat lekcji historii, która miała miejsce 9 listopada 2018 r. w klasie 4 e Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Lekcja ta była szczególna z dwóch powodów, odbyła się w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i była prowadzona przez ucznia klasy 4 e Michała Romanowicza.

Zobacz całość ...

16.11.2018

"Drogi do wolności"
100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Rok 2018 został ogłoszony "Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości". Dlatego staraliśmy się w bieżącym roku systematycznie i uroczyście upamiętniać oraz przybliżać uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy najważniejsze wydarzenia z historii narodu polskiego oraz najwybitniejsze postaci, które przyczyniły się do odzyskania 11 listopada 1918 roku niepodległości, aby przygotować społeczność naszej placówki do obchodów rocznicy tego ważnego wydarzenia.

Zobacz całość ...

16.11.2018

Akcja "Światło pamięci Niezwyciężonym na 100-lecie odzyskania niepodległości"

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wzięli udział w akcji "Światło pamięci Niezwyciężonym na 100-lecie odzyskania niepodległości" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rekonstruktorów "Grupa Wschód". Celem przedsięwzięcia było upamiętnienie wszystkich tych, którzy stanęli do walki o Ojczyznę podczas powstań narodowych, konspiracji, I wojny światowej, o utrwalenie granic, w wojnie polsko-bolszewickiej, II wojnie światowej oraz w podziemiu antykomunistycznym.

Zobacz całość ...

16.11.2018

Powiatowe Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym

Dnia 13 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym odbyły się Powiatowe Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym. W jednej jak i w drugiej kategorii nasi zawodnicy zajęli wysokie 2 miejsca, które dały awans do półfinału wojewódzkiego który odbędzie się 23 i 26 listopada. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
- w kategorii Igrzysk Sportowych Dzieci: Hubert Smok i Dominik Kozłowski
- w kategorii Igrzysk Sportowych Młodzieży: Filip Postlep i Paweł Krukowski
Opiekunem podczas zawodów był nauczyciel Paweł Waliński.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Zdjęcia w zakładce galeria.

13.11.2018

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość ślubowania klas pierwszych uczniów Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, która odbędzie się 16 listopada 2018 r. Początek uroczystość - godzina 9.00. Miejsce - Szkoła Podstawowa w Choroszczy, ul. Powstania Styczniowego 1.

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Uczniowie

12.11.2018

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 30 października uczniowie klasy 2c oraz 2d wybrali się na cmentarz parafialny w Choroszczy, aby uporządkować bezimienne, zapomniane mogiły. Pogoda nam tego dnia dopisała i dodała chęci do pracy. Podzieleni na małe grupki, w ciszy i skupieniu wszyscy ciężko sprzątaliśmy.

Zobacz całość ...

12.11.2018

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W dniach 15 - 26 października 2018r. nasza szkoła brała udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tym roku motywem przewodnim była książka "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.

Zobacz całość ...

12.11.2018

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2018 W KLASACH 0 - 3

Na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To święto jest organizowane od 1999 roku przez: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Zobacz całość ...

12.11.2018

Konkurs na plakat upamiętniający
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz udziałem naszej placówki w projekcie "Szkoła młodych patriotów" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w październiku bieżącego roku wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat upamiętniający to wielkie wydarzenie.

Zobacz całość ...

12.11.2018

KREMÓWKI PAPIESKIE

Dnia 18 X 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas podjęli się słodkiego zadania, a mianowicie rozprowadzali w auli szkolnej ciastka zwane "kremówkami papieskimi" - w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

Zobacz całość ...

08.11.2018

Ogłoszenie!

Szanowni Państwo!

      Informacja w sprawie ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Celem ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, jest upamiętnienie i uczczenie faktu odzyskania w dniu 11 listopada 1918 r. Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.
      W związku z tym, w celu umożliwienia szczególnego uczczenia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustawa wprowadza dodatkowy, jednorazowy dzień 12 listopada 2018 r. jako dzień będący Świętem Narodowym. Ustawa stanowi, że jest to dzień wolny od pracy.

05.11.2018

Po pierwsze profilaktyka

W dniu 5 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się 2 godzinne pogadanki profilaktyczne dotyczące przyczyn i skutków sięgania po papierosy i e-papierosy oraz odpowiedzialności prawnej za zachowania naruszające normy.

Zobacz całość ...

04.11.2018

BohaterON w naszej szkole

W październiku uczniowie klas IV i VIII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wzięli udział ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON w Twojej Szkole. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Zobacz całość ...

04.11.2018

Ogłoszenie!

Szanowni Państwo!

W dniu 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza przy ul. Powstania Styczniowego 26 A rozpoczną się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, którzy zechcą nam w tym uroczystym dniu towarzyszyć.

Dyrekcja
Grono Pedagogiczne

04.11.2018

DZIEŃ SENIORA W KOLE EMERYTÓW I RENCISTÓW W CHOROSZCZY

30 października 2018r. uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach Dnia Seniora w Kole Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy, na które zaprosiła nas Pani Irena Sakowicz - prezes Koła.

Zobacz całość ...

02.11.2018

CodeWeek w klasach 0-3

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek w 2018 roku odbywał się w dniach 6 - 21 października. Akcja miała na celu pokazanie, że programowanie to świetna zabawa, ciekawa i pożyteczna, a zarazem rozwijająca kreatywność.

Zobacz całość ...

29.10.2018

Ogłoszenie!

Szanowni Państwo!

2 listopada 2018r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu będzie otwarta świetlica w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1 godzinach 7.00-15.00. Karty zgłoszenia do świetlicy w klasach 0-3 otrzymali wszyscy uczniowie. Dla uczniów kl. 4-8 i 3 gimnazjum karta zgłoszeń do pobrania jest poniżej. Należy ją dostarczyć do nauczycieli świetlicy lub wychowawcy do 31 października 2018r.

Dyrekcja Szkoły

Karta zgłoszenia

29.10.2018

Zdrowo jemy i rośniemy

Uczniowie klasy Ic wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Zdrowo jemy i rośniemy". Realizacja tego projektu sprzyja kształtowaniu właściwych nawyków higieniczno- zdrowotnych oraz poszerza wiedzę dzieci na temat zdrowia.

Zobacz całość ...

29.10.2018

Historyczny Wojewódzki Konkurs fotograficzny
pt: "Lokalni świadkowie wydarzeń"

24 października 2018 r. uczestniczyłem w Gali rozdania nagród za konkurs wojewódzki pod tytułem "Lokalni świadkowie wydarzeń", w którym otrzymałem I miejsce. Jestem bardzo dumny z tego, że moja praca została doceniona i nagrodzona.

Zobacz całość ...

29.10.2018

Dzień Głośnego Czytania

29 września w całej Polsce co roku obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Z racji tego, że w tym roku wypadło to w sobotę w Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 obchodziliśmy go dzień wcześniej - w piątek 28 września.

Zobacz całość ...

29.10.2018

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W Szkole Podstawowej w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 1 uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mieli możliwość uczestniczenia w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem: "Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony".

Zobacz całość ...

28.10.2018

Lekcje o Funduszach Europejskich V

Uczniowie klasy VIII B i klasy VII A Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy w dniach 23 i 25 października 2018 roku wzięli udział w "Lekcji o Funduszach Europejskich V". Jest to kolejna edycja projektu edukacyjnego promującego Program Rozwój Polski Wschodniej realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Zobacz całość ...

26.10.2018

Ogłoszenie

Szanowni Państwo!

W listopadzie koszt obiadów wynosi 78,00 zł ( 3,90 x 20 dni). W związku z tym podaną kwotę należy wpłacić do 29 października, wyłącznie na konto szkoły 69 1020 1332 0000 1902 0946 8622 w tytule przelewu wpisując następującą treść: opłata za obiady za miesiąc .., imię i nazwisko dziecka, klasa. Jednocześnie, uprzejmie informujemy, iż opłaty za obiady nie będą przyjmowane w sekretariacie szkoły. Opłat należy dokonywać do końca miesiąca , aby płatność za obiady została zaksięgowana do dnia 1 każdego miesiąca.

26.10.2018

Konkursu wiedzy "Historia Polski a patriotyzm"

W związku z przypadającą w listopadzie 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz udziałem naszej placówki w projekcie "Szkoła młodych patriotów" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy mieli możliwość rywalizacji, wspólnej zabawy oraz sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie "Historia Polski a patriotyzm".

Zobacz całość ...

26.10.2018

PROJEKT "KROKUS" 2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy już po raz piąty biorą udział w międzynarodowym Projekcie "Krokus" współpracując w tym zakresie z Żydowskim Muzeum "Galicja" w Krakowie oraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holocauście.

Zobacz całość ...

26.10.2018

Pokaz filmu "Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim"

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy uczestniczyli w dniu 19 października 2018 roku w pokazie filmu pt. "Cudzoziemcy w Powstaniu Warszawskim" w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, który miał miejsce w ramach projektu "Kogo kręci kino historyczne na Podlasiu".

Zobacz całość ...

23.10.2018

Szkoła, która Niesie Pomoc

W roku szkolnym 2018/19 Polska Akcja Humanitarna przyznała Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy zaszczytny tytuł Szkoły, która Niesie Pomoc.

Zobacz całość ...

20.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy Klasy 0-3

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy w klasach 0-3 odbyły się 11.10.2018 r. o godzinie 11.00. Na akademii gościli m. in. burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, ksiądz proboszcz Leszek Struk, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Andrzej Winnicki, dyrektor Żłobka w Choroszczy Paulina Sosnowska, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Choroszczy Irena Sakowicz.

Zobacz całość ...

20.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy Klasy 4-8 i 3 gimnazjum

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy w klasach 4 - 8 oraz oddziałach gimnazjalnych odbyła się 12 października 2018 r. o godzinie 11.00. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m. in. burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, ksiądz proboszcz Leszek Struk, ksiądz proboszcz Andrzej Bołbot, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Andrzej Winnicki, Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Świątkowska oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Zobacz całość ...

18.10.2018

Ogłoszenie

Zapraszam chętnych rodziców uczniów klas: 4a, 5d, 5e Szkoły Podstawowej oraz 3d i 3b gimnazjum, na konsultacje indywidualne w dniu 23 października 2018 r. (wtorek) w godzinach 16.00 - 19.00.

Mariusz Sawicki,
nauczyciel matematyki i fizyki

16.10.2018

O BIBLIOTECE ( KLASY IV - VIII I III PG)

Drogi Czytelniku!

Biblioteka szkolna to wyjątkowe miejsce, w którym możesz: wypożyczać książki do domu,
szukać informacji, korzystając ze słowników, encyklopedii,
czytać czasopisma i książki na miejscu,
brać udział w konkursach czytelniczych,
uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych,
mieć spokój,
uśmiechać się,
pytać i myśleć.

Zaproszenie dla rodziców

Do szkolnej biblioteki serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Mogą Państwo wspólnie ze swoimi dziećmi wybierać książki do wypożyczenia, skorzystać z literatury pedagogicznej dla dorosłych.


Gdzie szukać i godziny otwarcia         O bibliotece         Regulamin biblioteki         Regulamin podręczniki

12.10.2018

Wernisaż wystawy "Twórcy Niepodległej - 100-lecie odzyskania niepodległości"

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy pod opieką pani Ewy Zalewskiej uczestniczyła w dniu 5 października 2018 roku w wernisażu wystawy "Twórcy Niepodległej - 100-lecie odzyskania niepodległości" w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Czytaj całość ...

12.10.2018

Obchody rocznicy założenia POW w Choroszczy

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z mieszkańcami Choroszczy świętowali 7 października 2018 roku sto pierwszą rocznicę powołania Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy.

Czytaj całość ...

10.10.2018

WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

8 października klasa IIIA (oddział gimnazjalny) wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Uczniowie tej klasy w poprzednim roku szkolnym zwyciężyli w szkolnym konkursie czytelniczym, w którym nagrodą było zapewnienie transportu podczas wycieczki. Jako cel wycieczki klasa wybrała Białystok.

Czytaj całość ...

10.10.2018

Z wizytą na poczcie

W ramach kształcenia orientacji zawodowej uczniowie klasy IIc i IId odwiedzili pocztę przy ulicy Kolejowej w Białymstoku. Wycieczka odbyła się w ramach obchodzonego corocznie Dnia Poczty Polskiej, które przypada 9 października.

Czytaj całość ...

10.10.2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 28 września 2018r. w klasach 0 - 3 uczniowie wysłuchali tekstów czytanych przez zaproszonych gości.

Czytaj całość ...

10.10.2018

Trwa rekrutacja do projektu "START-UP ACADEMY"

Uniwersytet w Białymstoku zaprasza uczniów klas 5, 6, 7 oraz 8 szkół podstawowych z województwa podlaskiego do udziału w I edycji projektu "Start-Up Academy". Rekrutacja trwa do 12 października 2018 roku. Partnerem projektu jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Szczegółowe informacje o projekcie i zasadach rekrutacji można znaleźć na jego stronie internetowej pod adresem http://www.weiz.uwb.edu.pl/start-up-academy. Dodatkowych informacji udziela biuro projektu - tel. 85 745 77 26.

Ogłoszenie

10.10.2018

Informacja o konsultacjach w ramach Programu Profilaktycznego
"Zdrowy rozwój-dobry start"

W ramach realizowanego Programu Profilaktycznego "Zdrowy rozwój-dobry start" w dniu 16.X.2018 r (najbliższy wtorek) w godzinach 15.00-18.00 w Szkole Podstawowej w Choroszczy (w budynku "małej szkoły") odbędzie się punkt konsultacyjny dla zainteresowanych rodziców uczniów klas I.
Dyżurować będą panie pedagog i fizjoterapeutka, które przeprowadzały badania.
Zapraszamy zainteresowanych rodziców.

09.10.2018

Wycieczka na Stadion Miejski.

4 października klasa VE wyruszyła na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Pierwszym punktem programu były LOGIC ROOM - ESCAPE ROOM.To zagadki, łamigłówki, podpowiedzi i trudności do pokonania - a na wszystko ma się tylko godzinę. Wszyscy podzieleni na grupy musieliśmy dużo "pogłówkować" aby rozwiązać zagadki i wydostać się z zamkniętych pokoi. Niektórym się udało innym nie - to były naprawdę prawdziwie emocje.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie stadionu miejskiego pod bacznym okiem przewodnika.
Tego dnia mieliśmy dużo szczęścia, gdyż zazwyczaj o tej porze dnia stadion świeci pustakami, ale nie tym razem... okazało się, że na boisku odbywał się trening Jagiellonii Białystok. Wszyscy mogliśmy obejrzeć część treningu z wysokości trybun. Dzieci miały też okazję odwiedzić szatnię zawodników Jagiellonii, szatnie reprezentacji Polski, zwiedzić muzeum Tomasza Frankowskiego byłego piłkarza Jagiellonii i reprezentacji Polski . Kolejną atrakcją była wizyta w sali konferencyjnej, na której nasi uczniowie wcielili się w role zawodników i trenerów i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez siebie nawzajem. Ostatnią dość nieoczekiwaną atrakcją było spotkanie piłkarza Jagiellonii Białystok Cilliana Sheridana i "pstrykniecie" z nim pamiątkowego zdjęcia.
Wycieczka zostanie na długo zapamiętana przez nasze dzieciaki, może też pierwsze kroki na prawdziwym stadionie będą krokami do wielkiej kariery piłkarskiej naszych podopiecznych.

09.10.2018

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W dniu 11 października 2018 r. w szkole przy ul. Powstania Styczniowego 1 uroczystość obchodzimy w klasach 0- III. W dniu 12 października 2018 r. w szkole przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A apel przygotowali uczniowie klas IV - VIII. Początek obu uroczystości nastąpi o godzinie 11.00.

Dyrektor
Grono Pedagogiczne
Uczniowie

08.10.2018

"Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski"

4 października klasa II c oraz II d udały się na wycieczkę do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Dzieci wzięły udział w warsztatach w ramach projektu "Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski". Tego dnia przenieśliśmy się do świata dawnych gier i zabawek. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak dawniej spędzano czas wolny i w co się bawiono.

Czytaj całość ...

03.10.2018

Wyjazd do kina na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

W dniu 29.09.2018r. uczniowie z Koła Historyczno-Turystycznego wybrali się do kina na film pt. "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Opowiada on o elitarnej jednostce stworzonej z polskich pilotów, będących na uchodźctwie w formacji Dywizjonu 303 czyli pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.

Czytaj całość ...

03.10.2018

Konkurs wiedzy "Historia Polski a patriotyzm"

W związku z przypadającą w listopadzie 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz udziałem naszej placówki w projekcie "Szkoła młodych patriotów" zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w konkursie "Historia Polski a patriotyzm".

Czytaj całość ...

03.10.2018

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem
"100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości"

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz udziałem naszej placówki w projekcie "Szkoła młodych patriotów" zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy do udziału w konkursie plastycznym na plakat upamiętniający to wielkie wydarzenie.

Czytaj całość ...                                   Regulaamin

30.09.2018

Jak przygoda to tylko w Warszawie

26 września 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy pod opieką nauczycieli - Marii Jabłońskiej, Barbary Joki i Anny Kozłowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. W planie wyjazdu było zwiedzanie Pałacowych Ogrodów w Wilanowie i uczestnictwo w najcudowniejszym balecie "Jezioro łabędzie" w Teatrze i Operze Narodowej.

Czytaj całość ...

30.09.2018

"Kromka Chleba dla Sąsiada"

Uczniowie naszej szkoły - podejmujący się szlachetnego zadania bycia wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas - wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Kromka Chleba dla Sąsiada".

Czytaj całość ...

30.09.2018

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - PAŹDZIERNIK 2018
BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA

Gazetka ścienna i plakaty informacyjne o Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych
Rodzinny konkurs czytelniczy "Książki znane i lubiane" - 18 października
Pojedynek książek - 8 -12 października (godziny wychowawcze)...

Czytaj całość ...                         Ogłoszenie

29.09.2018

Dzień Głośnego Czytania

28 września w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem jest zwrócenie uwagi na czytanie głośne czytanie dzieciom, ma to duże znaczenie dla ich rozwoju, wzbogacenia słownictwa.

Czytaj całość ...

27.09.2018

Czy warto jeździć do teatru?

Na pytanie postawione w tytule uczestnicy wycieczki, uczniowie z klas 3d i 8c, po obejrzeniu spektaklu w dniu 19 września 2018 roku w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku z przekonaniem krzyknęli: "WARTO"!!!

Czytaj całość ...

27.09.2018

Europejski Dzień Języków

26 września 2018r. nasza szkoła przyłączyła się do Europejskich obchodów Dnia Języków.
Nauczyciele języków obcych przygotowali lekcje propagujące naukę różnych języków obcych, wskazując różnorodność kulturową i językową Europy.

Czytaj całość ...

26.09.2018

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i dobre wzorce zachowania. Chcemy więc zachęcić najmłodszych do sięgania po książki. W tym celu w klasie I c rozpoczynamy cykl spotkań pod hasłem "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato". Podczas zajęć, Rodzice będą czytali ulubione książki wszystkim dzieciom z naszej klasy.

Czytaj całość ...

26.09.2018

Funkcjonariusze policji edukują

Uczniowie klasy 0- I SP w Choroszczy wzięli udział w spotkaniu edukacyjno- profilaktycznym przygotowanym przez funkcjonariuszy policji z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Czytaj całość ...

26.09.2018

Konkurs transgraniczny dla szkół
W różnorodności siła

Z radością pragniemy poinformować, iż nasza szkoła zakwalifikowała się do finału TRANSGRANICZNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DNIA WSPÓŁPRACY 2018 - HERITAGE AND ME.

Czytaj całość ...

23.09.2018

Z troski o bezpieczeństwo dzieci

Uczniowie klas I SP w Choroszczydołączyli do X-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności - na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Czytaj całość ...

17.09.2018

OGŁOSZENIE
Szanowni Państwo!

Zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się 19 września 2018r. (środa).
Kl.0-3 - budynek przy ul. Powstania Styczniowego 1 godz. 16.30 ( Przydział sal)
Kl. 4-8 i 3 gimnazjum - budynek przy ul. Powstania Styczniowego 26a godz. 18.00 ( Przydział sal)
Porządek zebrania:
1. Spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej - sprawy organizacyjne szkoły.
2. Spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych - sprawy bieżące .

Dyrektor szkoły.

17.09.2018

OGŁOSZENIE
Szanowni Państwo!

Zachęcam Państwa do zapoznania się z Komunikatami Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi harmonogramu egzaminu gimnazjalnego w 2019 r., dostosowań egzaminu gimnazjalnego oraz materiałów i przyborów dodatkowych dozwolonych podczas egzaminu gimnazjalnego znajdującego się na stronie www.oke.lomza.pl w zakładce EGZAMIN GIMNAZJALNY oraz z Komunikatami Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącymi harmonogramu egzaminu ósmoklasisty w 2019 r., dostosowań egzaminu ósmoklasisty oraz materiałów i przyborów dodatkowych dozwolonych podczas egzaminu ósmoklasisty znajdującego się na stronie www.oke.lomza.pl w zakładce EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - ORGANIZACJA EGZAMINU.

Dyrektor szkoły

12.09.2018

Apel poświęcony bezpieczeństwu i zachowaniu uczniów
w szkole w kl. 0-3

W poniedziałek 10.09.2018 Pani Dyrektor Ewa Zawistowska spotkała się z uczniami klas 0-III na apelu poświęconym bezpieczeństwu i zachowaniu uczniów. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali o bezpiecznym zachowaniu w szkole, pracy w czasie lekcji, korzystania z przerw, właściwego zachowania w trakcie oczekiwania na autobus, korzystania z placu zabaw pod opieką nauczyciela lub rodzica oraz bezpiecznej drodze do szkoły, przechodzeniu przez ulicę w miejscu do tego przeznaczonym oraz zachowaniu szczególnej ostrożności. Czas przerwy można wykorzystać na zabawy z kolegami, nawiązywanie relacji i czerpanie radości ze wspólnej zabawy, dlatego uczniowie nie korzystają z telefonów komórkowych, a jeżeli zechcą zadzwonić do rodziców zgłaszają ten fakt nauczycielowi.
Uczniowie będą dbać o porządek, kształtować i rozwijać nawyki dobrego zachowania i kultury osobistej . Dzieci z uwagą wysłuchały Pani Dyrektor i udały się na lekcje i w trakcie pracy dydaktyczno-wychowawczej pod okiem nauczycieli będą starały się rozwijać swoje zdolności w trakcie systematycznej nauki oraz w atmosferze wzajemnej życzliwości i bezpieczeństwa.

Irena Kraśnicka- pedagog

12.09.2018

OGŁOSZENIE
Szanowni Państwo!

W dniu 13 września 2018 r. w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w budynku przy ulicy Powstania Styczniowego 1 w godzinach 10.00 - 11.00 będzie dostępny psycholog z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Białymstoku. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na konsultacje.

Dyrektor szkoły

09.09.2018

Uroczyste otwarcie boiska

W dniu 07.09.2018r w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie boiska. Przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, ksiądz proboszcz Leszek Struk, pani dyrektor Ewa Zawistowska oraz wybrani przez panią dyrektor uczniowie.

Czytaj całość ...

09.09.2018

OGŁOSZENIE
Szanowni Państwo!

Począwszy od miesiąca 12 września 2018 roku koszt jednego obiadu w Szkole Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Choroszczy będzie wynosił 3,90zł. W związku z tym, rodzice, którzy zadeklarują spożywanie posiłków przez dzieci w miesiącu wrześniu wpłacają kwotę w wysokości 50,70zł (3,90 x 13 dni) wyłącznie na konto szkoły 691020 1332 0000 1902 0946 8622, w tytule przelewu wpisując następującą treść: opłata za obiady za miesiąc..., imię i nazwisko dziecka, klasa.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż opłaty za obiady nie będą przyjmowane w sekretariacie szkoły. Przelewu na konto szkoły należy dokonać do 11 września 2018 roku.
W następnym miesiącu opłaty należy dokonać do końca miesiąca, aby płatność za obiady została zaksięgowana do dnia 1 każdego miesiąca.

07.09.2018

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji obowiązujący od 10 września 2018r. jest dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

04.09.2018

Witaj szkoło!

W poniedziałek, 3 września - po mszy świętej w kościele parafialnym - w Szkole Podstawowej w Choroszczy zainaugurowano rok szkolny 2018/2019.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Pani dyrektor Ewa Zawistowska serdecznie powitała uczniów, rodziców, pedagogów, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Przedstawiła główne cele pracy szkoły, nowych nauczycieli oraz wychowawców klas.

Czytaj całość ...

31.08.2018

PLAN LEKCJI

Uczniowski i nauczycielski plan lekcji na nowy rok szkolny 2018/2019 jest już dostępny na naszej stronie!!!
W przypadku wystąpienia problemów z wyświetleniem planu lekcji prosimy o odświeżenie strony, wyczyszczenie historii przeglądarki lub skorzystanie z innej!!!

31.08.2018

Dojazdy i świetlica w dniu 3 września 2018r.

Kursy autobusów szkolnych do Choroszczy będą zgodne z rozkładem jazdy, który znajduje się w zakładce UCZEŃ/ DOJAZDY/ ROZKŁAD JAZDY DO CHOROSZCZY. Godziny odjazdów po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego:

12.00
Zaczerlany, Kościuki, Gajowniki, Szyszkowizna, Sienkiewicze, Mińce, Oliszki, Czaplino, Barszczewo.

12.00
Żółtki, Łyski, Dzikie, Jeroniki, Nowosiółki, Porosły I II, kol. Porosły, Krupniki, Złotoria, Klepacze.

12.00
Kruszewo, Rogowo, Rogowo Majątek, Izbiszcze, Śliwno, Pańki.

Świetlice szkolne w obu budynkach w dniu 3 września 2018r. będą czynne od 7.00 do 15.00. Uczniowie z kl. 0-3 po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego będą przebywać w świetlicy budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1.

29.08.2018

INFORMACJE DOTYCZĄCE ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
- 3 września 2018r.

Msza Święta

8.30 - 9.15 Msza św. dla klas IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy III Gimnazjum
9.30 - 10.15 Msza św. dla klas 0-III Szkoły Podstawowej

Rozpoczęcie klas IV-V SP (ul. Powstania Styczniowego 26A)

9.45-10.15 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego - Spotkanie z Dyrektorem Szkoły klas IV-V SP
10.15-10.45 - Spotkanie z wychowawcami klas IV-V SP ( Przydział sal)

Rozpoczęcie klas VI-VIII SP, III GIM (ul. Powstania Styczniowego 26A)

9.45-10.15 - Spotkanie z wychowawcami klas VI-VIII, III GIM ( Przydział sal)
10.15-10.45 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego - Spotkanie z Dyrektorem Szkoły klas VI-VIII, III GIM

Rozpoczęcie klas 0-III SP (ul. Powstania Styczniowego 26A)

10.45-11.15 - Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego - Spotkanie z Dyrektorem Szkoły klas 0-III SP
11.15-11.45 - Spotkanie z wychowawcami klas 0-III SP ( Przydział sal)

29.08.2018

Piotr Sielamowicz laureatem międzynarodowego konkursu literackiego

Piotr Sielamowicz - uczeń klasy IIIA gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - został laureatem XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w kategorii: uczniowie klas II i III gimnazjum.

Czytaj całość ...

22.08.2018

Uwaga uczniowie i nauczyciele!!!

Egzamin poprawkowy z matematyki odbędzie się 28 sierpnia 2018r. o godz. 9.00 (wtorek) w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a.

Rady pedagogiczne odbędą się 29 i 30 sierpnia 2018r. (środa, czwartek) o godz. 10.00 w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 26a.


Zespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.