Wiosenne porządki w parku Branickich

      26 kwietnia 2011 roku uczniowie naszego gimnazjum aktywnie odpowiedzieli na zaproszenie Dyrekcji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i pod opieką pani Anny Kozłowskiej oraz pani Ewy Zalewskiej wzięli udział w porządkowaniu otoczenia letniej rezydencji Branickich w Choroszczy. Akcja sprzątania pod hasłem "Wtorek Wielkanocny w Parku Choroskim" odbyła się już po raz dwunasty. Podobnie jak w latach ubiegłych do Choroszczy zjechali muzealnicy, konserwatorzy zabytków i społecznicy z Białegostoku i okolic.
      Dorośli chwycili za sekatory oraz nożyce do cięcia krzaków i zajęli się wyrywaniem chwastów i samosiejek, które rozprzestrzeniły się w parku. Natomiast młodzież z naszej szkoły, wyposażona w rękawice ochronne i worki, zabrała się za zbierania puszek po piwie, foliowych torebek, opakowań po papierosach, butelek po alkoholu i innych napojach, które wokół letniej rezydencji Branickich pozostawili "zwiedzający".
      Pogoda dopisała i udało się połączyć ruch na świeżym powietrzu, wśród budzącej się do życia po zimie przyrody, z pracami na rzecz parku, aby był czysty i zachwycał swoim urokiem przybyłych z różnych stron Polski gości.

Anna Kozłowska i Ewa Zalewska

              

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Zespół Szkół w Choroszczy 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.